Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Lecę bo trzeba dokumenty na eksporty szykować .

L-0,52

M-0,47

Ps. przyszły tydzień duże zamówienia .

 

Ten znowu opuszcza, była u niego M 50 potem 48, a teraz 47, to od poniedziałku znowu opuści 2 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za brednie o cenach tak jak w zeszłym roku przyjdzie 10 grudzień i niema jajek po ile chce sprzedać po tyle kupują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co za brednie o cenach tak jak w zeszłym roku przyjdzie 10 grudzień i niema jajek po ile chce sprzedać po tyle kupują

 

Jak to mój kolega mówi "igzakli"

 

Tak to będzie wyglądać. Pośrednicy o tym wiedzą, więc co teraz urwą to ich. A że kilku, dosłownie kilku producentów wpadła w jakąś panikę... To dzieje się jak się dzieje. Dwa jeden drugiemu mówi, że tak tamten kupił... i spirala się nakręca, bo wszyscy powtarzają te same brednie !

 

M 0,48

 

L 0,52-0,53

Tak to wygląda na tą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co za brednie o cenach tak jak w zeszłym roku przyjdzie 10 grudzień i niema jajek po ile chce sprzedać po tyle kupują

 

Jak to mój kolega mówi "igzakli"

 

Tak to będzie wyglądać. Pośrednicy o tym wiedzą, więc co teraz urwą to ich. A że kilku, dosłownie kilku producentów wpadła w jakąś panikę... To dzieje się jak się dzieje. Dwa jeden drugiemu mówi, że tak tamten kupił... i spirala się nakręca, bo wszyscy powtarzają te same brednie !

 

M 0,48

 

L 0,52-0,53

Tak to wygląda na tą chwilę.

igzakli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy- umówmy się- chcecie przytrzymać cenę do świąt, choć niektórzy już wymiękają. wszyscy wiemy, że po świętach nie ma ceny i wracamy do magicznej 3 z przodu za L

 

idę w zakład o każde piniądze

 

tak jak pisałem że nie ma już cen 53-55 za L i 50 za M to wszyscy na mnie naskakiwali zwlaszcza kłamczuszek jestcenaniemaceny, który sam nie wie co pisze :D:D:D:D bo raz pisze tyle, za dwa dni inaczej, ciągle twierdzi 2 do gory tymczasem co chwile pisze 2 w doł

 

jeszcze taki komentarz: co to jest 300tyś ? co to za jednostka ? ja rozumiem, że od tysiąca/tysięcy jest skrót tys. ale co to takiego "tyś" to już nie wiem.

może faktycznie nowa nomenklatura na sztuki pewnie z maastricht takie skróty

 

kolego nikt nie broni- sprzedawaj za ile chcesz ale prawda jest taka, że aktualnie tendencja w dół.

 

MROK- masz rację, ale to nie kwestia aktualnej ceny tylko tego jak kto zachłanny i jak potraktuje odbiorce. przed samymi świętami zawsze brakuje jajka, ale palety, dwóch, pięciu, a nie całych samochodów.

 

jeśli jakiś mój miś wymyśli jeszcze podwyżkę to kupię od obcego i dostawa między świętami, a nowym rokiem zostanie jako noworoczny problem producenta

 

teraz jestem zabezpieczony i jak to mówią: jak kuba bogu tak bóg kubie

 

 

jeśli są chętni mogę podpisać umowy (ale takie jak na sieciach) na dostawy cało- roczne od stycznia w jednej, stałej cenie. różnica, że płacę po 7-14 dniach.

 

mowa o pełnych samochodach min. 16-18 palet.

 

jak są chętni z południowej/centralnej Polsk, którzy nie chcą dokładać do interesu- zapraszam na priv

 

wszystkie jajka, sorty od M do XL oprócz EKO gdzie tylko M i L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Misio Ty znowu te wypracowania ''kończ Waść wstydu oszczędź ''zaklinacie cenę ale musicie jeszcze poczekać w mojej okolicy jest 7 ferm nikt nie ma zapasu i nikt nie myśli o obniżkach .Zachowujesz się Kolego jak much która siedząc na osi koła myśli że wielki kurz podniosła .Przyjdzie czas będąobniżki bo taka jest kolej rzeczy ale jeszcze nie teraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy- umówmy się- chcecie przytrzymać cenę do świąt, choć niektórzy już wymiękają. wszyscy wiemy, że po świętach nie ma ceny i wracamy do magicznej 3 z przodu za L

 

idę w zakład o każde piniądze

 

tak jak pisałem że nie ma już cen 53-55 za L i 50 za M to wszyscy na mnie naskakiwali zwlaszcza kłamczuszek jestcenaniemaceny, który sam nie wie co pisze :D:D:D:D bo raz pisze tyle, za dwa dni inaczej, ciągle twierdzi 2 do gory tymczasem co chwile pisze 2 w doł

 

jeszcze taki komentarz: co to jest 300tyś ? co to za jednostka ? ja rozumiem, że od tysiąca/tysięcy jest skrót tys. ale co to takiego "tyś" to już nie wiem.

może faktycznie nowa nomenklatura na sztuki pewnie z maastricht takie skróty

 

kolego nikt nie broni- sprzedawaj za ile chcesz ale prawda jest taka, że aktualnie tendencja w dół.

 

MROK- masz rację, ale to nie kwestia aktualnej ceny tylko tego jak kto zachłanny i jak potraktuje odbiorce. przed samymi świętami zawsze brakuje jajka, ale palety, dwóch, pięciu, a nie całych samochodów.

 

jeśli jakiś mój miś wymyśli jeszcze podwyżkę to kupię od obcego i dostawa między świętami, a nowym rokiem zostanie jako noworoczny problem producenta

 

teraz jestem zabezpieczony i jak to mówią: jak kuba bogu tak bóg kubie

 

 

jeśli są chętni mogę podpisać umowy (ale takie jak na sieciach) na dostawy cało- roczne od stycznia w jednej, stałej cenie. różnica, że płacę po 7-14 dniach.

 

mowa o pełnych samochodach min. 16-18 palet.

 

jak są chętni z południowej/centralnej Polsk, którzy nie chcą dokładać do interesu- zapraszam na priv

 

wszystkie jajka, sorty od M do XL oprócz EKO gdzie tylko M i L

 

Misiaczku, do lipca nikt nie dołoży do jajka złamanego eurocenta...

Ba! Uważam że ceny za L utrzymają się w okolicach 0,4 + po świętach B.N. (możliwy chwilowy kolaps w ciągu pierwszych tygodni po nowym roku, ale sytuacja się szybko unormuje)

Główne zagłębie wysetowało sporo stada na Wielkanoc jako termin uboju rytualnego znaczy przedświątecznego... także to po Wielkanocy depresje cen spowolni. Nie oczekiwałbym że 18' będzie złym rokiem, obawiałbym się natomiast 19' już bardziej.

To tłumaczy dlaczego teraz tak L słabo schodzi chociaż na sieciach aktualnie zauważam trend trochę inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy- umówmy się- chcecie przytrzymać cenę do świąt, choć niektórzy już wymiękają. wszyscy wiemy, że po świętach nie ma ceny i wracamy do magicznej 3 z przodu za L

 

idę w zakład o każde piniądze

 

tak jak pisałem że nie ma już cen 53-55 za L i 50 za M to wszyscy na mnie naskakiwali zwlaszcza kłamczuszek jestcenaniemaceny, który sam nie wie co pisze :D:D:D:D bo raz pisze tyle, za dwa dni inaczej, ciągle twierdzi 2 do gory tymczasem co chwile pisze 2 w doł

 

jeszcze taki komentarz: co to jest 300tyś ? co to za jednostka ? ja rozumiem, że od tysiąca/tysięcy jest skrót tys. ale co to takiego "tyś" to już nie wiem.

może faktycznie nowa nomenklatura na sztuki pewnie z maastricht takie skróty

 

kolego nikt nie broni- sprzedawaj za ile chcesz ale prawda jest taka, że aktualnie tendencja w dół.

 

MROK- masz rację, ale to nie kwestia aktualnej ceny tylko tego jak kto zachłanny i jak potraktuje odbiorce. przed samymi świętami zawsze brakuje jajka, ale palety, dwóch, pięciu, a nie całych samochodów.

 

jeśli jakiś mój miś wymyśli jeszcze podwyżkę to kupię od obcego i dostawa między świętami, a nowym rokiem zostanie jako noworoczny problem producenta

 

teraz jestem zabezpieczony i jak to mówią: jak kuba bogu tak bóg kubie

 

 

jeśli są chętni mogę podpisać umowy (ale takie jak na sieciach) na dostawy cało- roczne od stycznia w jednej, stałej cenie. różnica, że płacę po 7-14 dniach.

 

mowa o pełnych samochodach min. 16-18 palet.

 

jak są chętni z południowej/centralnej Polsk, którzy nie chcą dokładać do interesu- zapraszam na priv

 

wszystkie jajka, sorty od M do XL oprócz EKO gdzie tylko M i L

 

Misiaczku, do lipca nikt nie dołoży do jajka złamanego eurocenta...

Ba! Uważam że ceny za L utrzymają się w okolicach 0,4 + po świętach B.N. (możliwy chwilowy kolaps w ciągu pierwszych tygodni po nowym roku, ale sytuacja się szybko unormuje)

Główne zagłębie wysetowało sporo stada na Wielkanoc jako termin uboju rytualnego znaczy przedświątecznego... także to po Wielkanocy depresje cen spowolni. Nie oczekiwałbym że 18' będzie złym rokiem, obawiałbym się natomiast 19' już bardziej.

To tłumaczy dlaczego teraz tak L słabo schodzi chociaż na sieciach aktualnie zauważam trend trochę inny...

 

 

po części się zgadzam, ale i tak bardziej obstawiam przy swoim

sam wiesz waj :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Misio Ty znowu te wypracowania ''kończ Waść wstydu oszczędź ''zaklinacie cenę ale musicie jeszcze poczekać w mojej okolicy jest 7 ferm nikt nie ma zapasu i nikt nie myśli o obniżkach .Zachowujesz się Kolego jak much która siedząc na osi koła myśli że wielki kurz podniosła .Przyjdzie czas będąobniżki bo taka jest kolej rzeczy ale jeszcze nie teraz .

 

 

mi się wydaje inaczej a piłem do czegoś innego mianowicie:

 

że oskarża się nas o niszczenie ceny, a to sami producenci dzwonią obniżając cenę bo się przytkało. i nie ważne czy 1 czy 10. fama się szybko niesie i jak to niektórzy piszą gdzieś słyszałem, tamten to a tamten tamto

 

w tamtym tygodniu ci co stoja mowili mi, ze ruszy na koniec listopada, dzisiaj mowia, ze na mikolaja, zaraz powiedzą, że w ostatnim tyg przed BN a ja wam cos wszystkim powiem: BN jak i Wielkanoc beda coraz slabsze, bo ludzie coraz czesciej przechodza do nowoczesnego handlu np. via internet, zakupy w galeriach itp- a tam wszyscy producenci i hurtownicy niestety ale nie trafia

 

juz nie dlugo skoncza sie targi i inne bazary- zostana eko targi ale skala tez bedzie eko

 

jak ktos byl chocby w skandynawii to wie dokąd idzie nasza droga

 

zostana same sieciowki jak dyskonty (bo juz nawet hipery sobie przestaja radzic) i sklepy convenience like żabka, fresh oraz warzywniaki

 

cukiernie i inne gastro tez zrezygnuje z niebezpiecznych, brudnych i nieporecznych jajek na rzecz masy- oczywiscie tam gdzie sie uda, bo jajka w majonezie z masy raczej nie ten tego

 

na ograniczonym rynku, ktory bedzie moze wciagal nawet wiecej jajka w perspektywie 20 lat nie widze zeby bylo miejsce dla wiekszosci chocby z tego forum

 

oprocz tego

RR na podstawie ostatnich 10 lat idealnie widać jak kształtowała się sprzedaż u wybranych wyłącznościowych klientów.

niestety wszyscy tracimy na rzecz aldików, biedronków i calego tego tałatajstwa, które w mysl zachodnich korpo szmaciarzy otwiera sklep na sklepie po to zeby zdobyc rynek a za jakis czas wyjsc z tych nierentownych interesow.

 

dalej idac np. aldi przejmie sklepi po nierentownym dino i zabawa dla lokalnego handlu dalej trwa. potencjał osiedla na 1 sklep- jest 5. koszyk zakupów spada z 20 na 5pln i sklepik z dwoma kasami się zamyka

 

 

także nie ma siły na mariolę wszystko idzie w złą stronę i juz teraz warto zastanowic się nad tym problemem, gdzie będę za jakiś czas sprzedawał towar a nie w jakiej cenie

 

juz teraz u tych co sobie jakos radza jest nas po 3-5 dostawców i kazdy wozi po kartonie albo pol i pol wymienia hahahahahahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kończ waść wstydu oszczędź to juz takie przereklamowane zwlaszcza na forum

 

cos nowego ? juz (słowo zostało usunięte) jest ladniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio gdzie ta XL i L-ka ? nie doczekałem się .

 

 

napisalem przeciez; wolsztyn, wroclaw, lodz- zadzwon obojetnie do kogo- 0,56 moze wyrwiesz nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie pofantazjować o tym 10 grudnia. Już wiem na kogo stawiacie. Na sam koniec uaktywniają się "skrzynkowcy". Myślicie że was rozszarpią z jajek.? Zobaczymy, zwłaszcza że będziecie im wciskać kit że jajek brak i są po 60 groszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaapelował, bo doniesiono mi żeby zaczęli niektórzy myśleć... NIE sprzedawajcie kury na handel bazarowy Jak uzbroicie wieś w kury nawet już wyexplatowane to i tak to zaburzyć może na wiosnę układ sił... Bo wiejskie jajo znowu będzie dostępne na bazarach i w pokątnej sprzedaży. Owszem udział tego typu handlu zamiera, ale nie bądźcie zbyt pazerni...

 

Misiaczku... era dyskontów też przeminie... kwestia kilkunastu lat dla dużych miast.

A skąd wiesz, że Dino jest nierentowne ? Obecnie dyskonty doją niemiłosiernie. Rynek ma się wysycić w ciągu kilku (2-4) lat, kanibalizm między sieciowy dopiero wtedy się zacznie - wg. analityków.

 

A może... będzie krach systemu ekonomicznego w następstwie jego wojna i cofniemy się technologicznie do XIX w. .... przyszłość jest nieznana

 

Btw. Stonki i inne sieci zagramaniczne to kredyciki biorą w MFW lub innych międzynarodowych organizacjach finansowych... To nie są nawet banki krajowe (dowolnego kraju). No i oczywiście kredytują się na dostawcach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy handlarze to już wiedzą co będzie 10 grudnia , po świętach i w maju a jeden mi mówił że w pażdzierniku 2018 roku to takiej ceny już nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co niektórzy handlarze to już wiedzą co będzie 10 grudnia , po świętach i w maju a jeden mi mówił że w pażdzierniku 2018 roku to takiej ceny już nie będzie

 

Wróżbici Macieje wszystko tak naprawdę jest możliwe...

"Zima nadchodzi" - a z nią wędrująca ptasia grypa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie biorę fermy puste ale trzeba cisnąć aby opuścili aby zarobić na święta kurnikowcy podzielta się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...