Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

a ja właśnie odradzam montowanie fotela od samochodu mam właśnie takie i jest złe. fotele samochodowe maja za wysokie oparcia i nic nie widać co sie dzieje z tyłu fajnie sie jedzie po szosie ale do prac polowych sie nie nadaje jest bardzo nie wygodne jest kłopot z obsługą rozsiewacza do nawozu opryskiwacza itp. no chyba ze zamontujecie jako obracane wtedy ok
Ja nie mam takiego siedzenia u siebie ale jezdzilem w takim ciagniku i potwirdzam nie nadaje sie wg. mnie to glowna wada jest to ze za ocno sie trzesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich uczestników forum.

Mam ciągnik ursus 330 i mam zamiar kupić prasę wysokiego zgniotu Z224/1, ale nie wiem czy trzydziestka poradzi sobie z prasą.

Proszę wszystkich którzy prasowali trzydziestką o informację jak ich traktor radził sobie z prasą.

Proszę o konkretne informacje np czy silnik, sprzęgło i skrzynia w 330 wytrzymują prasę Z224/1.

Sezon na prasowanie zaraz się zacznie i nie mam zbyt dużo czasu do namysłu.

 

Drugie pytanie: Czy 330 poradzi sobie z rotacyjną o szerokości roboczej 165 cm (duża rotacyjna).

Pozdrawiam.Piotr

ja swoim ciapkie jezdze juz czwarty sezon tylko ze w prasie welger ap41 i radzi sobie swietnie,podpinam ja tez czasem do c360 ale jezdzi mi sie gorzej pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku podpiąłem z224 do c330. Dawał sobie radę bez najmniejszego ale, jednak wolęprasować c360, bo trzydziestka za wolno obroty łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale i tak najlepiej prasować mf255

Mój stryjek ma takiego, więc mogę porównać.

przy takich pracach nie ma jak silniki wysokoobrotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF-255 wysokoobrotowy??Pierwsze słysze.O Fergusonach to ja za dużo nie wiem.Dobrze sie było dowiedzieć A pozatym MF zwrotny jest jak 330 co sie najbardziej liczy bo tak kręcić nie trzeba ja C-360,a jaeszcze jak pole wąskie to ho ho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo one są takie jak u3512 (a właściwie to u3512 jest jak mf255 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to 330 za słaby do prasy,chociaż mało pali.A tak wogóle to jak one sie zachowują w parasie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale taki za słaby nie jest. Tylko brakuje mu tego speeda

W mojej miejscowości tojeden gość ciągle prasuje c330, mimo, że ma jeszcze c385. Ale on wszytstko tym traktorem robi. Nawet do kombajnu buraczanego go przyczepia.

A prasując c330 to trzeba jeszcze pamiętać, że traktor musi być odpowiednio obciążony, bo w przeciwnym razie będzie nim rzucać do produ i do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mi sie zdaje,że taki słaby bo widziałem 330 w akcji u wujka podczas orki i płytko orał a szedł bardzo słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dużo zależy od sposobu eksploatacji. Poza tym nawet te same modele mogą się od siebie różnić. Ja mam 330 i 360, ale trzydziestka lepiej radzi sobie z pługiem dwuskibowym niż sześciedziesiatka z "trójkami". C360 gorzej rzuca, przez co nie można idealnie równo zaorać. Jest jakby zbyt lekka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucać to raczej nie rzuca tylko przytrzymuje,a C-360 nie jest taki lekki.A co do tego co potrafi zrobić C-330 nie przekonacie mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko nie oczekujcie nie wiadomo czego od C-330 bo to ciągnik, który ma TYLKO 30 KM, chociaż jak na swoją moc jest dobrym ciągnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony ze swojej trzydziestki. co prawda zaczyna się już sypać, ale ma prawo, bo przez tyle lat nam wiernie służyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzucać to raczej nie rzuca tylko przytrzymuje,a C-360 nie jest taki lekki.A co do tego co potrafi zrobić C-330 nie przekonacie mnie

 

360 jest bardzo lekki, np tyl w 360 wazy tylko o 200 kg wiecej niz w 330 a przod w 360 jest ciezszy od przodu w 330 o 300 kg. Razem wiec 360 z obciaznikami i kabina jest ciezsza tylko o 500 kg od 330 z obciaznikami i kabina

 

Sam jezdze 330 z prasa z224/1 i ten ciagnik radzi sobie dobrze z prasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to 330 za słaby do prasy,chociaż mało pali.A tak wogóle to jak one sie zachowują w parasie??
Moja zachowuje sie swietnie tylko trzeba miec mala prase ja mam welger ap41 i chodzi swietnie podpinalem czasem c360 ale jest mniej zwinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to 330 za słaby do prasy,chociaż mało pali.A tak wogóle to jak one sie zachowują w parasie??
Moja zachowuje sie swietnie tylko trzeba miec mala prase ja mam welger ap41 i chodzi swietnie podpinalem czasem c360 ale jest mniej zwinny

Moim zdaniem c-330 jest troche za słaby do prasy a zwłaszcza do z-224 ciągnik powinien mieć trochę zapasu mocy(np jadąc pod górkę albo w dużej słomie) i wcale nie musi być aż taki zwinny bo co by sie będzie działo z wałkiem odbioru mocy na zakrętach,c-360 doskonale współpracujez z-224 i też przy pracującym wałku nie wykorzystuje sie w nim pełnego promienia skrętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy 330 która żekomo wystarcza do prasy Z-224 to powiem wam,że sąsiad kupił w zeszłym roku prasę sipme do swojego 2812 i nim niezle rzucało a i miejscami jak słomy nawalone to mu mocy brakowało.Więc dalej twierdze,że 330 za słaby troche do Z-224.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do mocy 330 która żekomo wystarcza do prasy Z-224 to powiem wam,że sąsiad kupił w zeszłym roku prasę sipme do swojego 2812 i nim niezle rzucało a i miejscami jak słomy nawalone to mu mocy brakowało.Więc dalej twierdze,że 330 za słaby troche do Z-224.

Ale 2812 to zupełnie inny ciągnik. To, że ma 8KM mocy więcej, nie oznacza, że będzie lepiej spisywał się w prasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c 330 jest za lekki i za słaby do prasy kostkującej. Ja presuje mf 255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Ja w zeszłym roku podczepiłem c330 do prasy i doskonale dawała sobie radę. Gdyby nie to, że jest ona nieco mulasta to w tym roku prsowałbym właśnie tym ciągnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prasuję c360 albo 4514. Nawet tym drugim wolę, bo jest cięższy i tak nim nie szarpie (to szarpanie w 2812 wiąże się m.in. z jego małą masą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzisz się zapewne zemną,że 4514 to ciągnik uniwersalny?Kończmy juz te rozmowe o innych ciągnikach niz 330 bo MOD sie wkurzy.

edit gedii

jeśli chodzi o mnie to mi nie przeszkadza jeden czy dwa posty nie na temat ale jak to się zmnienia w dyskusje to niestety trzeba to ukrucić

POZDRAWIAM MOD GEDII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda! A żeby było coś o c330 to powiem, że 4514 w lekkich pracach pali tyle co ciapek a może nawet mniej.

P.S. Jeśli chcesz się czegoś o 4514 dowiedzieć to pisz w temacie o tym ciągniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...