Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku lat wywoże obornik wiosną i go przyoruje. Zadnych negatywnych efektów nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, obornik wiosną potem orka, szybka uprawa żeby nie przesuszyć i siew kukuruku. Może jak płytko przyorany i głęboki siew to wypaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ub. roku woziłem obornik 2 dni. Po przyoraniu na świeżo (tego samego dnia) kukurydza miała lepsze wschody i lepiej się rozwijała. Dawka ok. 40t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mogę potwierdzić że obornik wiosną nie zaszkodzi, sąsiad tak od paru lat robi i nic jeszcze nie spalił. Ja za to rozlewam gnojówkę z tydzień lub dwa przed siewem i kuku też rośnie jak szalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też woże obornik wiosną 2 tygodnie przed planowanym terminem siewu i jeszcze nigdy nie spalilem kukurydzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię wiosenną uprawę pod kukurydze w ten sposób że najwcześniej jak to jest możliwe głęboszuje, wywoże obornik i od razu oram na ok 20cm. Zaraz po orce włókuje pole odwróconymi bronami żeby zmniejszyć powierzchnię parowania i czekam do siewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wiecie moze o ile zwiekszy sie areał uprawy kukurydzy w waszym rejonie bo u mnie masakra wszyscy co rezygnuja z buraka sieja qqrydze.2 pytanie mają juz wszyscy nasiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie tym sie smucę i rozmyslam czy nie ograniczyc qqurydzy,chciałbym wiedziec czy tak samo jest w całej Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie tym sie smucę i rozmyslam czy nie ograniczyc qqurydzy,chciałbym wiedzieć czy tak samo jest w całej Polsce?

Nie problemem będzie ilość, tylko zużycie. Największe koszty to suszenie i je trzeba ogranicza żeby dobrze wyjść na swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZOPEN72 ja własnie widzę ze ludzie sieją qqrydzę a nie zastanawiają sie co bedą z nia robić jak nie będzie ceny na mokrą bo zaden z tych ktorych znam nie stawia suszarni,moze powtorzyć sie sytacja z przed kilku lat ze cena suchej była 600zł\t a mokra po 280zl/t.Jak mozna wiedziec to czym suszysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszarnia Drzewicz i piec Graso na biomasę, konkretnie na słomę w belach fi 160. Suszę swoją i kupuję mokrą, płacę więcej niż inni i a sprzedaję tak samo. Dzięki taniemu suszeniu i dobrej jakości nieźle można na tym zarobić i w moim przypadku zużywam słomę której mam nadmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam piec na bele słomy ale własnej konstrukcji. Mam do ciebie pytanie a u Ciebie w piec jest cały wyłozony cegła szamotową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała komora w środku i przód wymiennika ciepła wyłożony jest szamotem, nawet stalowe drzwiczki do wybierania popiołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego ze widziałem na targach w Kielcach i nie był wyłozony cały tylko jak sie nie myle gora była z szamotu.Wymiennik znajduje sie u Ciebie w srodku pieca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora nie wyłożona szamotem nie wytrzyma długo, chyba że jakaś specjalna stal. U mnie wymiennik jest nad komorą ale to jedna całość. wejdź na stronę firmy grasso to zobaczysz schemat. Ja mam 500 kW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz tam wchodziłem a nie ma tam cen mogłbys powiedziec ile dałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten piec wodę jeszcze grzeje?Bo ja mam bez wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie piec tylko nagrzewnica, czyli ogrzewa powietrze. Kupiłem we wrześniu 2006 i zapłaciłem ok 100 tys. brutto, zwrot vatu ok. 20 tys, SPO ok 48 tys czyli tak naprawdę mnie kosztował ok 32 tys. Zwrócił mi się w tym sezonie, bo w poprzednim była nędza a nie kukurydza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.A duzo qqrydzy siejesz sam i ile na dobe suszysz/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojej sieję 60-70 ha, zwykle suszę 35-40 T na dobę ale jakbym podniósł temperaturę suszenia do 120oC (przy tym piecu to ja ją programuje a wentylatory ją utrzymują) to nawet 50T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.tak sie wypytuje bo ja sieje qqurydze dopiero od 2 lat a susze od roku.Chce kupic siewnik (do tej pory siał mi kumpel)jaki jest najlepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Opitimę Accorda, ma już 10 lat i wymieniałem tylko płozy redlic, ale one muszą by ostre. Poza tym zero problemów a zasiała już trochę i można nią siać nawet 10km/h bez utraty precyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suszarnia Drzewicz i piec Graso na biomasę, konkretnie na słomę w belach fi 160./quote]to jest suszarnia daszkowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to suszarnia na płaskiej podłodze o przeciwbieżnym ruchu ziarna tzn, ciepłe powietrze jest wdmuchiwane pod podłogę a ziarno wybierane z od spodu i dalej idzie na chłodnicę. Dokładny opis jest na stronie suszarni Drzewicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...