Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich szczęsliwych i tych mniej szcześliwych posiadaczy ciągników farmer. Zamierzam się na kupno nowego Farmera 10244 z przednim TUZ ale ostatnio bardziej zainteresowałem się nowym Pronarem P5 5135 i szczerze mówiąc mam spory dylemat. Z tego co pisze producent pronara to ten model jest bardzo dobrze wyposażony i na moje oko odbiega dość mocno od Farmerka(ceną również ok.25 tyś.zł więcej). Nie miałem jeszcze możliwości osobistego porównania tych ciągników. Dlatego proszę Was o opinię na ten temat. Na swoim gospodarstwie mam cieżką i bardzo ciężką ziemie a i górki się zdażają(pochyłe jak mój dach na stodole )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich szczęsliwych i tych mniej szcześliwych posiadaczy ciągników farmer. Zamierzam się na kupno nowego Farmera 10244 z przednim TUZ ale ostatnio bardziej zainteresowałem się nowym Pronarem P5 5135 i szczerze mówiąc mam spory dylemat. Z tego co pisze producent pronara to ten model jest bardzo dobrze wyposażony i na moje oko odbiega dość mocno od Farmerka(ceną również ok.25 tyś.zł więcej). Nie miałem jeszcze możliwości osobistego porównania tych ciągników. Dlatego proszę Was o opinię na ten temat. Na swoim gospodarstwie mam cieżką i bardzo ciężką ziemie a i górki się zdażają(pochyłe jak mój dach na stodole )
na ilu ha ma pracowac ten ciagnik i az jzkimi maszynami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to gospodarstwo 22ha z bydłem mięsnym. Ze względu na moje dodatkowe zajęcia maszyny agregowane z ciągnikiem bedą musiały zapewnić mi wykonanie wszystkich uprawek w jak najkrótszym czasie i co dla mnie jest najważniejsze bez zbednych przestojów. Ciągnik będzie miał doczynienia z 3skibowym obrotowym IBISem ale nie wiem czy nie zamienie tego pługa na większy zagonowy, 3metrowy agregat uprawowo siewny(jeszcze sie nie zdecydowalem na konkretny ale preferowałbym z broną aktywną i wałem packera-choć mam obawy czy ciągnik takich gabarytów poradzi sobie).To są najcięższe zabawki z którymi ciagniczek będzie musiał dać sobie rade. Szczerze to mam obawy co do hydrauliki zarówno do jednego jak i do drugiego ciągnika choć wydaje mi się że pronar ma solidniejszy sprzęt. Pytam się bo widzę że mam doświadczenia z profesjonalistami w tej dziedzinie dziękuje za info.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmer może nie jest zły ale to raczej delikatny traktor i napędy carraro i skrzynia jak dla 60km ciągnika, poczytaj wszystkie posty i wbij na www.agrofoto.pl tam jest dużo komentarzy i tematów o farmerze, na takie warunki i do takich maszyn jak wymieniłeś napewno 80 km wystarczy?

Z pronaru decydował bym sie chyba tylko na 82SA bo sprawdzony, a w cenie tego najnowszego pronara jest dużo innych nie gorszych ciągników, a dlaczego nie bierzesz pod uwagę proximy plus lub forterry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Farmer może nie jest zły ale to raczej delikatny traktor i napędy carraro i skrzynia jak dla 60km ciągnika, poczytaj wszystkie posty i wbij na www.agrofoto.pl tam jest dużo komentarzy i tematów o farmerze, na takie warunki i do takich maszyn jak wymieniłeś napewno 80 km wystarczy?

Z pronaru decydował bym sie chyba tylko na 82SA bo sprawdzony, a w cenie tego najnowszego pronara jest dużo innych nie gorszych ciągników, a dlaczego nie bierzesz pod uwagę proximy plus lub forterry?[/q]

 

Dobrze że napisałeś że sprawdzony,sam go też sprawdziłem i serdecznie dziękuję.Nie mówię że jest to jakiś tragiczny ciągnik ale nie widzę go na swoim gospodarstwie. Jeżeli chodzi o zetory to też miałem okazje sprawdzić te rakiety i wszystko by było ok ale nikt mi nie powie że to są ciągniki ekonomiczne i to mnie najbardziej zniechęca do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Farmer może nie jest zły ale to raczej delikatny traktor i napędy carraro i skrzynia jak dla 60km ciągnika, poczytaj wszystkie posty i wbij na www.agrofoto.pl tam jest dużo komentarzy i tematów o farmerze, na takie warunki i do takich maszyn jak wymieniłeś napewno 80 km wystarczy?

Z pronaru decydował bym sie chyba tylko na 82SA bo sprawdzony, a w cenie tego najnowszego pronara jest dużo innych nie gorszych ciągników, a dlaczego nie bierzesz pod uwagę proximy plus lub forterry?[/q]

 

Dobrze że napisałeś że sprawdzony,sam go też sprawdziłem i serdecznie dziękuję.Nie mówię że jest to jakiś tragiczny ciągnik ale nie widzę go na swoim gospodarstwie. Jeżeli chodzi o zetory to też miałem okazje sprawdzić te rakiety i wszystko by było ok ale nikt mi nie powie że to są ciągniki ekonomiczne i to mnie najbardziej zniechęca do nich.

 

Ale ta rakieta to była proxima 8441? Mówiąc ogólnie zetory to jest za duży rozrzut, jedne modele palą przeciętnie a inne jak smoki, z moich obserwacji wynika że proxima może co najwyżej palić 1 l więcej od mtz ale nie musi, bo gdy pytam o spalanie obu posiadaczy podają bardzo zbliżone wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Farmer może nie jest zły ale to raczej delikatny traktor i napędy carraro i skrzynia jak dla 60km ciągnika, poczytaj wszystkie posty i wbij na www.agrofoto.pl tam jest dużo komentarzy i tematów o farmerze, na takie warunki i do takich maszyn jak wymieniłeś napewno 80 km wystarczy?

Z pronaru decydował bym sie chyba tylko na 82SA bo sprawdzony, a w cenie tego najnowszego pronara jest dużo innych nie gorszych ciągników, a dlaczego nie bierzesz pod uwagę proximy plus lub forterry?[/q]

 

Dobrze że napisałeś że sprawdzony,sam go też sprawdziłem i serdecznie dziękuję.Nie mówię że jest to jakiś tragiczny ciągnik ale nie widzę go na swoim gospodarstwie. Jeżeli chodzi o zetory to też miałem okazje sprawdzić te rakiety i wszystko by było ok ale nikt mi nie powie że to są ciągniki ekonomiczne i to mnie najbardziej zniechęca do nich.

 

Może nie w temacie ale co ci największe problemy sprawiało w tym pronarze?

Masz doświadczenie/porównanie z proximą?- 1 l to chyba nie jest znowu aż tak dużo większe spalanie!

 

Chcesz tani i oszczędny to farmtrac 685dt - perkins 82km 40km/h skrzynia 24/24 co chcesz więcej- konstrukcujnie to samo co same/lambo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem właśnie skończyć kukurydzę kosić na kiszonkę i nagle bam!! Ledwie zjechałem z pola - nie mam 3 i 4 - wajcha lata sobie luźno w tych położeniach! Co jest dokładniej - powie w poniedziałek serwis. Na szczęście nie przekręciłem jeszcze 500 mtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem użytkownikiem forterki 10641 i poza małymi problemami jestem bardzo zadowolony. zrobiłem 1100 mtg w ciągu 18 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem użytkownikiem forterki 10641 i poza małymi problemami jestem bardzo zadowolony. zrobiłem 1100 mtg w ciągu 18 miesięcy

Ale to jest temat o ciągnikach Farmer, a nie o Forterrach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten najtńszy farmer z silnikiem mmz 81 km to ma euro 1?

Czyli po nowym roku już nie będzie można go kupić i dlatego jakieś finansowanie fabryczne wymyślili żeby kupić teraz i kożystać z prow już jako na stary ciągnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że odkręcała się śrubka trzymająca wodzik, która go poluzowała i stąd cała awaria!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robern-rozumiem że niby nic-ale jednak awaria-pierdółkowata-ale jednak-tak że dalej będę uparcie twierdził że producent z Sokółki na Was-użytkownikach testuje swoje wyroby-od czasu do czasu zaglądam tutaj i okazuje się że jednak coś tam komuś -ale zawsze coś się przydarzyło w Farmerze-to samo u mnie w okolicy-jedynie dwie sztuki-ale ciągle (no niech będzie od czasu do czasu)-coś tam się przytrafia-ostatnio jeden zaczął strasznie dymić w pługu 4*35.

Tzn-to nie jest nic osobistego oczywiście !-takie tam rozważania na marginesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że pierdółka ale trochę upier... wa. Tym bardziej, że dotyczy renomowanego Carraro.

Jednak w ostatniej agrotechnice były testy porównywalnych ciągników Fotona 82 KM i Zetora Proximy. I tutaj jestem zadowolony, że oba nie mają porównania do Farmera pod względem wyposażenia i możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, że pierdółka ale trochę upier... wa. Tym bardziej, że dotyczy renomowanego Carraro.

Jednak w ostatniej agrotechnice były testy porównywalnych ciągników Fotona 82 KM i Zetora Proximy. I tutaj jestem zadowolony, że oba nie mają porównania do Farmera pod względem wyposażenia i możliwości.

 

A było coś tam na temat spalania>? pewnie foton z perkinsem oszczedniejszy od farmera? A jak ze spalaniem proximy dużo wyższe?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robern może masz możliwość zeskanować to porównanie traktorków i przesłać do poczytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierwsze 20 mth ciagałem tylko wóz.

potem troche ciezej - siałem poznaniakiem jak miałem 38 mth a pierwsza orka 54 mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten podstawowy farmer z mmz spełnia euro 2 i czy wogóle jest jakiś model z mmz z euro 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką opinnie możecie o nim powiedzieć jakie ma minusy . Czy warto go kupić

 

Nie mam farmera a ma go znajomy koleś i mogę powiedzieć że jest to niedopracowany ciągnik i nawet dielerzy nie polecają, jak już chce składaka to tylko farmtrac. Zaraz odezwą sie tutaj właściciele farmerków, ale na dowód swoich racji prosił bym o podanie modelu carraro przedniej osi i modelu układu napędowego cararo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chochlik23

Czemu mówisz że jest to niedopracowany ciągnik ? Posiadam taki i oczywiście ma jakieś wady które zostały usunięte na początku użytkowania, ale nie ma ciągnika bez wad, a składakami teraz są wszystkie ciągniki. Uwagi miałbym jedynie do serwisu który trochę "olewczo" podchodz go klienta i szefowie firmy powinni zwrócić na to uwagę. Niedługo dokręcę 400 mtg i maszynka chodzi naprawdę nieźle. Jak już wcześniej gdzieś napisałem ma bardzo dobry uciąg i jest dobrze wyważony. Oczywiście wcale go jakoś bardzo nie bronię bo są rzeczy, które bym zmienił w farmerku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja zgodzę się z "Chochlik23" -Farmer to " niedoróbka ..

Sposób w jaki został"" zmontowany"",jak i jakość podzespołów użytych do tego montażu pozostawia wiele do życzenia...

 

Użytkuje model 105KM od ponad roku i już sie boję co to będzie za 10lat..

Na liczniku 340mtg i tak :

- rozsypała sie zwolnica w przednim moście ( dzięki komplikacjom ze strony Dilera, farmer stał 3 tygodnie na trzech kołach,zanim przyjechała kompletna zwolnica z Sokółki -oczywiście z demontażu ,bo nie mają żadnych części zamiennych na stanie

- czekam na trzecią turbinę-która ma już podobno nie cieknąć

-wymieniony uszczelniacz wałka WOM

- zaczyna puszczać uszczelnienie wału korbowego przy kole pasowym

-chłodnica sie poci" od spodu"

-załączanie wałka WOM- tragedia-dźwignia sprzęgła ma za krótki skok i nie rozłącza całkowicie drugiego stopnia -nawet po regulacju dźwigienek...

 

-małe podsumowanie-

--A miałem brać Pronara--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...