Skocz do zawartości
korsarz

pytanie do elektryka i nietylko

Rekomendowane odpowiedzi

Na 15kv napewno. Na 17 też starczy ale nie wiadomo jak z rozruchem. U mnie 32A wytrzymuje silmiki 15kv(śrutownik)+3kv (mieszalnik) niekiedy jak zmniejsze obciążenia śrutownika uda się właczyć jeszcze jeden 3 kv silnik. Czyli uciądnie 21kv. Ale kilka razy bezpiecznik mi wybił jak śrutownik obciażony na 25-30A+ 2 silniki 3kw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co zaryzykować 17 kw bo tam razem będą chodzić jeszcze inne silniki ale włączane puźniej może w sumie z 2 kw czy do granulatora dać 15 kw plus reszta 2 kw wytrzyma 32 A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem pośród aukcji z silnikami dużej mocy gdzie widać tabliczkę znamionową i większość ma cos większy od 0,8 choć i są o mniejszej wartości. Jeśli masz pow 0,8 to przy napięciu międzyfazowym 400v , bezpiecznik 32 A będzie pracował na styk, gdyż taki silnik pobiera prąd tej wielkości przy całkowitym obciążeniu.

Jednak praca na styk to złe rozwiązanie gdyż ciężko jest go wystartować mimo uwzględnienia zabezpieczeń odpowiednich dla silników, a każde dodatkowe obciążenie tej linii , przeciąży ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade na złomowisko rozejżeć sie hmm tylko teraz zgłupiałem zaczym, to jaki byłby najlepszy silnik dlamnie 15kw i mniej niż 0,8? co to jest to 0.8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im cos bliżej cyfry 1 tym lepiej.

Jeśli wystarczy 15kw, to przy zabezpieczeniu 32A będzie to lepszy wybór niż 17kw pracujący w najlepszym wypadku na granicy możliwości instalacji.

Tym bardziej że 400V to w naszych realiach wersja wysoce optymistyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tu jest http://www.fanox.pl/opis/o_dobor.html z zestawieniem prądów nominalnych(średnich,bo to jeszcze zależy od konkretnego modelu).Zabezpieczenie jest zalecane równe prądowi nominalnemu lub o jednądżiesiętną większe od nominalnego.Jeżeli ten sinik podłączysz do wspólnej(dla całego gospodarstwa) instalacji elektryczej to nie zazdroszczę sytuacji.Swego czasu na głównym miałem zabezpieczenie 25A i gdy włączałem dmuchawę do zboża(silnik 7,5kW) to potrafiło spalić bezpiecznik.Wystarczyło że inne urządzenie pobierało prąd(pralka,bojler).Trzeba było się pilnować żeby nie mieć problemu z bezpiecznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwłaszcza jak żonie zachce się kawki i odpali czajnik bezprzewodowy 2,2 kv i bach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...