Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co farmer z silnikiem mtz 82 km w standardzie tzn czy ma obciążniki cbm (haki) i co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic.

jak bedziesz brał u dilera to dopiero musisz sie dogadac co ci dorzuci za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy farmer z silnikiem jd też może łamać się na pół czy masywniejsza jest obudowa sprzęgła? Czy ta linka od sprzęgła rwie się tak jak przy silniku mtz?

Czy przy silniku mtz można zamówić wydech w rogu kabiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój skończył roczek! Serwuję mu przedostatni przegląd (po 375 mtg). Niestety, przy pracy z kosiarką dyskową (podnoszoną hydraulicznie) poszła uszczelka pod deklem tylnego mostu i mam go teraz całego mokrego Zobaczymy co na to serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę powiedzieć, że farmerek jednak jest całkiem fajny. Ma super uciąg, jest dobrze wyważony, mało pali,wygodny, dobra widoczność. Natomiast najbardziej drażni mnie głośna hydraulika i puszczanie smużki czarnego dymku nawet przy nie wielkim obciązeniu. Zobaczymy jak to będzie dalej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę powiedzieć, że farmerek jednak jest całkiem fajny. Ma super uciąg, jest dobrze wyważony, mało pali,wygodny, dobra widoczność. Natomiast najbardziej drażni mnie głośna hydraulika i puszczanie smużki czarnego dymku nawet przy nie wielkim obciązeniu. Zobaczymy jak to będzie dalej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do do wyciueku z pod dekla podnosnika to wystarczy dokrecic i bedzie ok.

moj juz po przegladzie (375mtg/h) narazie jak najbardziej ok.

tylko licznik sie skopał i kontolka od ćiśnienia. serwis całkiem całkiem.....

mam pytanie jaki olej leje wasz serwis bo u mnie zamiast tytana leją milwusa !!!

powiedziałem ze walą ze mna w (słowo zostało usunięte)a i ze jak by co to bedą robic....odpowiedzieli ze napewno nic sie nie stanie !!!!

jaka moze byc róznica miedzy tymi olejami ??? jeden i drugi ma takie samo oznaczenie 15w40 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dekla to masz dziku rację bo u mnie również w farmerku tyłek był zapocony, serwis to dokręcił i już jest ok. U mnie leją tytana ale ja zawsze jak coś się dzieje to dzwonię po gościa z Sokółki. Myślę, że nic Ci się nie stanie na tym innym oleju ja za jakiś czas czyli po gwarancji chyba przejdę na turdus bo wszystkie inne maszyny mam nim zalane. Szybko śmigacie te mtg bo ja mam dopiero ok 250. Jakie macie ciśnienie na rozgrzanym silniku bo u mnie jest ok.1,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdynia jasiu nad jakim belarusem się zastanawiasz? Belarus na krzyżakach bosh w plastiku itd będzie niecałe 10 tyś tańszy od pronara 82SA i zastanawiam sie w którym serce mtz lepiej się sprawdzi, farmer fajny ale ma pewne niedociągnięcia (boje się że przy moim traktowaniu złamie się na pół), pronar ma pół biegi mocniejszy podnośnik i części będą tańsze, ciekawe w którym jest wyższy komfort

A może farmer z silnikiem perkinsa czyli farmtrac będzie najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może farmer z silnikiem perkinsa czyli farmtrac będzie najlepszy?

 

ja bym ososbiscie brał farmtracka, tez jestem na kupnie ciągnika i zdecydowanie jestem za farmtrackiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie farmtrac też by odpowiadał -małe spalanie i zwrotny, tylko mały jest i lekki słaby podnośnik małe koła na troche delikatny mi wygląda, farmer czy pronar robiąc to samo może dłużej pochodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednim razem serwis był - nawet przed dociśnięciem śrub dodał trochę silikonu na uszczelkę - ale chyba nierówno ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmtrac kosztuje 106 tyś plus 2 tyś na szersze opony, ile kosztuje farmer z silnikiem mtz 82km?

Czy ktoś porównywał te całe podwozie Carraro w farmtracu i farmerze czy to jest dokładnie to samo czy farmer ma masywniejsze (poza obudową sprzęgła )?, bo farmtrac ma teraz jakieś cichobierzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ktoś na Forum pytał o szczelność kabiny w Farmerze i właśnie dziś przeszła taki test

Wjechałem na podorane pole V klasy agregatem uprawowym no i zacząłem robić zadymę .

V kl. 5ha po2 cm kurzu na błotnikach masce dosłownie wszędzie ale nie w kabinie włączony nawiew

Dawał sobie rade ponieważ na zewnątrz było 32 stopnie w cieniu .

To jest następny plus porównując do Pronara 82sa .

Mój jak na razie spisuje się dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mogę to potwierdzić. Po bronowaniu 7 ha przez szyby było ledwo co widać, troszkę smug wokół górnych nawiewów, ale 0 kurzu w śrdku Ale filtry do trzepania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mogę to potwierdzić. Po bronowaniu 7 ha przez szyby było ledwo co widać, troszkę smug wokół górnych nawiewów, ale 0 kurzu w śrdku Ale filtry do trzepania ...

 

I to mi się podoba, a gdzie były takie ciągniki 20 lat temu, żeby teraz rolnicy musieli leczyc się z astmy i byli głusi.

Ten filtr to z czego jest wykonany i co ile tzreba go zmieniac?

Pronar nie ma takiej szczelnej kabiny>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to filtr tekturowy podobny do filtrów w sących w samochodach np. osobowych ,,charmonijka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mogę to potwierdzić. Po bronowaniu 7 ha przez szyby było ledwo co widać, troszkę smug wokół górnych nawiewów, ale 0 kurzu w śrdku Ale filtry do trzepania ...

 

I to mi się podoba, a gdzie były takie ciągniki 20 lat temu, żeby teraz rolnicy musieli leczyc się z astmy i byli głusi.

Ten filtr to z czego jest wykonany i co ile tzreba go zmieniac?

Pronar nie ma takiej szczelnej kabiny>?

Były takie ciągniki-nazywały się Zetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mogę to potwierdzić. Po bronowaniu 7 ha przez szyby było ledwo co widać, troszkę smug wokół górnych nawiewów, ale 0 kurzu w śrdku Ale filtry do trzepania ...

 

I to mi się podoba, a gdzie były takie ciągniki 20 lat temu, żeby teraz rolnicy musieli leczyc się z astmy i byli głusi.

Ten filtr to z czego jest wykonany i co ile tzreba go zmieniac?

Pronar nie ma takiej szczelnej kabiny>?

Były takie ciągniki-nazywały się Zetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...