Skocz do zawartości
norbert94n-1

Ursus C-360 3-P POMOCY...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu kupiłem perkinsa ok 3 tyś mtg od nowości. I tu się nasówa problem. Gdy silnik jest zimny dymi na biało, gdy się zagrzeje na niebiesko, a gdy wciskam gaz to lekko na czarno. Silnik jest zajebiście mocny i ma super dźwięk taki żywy. I jego praca na wolnych obrotach nie jest równa i tak samo na pełnym gazie. Mówią mi że w pompie siadły te łopatki od paliwa czy to możliwe? Pomóżcie i powiedzcie co jest przyczyną takiego kopcenia. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dymić lekko na niebiesko, te silniki tak mają przy tym przebiegu. Nie powinien na czarno ani na biało. Po pierwsze - sprawdź filtr (wymień na nowy, dobrej firmy). Po drugie - trzeba sprawdzić wtryskiwacze na dobrej maszynie u fachowca. Zobacz, jakie silnik osiąga obroty na obrotomierzu. Nie powinien przekraczać 2300 obrotów, ale bez problemu do tylu powinien się wkręcić. Może masz przestawiony ogranicznik na pompie, wtedy będzie też dymił na wysokich obrotach na czarno. Dymienie na biało może oznaczać albo przeciek płynu do komory spalania, albo niepełne spalanie mieszanki. Może masz lekko przedmuchaną uszczelkę pod głowicą ?

Na wolnych obrotach 3-cylindrowy silnik nie będzie miał wielkiej kultury pracy, ale powinien chodzić dość równo, bez zrywów, bo ma bardzo duze i ciężkie koło zamachowe. Zmiana obrotów na biegu jałowym wskazuje na uszkodzenie pompy (skoki obrotów w górę i w dół, widoczne na wskazówce obrotomierza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go zapalę dymi na biało i troche nie równo chodzi, później gdy się zagrzeje to na niebiesko i gdy na gaz to znowu na czarno. Silnik ma super głos przy wciskaniu pedału gazu. Osiąga ok. 2500 obrotów i na full obrotów przerywa. Na biegu jałowym chodzi silnik lekko nie równomiernie pracuje. A w trakcie jazdy to nie puszcza dumka. Wydaje mi się że ten 3-P to chodzi jak mu się upodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zimny kopci na biało to możliwe że źle wyregulowane zawory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaw pompe wtryskowom na znakach MI prykał powyżej 2ooo a na wolnych obrotach dymił pompa była na stole u pompiarza i nic dobra podejrzewałem duży luz na kołach rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...