Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

1a waży 2kg 30 sz razy 0.50gr =15zł masa 2 razy 6.40 = 12.80zł

 

Czegoś nie rozumie .Skorupka została zmielona i dodana do masy ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz tylko czekać aż cukiernie zamienią jaja na masę, do tego jeszcze dochodzi wygoda, nie trzeba wybijać tylko otwierasz worek i gotowe. A weź ich później odzwyczaj od takiej wygody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa nie handlowałem mogę tylko powiedzieć to co słyszę na jednej cukierni co jej używa do biszkoptów

Większość masy to "syf" dobra masa to niemiecka masa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się po części bo mam taką piekarnie co mówi że jajku nic nie dorówna ale gdy usłyszała dzisiaj cenę L bo na tym pracują to zmienili zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko licząc :

5000 tyś jaj to 166 wytłaczanek. Każde dwa kilogramy masy do jednej wytłaczanki 1a to 2,2 zł oszczędności 2,2*166=365 zł oszczędności na takich 5000 tysiącach jaj, także nie oszukujmy się, nikt nie będzie miał sentymentu i odpuści te jaja.... Oczywiście ruch wzrośnie w wybijalniach ale to już inna baja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się po części bo mam taką piekarnie co mówi że jajku nic nie dorówna ale gdy usłyszała dzisiaj cenę L bo na tym pracują to zmienili zdanie

 

Wybijalnie płacą już nawet 8zł/kg, to jest około 53gr 1A, myślisz, że zrobienie masy i zarobienie na tym będzie później kosztowało poniżej 53gr? Co Wy za bzdury gadacie !!!!! Dziś dzwoniła duża cukiernia, która jedzie na masie i co i usłyszłaem, że strasznie podnieśli im masę i myślą o całych jajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1a waży 2kg 30 sz razy 0.50gr =15zł masa 2 razy 6.40 = 12.80zł

 

strasznie dziwne te Twoje wyliczenia.

 

1A około 67gram

 

1000gram / 67gram = 15jaj x 0,50groszy = 7,5zł na kg

 

proste jak budowa cepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega P.Leszkiewicz jest bardzo aktywny I trudno mu nie przyznać racji ! Przetwórstwo teraz mocno podbija ceny. Sam się zastanawiałem, czy zamiast handlarzom, nie sprzedać jajka do wybijalnii. Płacą 52/53 gr. za 1A. i biorą w każdej ilości. Jednak lojalność wobec stałych odbiorców zwyciężyła. Niemniej trudno oczekiwać, że wybijalnia kupi jajko po 53 gr. przerobi je na masę i sprzeda do cukierni po 45 gr. W takie cuda to ja nie wierzę. Za chwilę masa jajeczna będzie mocno drożała. O ile w ogóle będzie dostępna, bo z tego co wiem, wybijalnie mają olbrzymi problem z kupieniem towaru !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o masę to przeliczając jajo na masę musisz odjąć średnio 16-17% wagi jajka na skorupę. Czyli żeby uzyskać 1 kg masy jajowej musisz mieć 1,17 kg "świeżego" jajka. Jeśli przyjąć średnią wagę L - 68gram to masz tak:

1170 / 68 = 17,2 jaj na 1 kg czystej masy. Dla uproszczenia przyjmijmy cenę L - 50gr to wychodzi 17,2 x 0,50 zł = 8,6. Tylko te 8,6 to jest koszt samego surowca. Doliczyć musisz pracę ludzi w wybijarni, koszt pasteryzacji, worek i karton żeby tą masę zapakować oraz pozostałe koszty typu prąd, woda, itp. To wyjdzie razem około 12 zł za 1 kg masy jajowej. Podziel teraz te 12 zł przez 17,2 jaja to wychodzi L po 0,70 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po otworzeniu opakowania 48 godzin jeśli dobrze pamiętam a przydatność zapakowanego to różnie. W workach chyba 30 dni w temperaturze 4 stopnie, w zbiornikach mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasteryzowana chyba 30 dni

Wyliczenia co do masy ok tylko chyba nie myślicie ze masa jajeczna składa się z samego jajka .W tej sytuacji nigdy by nie byli konkurencyjni cenowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...