Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Handel stoi bo CO? Bo drogo? To należy wnioskować że teraz kokosy będą na ziemniakach , BO tanie. W takim razie należy uznać że produkcja jaj do tej pory była dla dobra społeczeństwa - żeby mogli się za nażreć za darmo , a teraz trzeba zapłacić jak za inną żywność no i psikus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma namiary na firme z olsztyna ktora przetwarza jaja? prosze o namiary na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma na tyle jaj wylęgowych, żeby odbudować produkcję jaj spożywczych, a stada zarodowe są na etapie żłobka. Produkcji drobiarskiej nie da się uruchomić tak szybko jak produkcji gwoździ po przerwie urlopowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaj wylęgowych nie ma tyle co potrzeba, bo, no właśnie co? Bo jaja wylęgowe idą na cukiernie w lepszej cenie dla hodowców wylęgówki niż dają im wylęgarnie i tak będzie. Dla cukierni taniej niż dają hodowcy jaj konsumpcyjnych. Zobaczcie co dzieje się we Francji. Niedługo będzie tak w całej Unii. Nikt, wydając wyrok na starą klatkę nie zastanowił się nad konsekwencjami jakie niesie za sobą jej zlikwidowanie. Ograniczą produkcję cukiernie i przetwórnie i cooooo? No niestety wzrośnie bezrobocie !!!! Bo kto, będzie płacił ludziom, którzy nie pracują, bo nie mają z czym (nie ma jajka)? Unia za bardzo boi się zielonych, a oni za bardzo szkodzą. Mam klatkę przystosowaną, ale trafia mnie jak wszyscy mówią "jajka są za drogie , będziemy jeść kurczaki". Musiałem wydać ponad milion na klatki, zaciągnąć ogromny kredyt, a odbiorcy mówią że jest za drogo, że za dużo zarabiam ~!!!Tak naprawdę to odrabiam straty dopiero od 2 tygodni i staram się spłacić swoje długi jakie zaciągnąłem przez te ostatnie 1,5 roku.Cieszę się , że niektórzy nie poszli do komornika i nieściągnęli ze mnie swoich wierzytelności, bo w przeciwnym wypadku moje dzieci nie miałyby co jeść!!! Przykre, ale prawdziwe to jest rzeczywistość, nie fikcja. Zastanówmy się czy zlikwidowanie starej klatki i wprowadzenie nowej nam ludziom pomogło? Jest drożej, ale nic poza tym się nie zmieniło. Nie , nam zaszkodziło, ale kurom jest lepiej ! Śmieszne, kto jest w stanie to udowodnić ???????????????????????? Może warto zadać takie pytanie zielonym, bo kury napewno na to pytanie nie odpowiedzą!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tokfm.pl/Tokfm/51,103085,9465771.html?i=5

http://www.wetgiw.gov.pl/2/files/1767_2002_4.xls

To są właśnie akcje zielonych , którzy niszczą fermy nie znając się na produkcji . Zobaczcie nr na jajku. To jest ferma, która istnieje i produkuje , a ten spoot jest strzałem właśnie w nią a nie w jaja z nr 3. Śmieszni są zieloni i ich akcje, w szczególności nieprzemyślane.Osobiście, pociągnąłbym ich do odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ferma 1- zgadzam się z Tobą i chciałbym uchylić rąbek tajemnicy - Nie wiem czy "zieloni" nie zostali "użyci" w celu zamydlenia prawdziwych zleceniodawców tej ogólnoeuropejskiej ustawy - w/g mnie to LOBBY producentów SYSTEMÓW KLATKOWYCH - to logiczne. Szkoda mi całej naszej branży i wkurza mnie , że ostatecznie odbija się to na "szarym zjadaczu chleba" Wielu producentów otarło się o krawędź bankrództwa , handel użera się z klientami i konsumentami tłumacząc się za coś co wymyślił europarlament (przepraszam europarlament to to przegłosował - wymyślili lobbyści) - a ludzie są kopani po du... podwyżkami. Niech na drugi raz się zastanowią za jakim systemem głosują - to jest EUROSOCJALIZM. A ten przepis jest jego tworem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no klatek oczywiście... ściółka L jest na końcu po 9,90 netto za 10 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajko to zbyt kruchy produkt aby kosztowało tak duże pieniądze.Kilkanaście stłuczek dziennie i parę jajek na stłuczki bo tak są ludzie przyzwyczajeni, robi niemałą sumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam do sprzedania jajko 1PL z wolnego wybiegu jak jest ktoś zainteresowany to zapraszam na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza sprawa ktora teraz sie dzieje ..jest brak stabilizacji. Ceny w Biedronie dalej 4,99 to 180zl skrzynia spakowana.. A my mamy sprzedawac jajo za 200zl minimalnie. To cena na dzis ..ale jak bedzie jutro. i jak bedzie na sieciach? Selgros sprzedawal jajo 0.37 netto od Kożlakiewicza. Jest balagan przez takie promocje.:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra w Carrefour

Jaja

6,99 KLASA M15 szt. koszt 1 szt. przy zakupie2 opak. - 0,23 zł

To już cyrk jest kompletny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś po objechaniu 15 punktów w mieście sprzedaż 3 skrzynki..................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak będzie promocja na święta, także kto ma zapas to niech sprzedaje bo coś mi się wydaje że raczej poza sieciówkami to nikt inny na tych świętach nie zarobi. Wszyscy ciągnęli cenę do góry bo przecież "rynek dyktuje cenę" a tymczasem na marketach.... Szkoda słów.

 

Biedronka:

L po 50gr

XL po 60 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do świąt jeszcze miesiąc , czyli mamy czas , 2-3 tygodnie bedzie martwe w handlu jajem , ale moze i dobrze , rynek sie uspokoi .

co do promocji na supermarketach zobaczymy jak bedzie ( swój scenariusz przedstawiłem w poscie z 17 lutego- pomyliłem tylko cene na detalu w małych sklepach)

 

Mysle , ze czas na 1- 2 tyg. odpoczynek od handlu , uspokojenie nerwów .szkoda paliwa na serwisowanie sklepów

nie zapycham magazynu bo cos czuje , ze na swieta bedzie handel w granicach 20-30% słabszy niż w normalnym okresie

 

L-0,47 , M-0,45 tak kupuje ( netto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , i chyba sie nie oszukujmy ,ze cena spadnie do swiąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U malych niesmialo podniesli 1a 54 1b 52 2a 50

 

u duzych 1a57-58 1b 55-57 xl61 xxl65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...