Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja już niczego nie rozumiem, kolega kogucik coś tam, napisał ceny gotowej masy:

 

masa jajowa pasteryzowana aseptyczne bag-in-box 10 kg 6,40 zł./kg

 

i one mają się nijak do naszych wyliczeń. Czyli rozumiem, że wybijalnie dokładają do każdego kg. żeby zadowolić odbiorcę ??? No to teraz już wiem, czemu Wasze cukiernie rezygnują z całych jaj, bo mają tanią masę

 

p.s a można z masy zrobić jajko ??? bo chętnie kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Promix nie poruszałem tu oczywiście tematu zakupu jaj przez wybijalnię. Przyjmij, że jest na rynku trochę jaja, które nie jest delikatnie mówiąc najlepszej jakości i stąd konkurencyjna cena masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1a 55

1b 53

2a 51

 

po tyle to ja kolego sprzedaje w detalu .

 

Czyli jak kupisz ode mnie po 50gr. to masz 5gr zarobku x 50tyś jaj

 

2,5 klocka w chwile, dobry zarobek, bierzesz?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego musicie wziąć pod uwagę, że część wybijalnii ma swoje fermy. Przy tej cenie jaja zarobi i ferma i wybijalnia. Oczywiście zarobi mniej ale utrzyma swoich klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.leszkiewisz Pan ma zawszę swoją rację i nie staram się Pana przekonywać! ja podałem cenę masy po jakiej sprzedaję na piekarnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy orientuje sie ktos z was jak Nowa Sól placi za jajko przemysolowe??

nie wiem skad wy macie te ceny jak katowice powyzej 045 nie chca brac- jest juz dobrze skoro dyrektor sprzedarzy fermy drobiu w.....k dzwoni z zapytaniem czy niechce czegos dokupic--czas i rynek pokaze co bedzie dalej-mocnych jajek zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.leszkiewisz Pan ma zawszę swoją rację i nie staram się Pana przekonywać! ja podałem cenę masy po jakiej sprzedaję na piekarnie!

 

ja stwierdzam fakty, nie piszę głupot czy informacji wyssanych z palca. Panie Kogucik to przy takiej cenie opanujesz Pan 100% rynku cukierniczego, życzę powodzenie w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to ja już niczego nie rozumiem, kolega kogucik coś tam, napisał ceny gotowej masy:

 

masa jajowa pasteryzowana aseptyczne bag-in-box 10 kg 6,40 zł./kg

 

i one mają się nijak do naszych wyliczeń. Czyli rozumiem, że wybijalnie dokładają do każdego kg. żeby zadowolić odbiorcę ??? No to teraz już wiem, czemu Wasze cukiernie rezygnują z całych jaj, bo mają tanią masę

 

p.s a można z masy zrobić jajko ??? bo chętnie kupię

 

 

ja też nie rozumiem skoro Wy Produceci dokładaliście 18 miesięcy do produkcji to skąd te dziwy jak można dokładać do interesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TĄ DATĄ TEJ MASY CHODZIŁO MI CZY TAKA HURTOWNIA MOGŁA ZROBIĆ ZAPASY GDY JAJA BYŁY W NIŻSZEJ CENIE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo mogła... wybijalnia mogła sobie pomrozić jak było tanio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny czat co minute wpis Kolego daniouk katowice wola zamknac stoisko bo nie moga dostac towaru lub przetrawic ceny a tak jak widzisz sa juz sprzeczne informacje co do P.W do Ciebie dzwoni aby sprzedac a tu sluchy docieraja ze na rynek nie sprzedaje a jak tam twoja konkurencja z nowego sacza zyje lub konkurencja co bierze z turki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie zaczyna podobać ta podwyzka idzie zarobic , panika cenowa dociera do włascicieli sklepów

dzisiaj przetestowałem na 3 sklepach sprzedaz M po 0,63 netto , poszło - gotówka do reki ( ja kupiłem w piatek po 0,38)

 

za tydzień albo u nich sprzedam , albo nie , to zależy czy jajo jeszcze bedzie drozec czy nie , jak nie sprzedam to trudno , i tak zarobiłem podwójnie na jednym wrzucie , od jutra pomysle czy nie walnac tak wszedzie - konkurencja z inna ceną nie podjedzie , bo braki towarowe i kazdy dba o swoich

 

jak mi towar na sklepach nie pozchodzi to niema strachu , zarabiam dzis X2 i nie martwie sie o braki towarowe , a kto wie czy ta cena za tydzień nie bedzie prawdziwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to słoneczko koło 3 to ósemka , nie wiem czemu okulary wskoczyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, od swojego producenta dostaje 1/2 towaru bo niema , sprzedam te połowe

za podwójna cene , zarobek ten sam co na pełnej dostawie , moze jeszcze tydzień wolnego bede miał -jak na sklepach nie zejdzie bo za drogo (zejsc z ceny albo podniesc jeszcze zawsze zdaze ) ... okowitka wieczorem mi sluzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na dziś:

 

1a 0.50 zł

 

Pusty magazyn. Towaru zero.

Zejście na sklepach większe niż normalnie. Piekarnie i cukiernie biorą prawie jak przed świętami. Ciekawe czym to jest spowodowane ? Tłusty czwartek mamy przecież już za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena na dziś....? 0,5...? to jest cena na przedwczoraj

Jak Woźniak już wczoraj krzyknął.... A zresztą co będe mówił pewnie i tak wszyscy wiecie... To już przechodzi ludzkie pojęcie. Mi tam w to graj W ubiegłym roku dokładało się do paszy, fajnie można odrobić Ale bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy drobiarze. Od wczorajszego wieczoru już nic nie będzie takie samo. Stało się......Rysiu z Klanu nie żyje... Nawet jajo po 70 groszy już nie ma znaczenia...

A tak już na powaznie.Ja widzę trzy scenariusze.

Pierwszy: bardzo duzi producenci otwierają w końcu swoje przepastne i zawalone magazyny. Do tego wszystkiego przestają dokupować jaja na mniejszysch fermach. Balon pęka i cena stabilizuje się na poziomie 40 groszy.

Drugi: dzieje się dokładnie to samo, tylko ceny zostają z dzisiejszego poziomu.

Trzeci: nie ma żadnego scenariusza.. i wszystko jest możliwe. Efekt domina trwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego embag: kupiłes za 0,3 z kawałkiem i sprzedałeś za 0,6 z kawałkiem. A jesli teraz bedziesz musiał nową partię towaru kupić za 0,7 z kawałkiem to ile zarobiłeś....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy drobiarze. Od wczorajszego wieczoru już nic nie będzie takie samo. Stało się......Rysiu z Klanu nie żyje... Nawet jajo po 70 groszy już nie ma znaczenia...

A tak już na powaznie.Ja widzę trzy scenariusze.

Pierwszy: bardzo duzi producenci otwierają w końcu swoje przepastne i zawalone magazyny. Do tego wszystkiego przestają dokupować jaja na mniejszysch fermach. Balon pęka i cena stabilizuje się na poziomie 40 groszy.

Drugi: dzieje się dokładnie to samo, tylko ceny zostają z dzisiejszego poziomu.

Trzeci: nie ma żadnego scenariusza.. i wszystko jest możliwe. Efekt domina trwa...

 

hmm, to myślisz, że wielcy producenci mają pozamykane magazyny od 2tyg. ???? ciekaw jestem skąd w takim razie mają pieniądze na bieżącą działalność ( pasza, pracownicy itp. ). buahahahahaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. z płatności które im schodzą z takich marketów jak Biedronka. Towaru nie dają, a kasiorka wpływa. Bo terminy były dłuuuuugie. No i z eksportu. Logiczne jest, że nie magazynują 100% produkcji...

Sam niczego nie jestem pewny. Ale szukam przyczyn. 5 groszy w kilka dni już bywało, ale 12 w weekend jeszcze nie było. Do zeszłego weekendu. A teraz słyszę o kolejnych 20-stu groszach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...