Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Minęły dopiero 2 tygodnie. Poczekaj jeszcze chwilkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważasz, że będzie drożej niż dzisiaj

Powiedz mi, dlaczego to w listopadzie miałby jakoś specjalnie dobrze iść handel ? Od zawsze listopad był miesiącem przestoju w handlu. Tak było ZAWSZE. I mówię tu o jajkach, a nie o zniczach. Wcześniejsze o miesiąc zatowarowanie sklepów jajkiem przed świętami możecie sobie między bajki wsadzić. Poczekajcie jeszcze chwilkę. Handel się dopiero zacznie.

 

P.S.

Co do cen w listopadzie, to pół roku temu chyba nikt się nie spodziewał takich, jakie mamy teraz (czyli NORMALNYCH). Ja też nie.

Poczekajmy i zobaczymy, co będzie w grudniu. Przecież to grudzień jest najbardziej handlowym miesiącem w roku- nie listopad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważasz, że będzie drożej niż dzisiaj

Powiedz mi, dlaczego to w listopadzie miałby jakoś specjalnie dobrze iść handel ? Od zawsze listopad był miesiącem przestoju w handlu. Tak było ZAWSZE. I mówię tu o jajkach, a nie o zniczach. Wcześniejsze o miesiąc zatowarowanie sklepów jajkiem przed świętami możecie sobie między bajki wsadzić. Poczekajcie jeszcze chwilkę. Handel się dopiero zacznie.

 

P.S.

Co do cen w listopadzie, to pół roku temu chyba nikt się nie spodziewał takich, jakie mamy teraz (czyli NORMALNYCH). Ja też nie.

Poczekajmy i zobaczymy, co będzie w grudniu. Przecież to grudzień jest najbardziej handlowym miesiącem w roku- nie listopad.

 

 

 

Zobaczymy, przypomnę Ci ten wpis za trzy tygodnie

 

P.S. Ceny bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pan CZACHOR nagle opuszcza- oj oj, ktoś go tutaj bronił ? ktoś bronił ceny ? ktoś mówi, że zdrożeją? Czy mi się wydawało ? A może Pan Czachor się pomylił, albo jest spekulantem, albo naciągaczem?

 

https://www.topagrar.pl/notowania/drob-i-jaja/

 

Wiem, że każdy jeden producent chciałby 50gr na zawsze, a przez to aktualne zamieszanie klapki na oczy i nie da sobie normalnie wytłumaczyć.

 

Rozmawiajmy jednak o realiach i o tym jaka jest aktualna cena, a nie że tamten kłamie itp. bo dzisiaj widać kto kłamie sam siebie

 

I teraz mówię wam co dalej; jak chcecie to wciąż się śmiejcie;

za miesiąc magiczne 3 z przodu i gdyby nie to, że każdy przeciągnął kurę i nieco jej ubędzie to mielibyśmy w styczniu 2 z przodu. i nie chodzi o przód pieczątki

 

w przypadku niektórych już bym się martwił co teraz ? bo może coś tam uciułałem, odłożyłem, ale to co zrobiłem swoim odbiorcom zemści się 5x bardziej.

znam kilku producentów co wysra... się na detal, żeby na włochy, niemcy zapakować ile wlezie- dzisiaj będą musieli zjeść to jajko które sobie znieśli, bo w ich miejscu są już inni życzliwi co kochają dokładać i wozić po pół kartonu

 

Andrzej ma dzisiaj imieniny... więc nie wiadomo :D:D

Jak są chętni na taką cenę co proponuje to ich wybór.

Misiaczku... nie wiem czy ty zauważyłeś to samo u siebie, ale u mnie na sklepach drgnęło...

Holandia podniosła M i S o 0,05 ojro czyli mało młodej kury jest.

Fakt, przemysł hamuje i jest 6,5 zł.

Sezon wypłatowy się zaczął i ludzie będą wydawać na przygotowania świąteczne.

Wnioskuje że zejście ruszy na sklepach, bo ostatnie 2 tygodnie nie oszukujmy się były takie sobie. Dlatego była korekta w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyszły tydzień

L 48

M 45

- koniec eldorado

Masz 100% racji i nie istotne dla mnie czy handlujesz czy produkujesz

Cena niestety powoli siada - oby jak naj... sie utrzymala , ja sie bede cieszył jak po sw. L zostanie na 0.40 - niech kazdy zarobi mnie wystarczy L po 0.35 przez 5 lat.

Szanujmy sie !!! Producenci i posrednicy bo jednym bez 2 cieżko!!

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Andrzejoów na zdrowie!!🔞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyszły tydzień

L 48

M 45

- koniec eldorado

Masz 100% racji i nie istotne dla mnie czy handlujesz czy produkujesz

Cena niestety powoli siada - oby jak naj... sie utrzymala , ja sie bede cieszył jak po sw. L zostanie na 0.40 - niech kazdy zarobi mnie wystarczy L po 0.35 przez 5 lat.

Szanujmy sie !!! Producenci i posrednicy bo jednym bez 2 cieżko!!

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Andrzejoów na zdrowie!!🔞

 

 

Demi- delikatnie ruszyło to fakt. Wczoraj moje chłopaki donosili o dużym ruchu na sklepach, więc mam nadzieję od pon będą telefony żebym dowoził

 

Szczerze- gdyby była tak opcja to kochani producenci nie schodźcie poniżej 0,35 za Lkę i wszyscy zarobimy.

 

Źle jak jest za nisko i źle jak jest za wysoko a takie właśnie 0,35 jest idealne dla każdego i nikomu nie robi krzywdy.

 

A u mnie zawsze styczeń jest najbardziej handlowy.

Ok grudzień idzie ostro, ale tak naprawdę odrabia spowolnienie pierwszego tygodnia (przez mikołajki) i ostatni tydzień (święta i okres między świętami a nowym rokiem). Dorzucając do tego promocje które sobie życzą tak naprawdę grudzień jest normalnym miesiącem handlowym nieco lepszym od pozostałych.

 

Kesz kosi się w styczniu, bo nie ma promo, a jest ssanie.

 

Przynajmniej u mnie.

 

Ja obniżam dopiero w lutym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły tydzien u mnie wygląda tak:

 

XL-0,50

L- 0,46

M- 0,42

 

powyżej 75g-0,52

0- 0,50

1A-0,48

1B-0,44

2A-0,42

 

2PL +0,02

1PL +0,05

 

krem XL-0,57

krem 1A- 0,54

krem 1B- 0,51

krem 2A-0,49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małopolska dalej mi nie chce opuścić i mówią 0,53 L i 0,50 M- niestety tym razem ze względu na dużą różnicę i niepewność czy wszystko sprzedam- odmawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszły tydzien u mnie wygląda tak:

 

XL-0,50

L- 0,46

M- 0,42

 

powyżej 75g-0,52

0- 0,50

1A-0,48

1B-0,44

2A-0,42

 

2PL +0,02

1PL +0,05

 

krem XL-0,57

krem 1A- 0,54

krem 1B- 0,51

krem 2A-0,49

 

 

A u mnie tak

 

L 50-52 gr

M 46-48 gr

 

Ceny bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

padł mi dozownik dosatrona i już byl regenerowany i mam zamiar kupić nowy

czy ktoś z was ma na kurniku dozownik z obejściem mix-reita

jak się sprawdza , jest tańszy od dosatrona ale czy lepszy czy podobnie wytrzymały?

bylabym wdzięczna za info

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla

 

zdrożeją- w sklepie. a to dlatego, że ja i wielu innych handlarzy ma ochotę zarobić, wiedząc, że będzie problem z towarem, a nie jego ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...