Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

kurczak1

 

 

 

Dołączył: 09 Lut 2012

Posty: 3

 

Wysłany: 19:04 Pią 10 Lut 2012 Temat postu:

Co za głupoty opowiada kolega Biedronka, że M 32 i nie idzie jeszcze jej kupić, jak chcesz to ci sprzedam M za 30 gr, każdą ilość.

 

 

 

Kolego a Ty moze nie pijesz tylko wachasz jakies chemikalia co???

...a tak wogole kazda ilosc to dla Ciebie ile 5-10 skrzynek czy 5-10 tirow???

Po kilka skrzynek nie oplaca sie ale daj mi chociaz 7pallet a pojade i jeszcze Ci grosza doloze!!!!! Czemu wypisujesz takie bzdury??? Pozniej nikt nawet nie bedzie czytal Twoich postow,bo skoro nie potrafisz sprzedac swojego towaru w normalniej cenie tzn ze albo stoisz na ryneczku i sprzedajjesz na mendle albo nie masz bladego pojecia o handlu i handu w hurcie:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja od kierowniczki sklepu. Pod koniec lutego będzie promocja jajek w Carrefour expres 10sz kartonik . Zakup przez sklep 3.05 i tyle w temacie promocji

Ceny jak ceny zaczynają być magiczne ,a to wpłynie na sprzedaż detaliczna ale nie mogę się zgodzić ze fermy bez handlarzy bada świetnie prosperować bo nie chyba nie ma firm które potrafią 100% produkcji sprzedać z miejsca i to w każdym segmencie rynku ,a tu chodzi właśnie o dystrybucje .Czasy "komuny " się skończyły dawno i każdy wie ze wyprodukować, kupić to nie problem tylko sprzedać.

Zapłacicie ? zapłacimy oczywiscie ze zapłacimy jeśli rynek zaakceptuje cenę i do się sprzedać z zyskiem.

Pisałem już raz ze to nie my za mało płaciliśmy tylko wy za drogo za pasze ale o tym to tu raczej się nie pisze ,a to identyczna sytuacja . Płaciliście cenę jaka dyktował rynek bo chyba nikt z was nie jest tak wspaniałomyślny żeby przepłacać jak może kupić taniej

 

P.S. jedno trzeba wam przyznać ,opanowaliście do perfekcji sortowanie w minimalnych gramaturach (nie dotyczy to wszystkich )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy Tak poszybowały ceny, nie ma co !! Ale to jedyna szansa dla wielu wyjsc z '' bagna'' długów !! Natomiast ktoś napisał, że szkoda, że na marketach tak nie drożeje...myśle, że z jednej strony to plus ! Bo kto głównie zaopatruje markety ? Najwięksi !! (nie 100tys.ferminki ) A kto dostaje dzieki temu po kieszeni ? ONI ! I mam nadzieję, że może to choć troche przyhamuje parcie na budowe nowych obiektów .... niestety pazerność jest cechą wielu..... Pozdrawiam ps. Jajcarek wszystko ok. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Ceny jak ceny zaczynają być magiczne ,a to wpłynie na sprzedaż detaliczna ale nie mogę się zgodzić ze fermy bez handlarzy bada świetnie prosperować bo nie chyba nie ma firm które potrafią 100% produkcji sprzedać z miejsca i to w każdym segmencie rynku ,a tu chodzi właśnie o dystrybucje .Czasy "komuny " się skończyły dawno i każdy wie ze wyprodukować, kupić to nie problem tylko sprzedać.

(...)

Pisałem już raz ze to nie my za mało płaciliśmy tylko wy za drogo za pasze ale o tym to tu raczej się nie pisze ,a to identyczna sytuacja . Płaciliście cenę jaka dyktował rynek bo chyba nikt z was nie jest tak wspaniałomyślny żeby przepłacać jak może kupić taniej

(...)

Większych bredni nie czytałem na tym forum. Racja, płaciliśmy za dużo za paszę. I za energię elektryczną też, i za paliwo, i za ZUS (KRUS), i jeszcze za pracowników. Może specjalnie dla hodowców powinna być promocja i wszystko powinno być o połowę tańsze, żebyśmy mogli Wam jajko po 5 groszy sprzedawać.

 

A jak poradzilibyśmy sobie bez handlarzy ? Ano zwyczajnie i bez większych problemów. Problemy mogliby mieć jedynie Ci, co postawili olbrzymie fermy bez rozwiniętej sprzedaży. Musieliby więc albo zmniejszyć produkcję (co wpłynęłoby pozytywnie na cenę jajka) albo łączyliby się w grupy producenckie, z tymi, co mają rozwiniętą sprzedaż. Poza tym sam rynek, nie szedłby do pośrednika, tylko bezpośrednio do producenta.

 

A dzisiaj jako wcale nie jest drogie. To prawda, cena gwałtownie podskoczyła ale pamiętajmy, że jajko podrożało z bzdurnego poziomu poniżej 20 gr. ZA TAKIE PIENIĄDZE NIE DA SIĘ PRODUKOWAĆ JAJEK, nie dokładając do interesu ! Dlaczego ma być tak, że my dokładamy, a Wy zarabiacie krocie ? Przecież może być tak, że zarabiają i jedni i drudzy. Wystarczy, że jajko będzie w cenie powyżej kosztów produkcji. A koszty produkcji są takie a nie inne. I jak słyszę, że cena za jajko nie była za niska (5-15 gr.) tylko, że my za drogo płaciliśmy za to czy za tamto, to mnie śmiech ogarnia. Dzisiaj za bilet autobusowy z warszawy do gdańska powinniśmy płacić 10 złoty. Tylko, że firmy transportowe przepłacają za paliwo ! To jest właśnie taki tok myślenia. Jak można być takim imbecylem, żeby takie głupoty pisać. Tak, to jest nasza wina, że zboże było takie drogie (900 zł za tonę). Powinniśmy obniżyć sobie cenę paszy i dalej sprzedawać jajko po 5 groszy. Człowieku, puknij się Ty się w zwoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już raz ze to nie my za mało płaciliśmy tylko wy za drogo za pasze ale o tym to tu raczej się nie pisze ,a to identyczna sytuacja .

 

Oj głupi ja, głupi. A wystarczyło tylko obniżyć sobie cenę paszy do poziomu 500 zł/t. i mógłbym dalej jajko po 15 gr. sprzedawać. Czemu ja o tym nie pomyślałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na magazynie od poniedziałku

0-0,48

s-0,44

1a-0,38

1b-0,36

2a-0,35

towar mam tylko dzięki zapasowi na dziś ciężko kupić ............. chyba będzie drożej i na święta towaru na pewno zabraknie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest nasza wina, że zboże było takie drogie (900 zł za tonę).

oczywiscie to nasza wina ze jajko bylo po 0.15

a dlaczego ? wszyscy jak sepy na padlinę polecieliście na klatkę używana która modernizowana unia wiedząc ze przepisy się zmieniają ale wasza łapczywość nie zna granic bo cena była dobra i fermy które posiadały 100 tys robiło się 300.000.Każdy rok praktycznie wyglądał tak samo ,3 miesiące kiepska cena pozostałe na plus ,.

Wszyscy producenci których znam w ciągu ostatnich 5 zwiększyli produkcje minimum o 100 % .

Ale kto winny ? wszyscy tylko nie producent

Zgadzam się ze jajko miało głupia cenę 10-17 gr ale sami do tego doprowadziliście już pomijam ze jeśli macie zapasy na kurniku ,pleśń lub naglą potrzebę gotówki to wiecie gdzie dzwonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROMIX postaw kurnik i jaja będziesz miał darmo

kolego nie chce waszych zysków , a tym bardziej waszych problemów tylko nie wiem czemu pośrednik największym wrogiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego jest cenaniemaceny dlaczego twierdzisz ze Kloega Biedronka pisze nie realne ceny zadzwon do zuromina aby sie przekonac o cenie 38 za 1a reszta poprostu jest w tyle z informacjami jakie splywaja zagranicy i z kraju a ze uruchomilismy efekt domina to pojawia sie odrazu 1000 telefonow i sami widzicie ze cos w trawie piszczy a cena jest podbijana aby tylko towar dostac ktorego nie ma Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego PROMIX, chociaż uważam, że pośrednicy nie są bez winy, to jednak trochę się z Tobą zgadzam.

Dlatego właśnie uważam, że gdyby nie było handlarzy to paradoksalnie nasza branża miałaby się znacznie lepiej. Gdyby jeden geniusz hodowli drobiu nieśnego z drugim musiał zakopać 20 lub 50 palet jaj, bo nie maiłby co z nimi zrobić, to następnym razem zastanowiłby się 10 razy czy opłaca mu się zwiększać produkcję do poziomu, w którym nie ogarnia dystrybucji. Poza tym, na rynek trafiłoby 20 lub 50 palet mniej taniego jajka. Zamiast na rynek po bzdurnej cenie, trafiłyby do ziemi.

Boje się, że i tym razem znajdą się geniusze, którzy mamieni perspektywą wielkich zysków, zaczną zwiększać produkcję bez opamiętania. Nie wiem, czym tacy ludzie się kierują ale na pewno nie logiką i nie zdrowym rozsądkiem. Równanie jest jedno: mniej produkuję= więcej zarabiam (i to przy mniejszym stresie i mniejszych nakładach). Zwiększam produkcję= taniej sprzedaję (więcej stresu, większe długi, nabijam kasę handlarzom).

Żeby było dobrze trzeba zmniejszać produkcję a nie ją zwiększać !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0-45

s-43

1a 37-39

1b 36-38

2a 35

Miejscami na malych fermach male ilosci jeszcze w cenach

 

np 1a35-36

1b 33-34

2a 32-33

Ale to naprawde ilosci typu 15-30 skrzynek wiec jak ktos malo handluje to i troszke sie poratuje,no ale tira to napewno z tego nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktoś może cenę za jaką masa wychodzi na cukiernie bo już w paru miejscach słyszałem o przejściu na masę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny z giełdy Katowice na ta chwile

"0" 0.38

"1A" 0,36

"1B" 0,34

"2A" 0,33

Ceny oczywiście netto .Nie będę podawał u kogo ale pewnie większość z was ma tam kogoś znajomego wiec łatwo sprawdzić ,a z tego co wiem dziś dostawy wchodzą 1A 0,35 wiec pewnie coś podniosą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na dziś:

 

"0" 0,45

"S" 0,38

"1A" 0,36

"1B" 0,34

"2A" 0,33

 

i nie ma jaj

 

Do końca tygodnia napewno zmiana cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam na sprzedaż wentylację dachową, wyciągi do obornika 4 sztuki oraz szafy sterujące , wszystko użytkowane 3 sezony

sprzedam po okazyjnej cenie

 

Tel. 660-614-374

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realna cena do osiągnięcia do końca tygodnia to 0,40 za L

 

Na dzień dzisiejszy:

 

xxl-0,45

xl- 0,42 do 0,44

l- 0,38 do 0,40

m-0,36

s -0,32

jaja za mało aby handlować

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy wszyscy popadacie w jakąś panikę na tym forum. Jajek przecież nie brakuje.

U mnie calutki słupek 1b (300 szt.) z dzisiejszego zbioru został. Wystarczy na wielką jajecznicę i nawet na kogel-mogel zostanie !

Nie ma więc paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...