Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wiec PRZENOSIMY WSZYSTKO TU I PROSIMY MODERATORA O PRZENIESIENIE TEMATU ODCHWASZCZANIE KUKURYDZY TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko? czy można posiewać pogłównie kukurydzę mocznikiem podczas suszy a jeśli można to jaką dawką max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak pewnie ze można tylko pytanie czy jest sens mysle ze odpowiedniejszy był by RSM

chos pogoda moze sprawic nam figla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straty jak straty ale kukurydze popalisz jak nawóz polecie w "trąbki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiły sie czubki pierwszych wiech na kukurydzy ,a u was jak zaawansowanie wzrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie może ktoś coś na temat plantacji wiklinowych na terenie kraju tzn takich zapuszczonych niekoszonych nawet kilka lat. Szukam takich upraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kukurydza ma się super ładne wiechy, dostała dwa dobre deszcze w ostatnim tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile jest dopłaty do hektara kukurydzy jestem w gminie obietej ONW??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zasiane parę ha kukurydzy na V i VI klasie jak wygląda ona u was mam na myśli kukurydzę na ziarno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na ziarno , ale widze u sąsiada że w tym roku kiepsko ( sam jest wnerwiony ) kolb mało , ziarna w nich też , w dodatku strasznie dużo głowni ( chyba tak to się nazywa ) , może to przez suszę nie wykształciła kolb , a przez deszcz głownia . Ja mam kawałek na kiszonkę zasianej po życie , jest mała do 1,5 m ( do deszczów miała z 0,5 m ) , dużo kolb , ale ziarno się dopiero nalewa - dojdzie może w listopadzie chyba że będzie mróz wcześniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem głowni od cholery a tam gdzie są kolby to ziarna na palcach można policzyć, kiepsko się zapyliła i będzie po 4 tony mokrej z ha żeby tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak kukurydza posiana przed majem jest do bani, choć nie jest tak złe jak u was głownie niema tak dużo, ale sa małe kolby

A kukurydza posiana po maju jest bardzo słaba cieniutka roślina, ale zato kolby wielkie i to jest problem przyjdzie większy wiatr i połamie ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie? jak była wcześnie siana i są dobrze wykształccone kolby to jak najbardziej.jeżeli późno siana to mogą być problemy z wilgotnością będzie wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie była dosyc pozno siana ale kolby ma dobrze wykształcone tylko jedynie wilgotnosc moze byc wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj widziałem jak koszono kukurydze na kiszonke leciała czarna masa, tam gdzie przyschło kukurydzy jest teraz najwięcej głowni, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy kukurydza posiana na kiszonke moze byc przeznaczona na ziarno???

 

Kukurydza siana na kiszonkę raczej nie może być przeznaczona na ziarno. Kukurydza z przeznaczeniem na ziarno musi mieć mniejszą liczbą FAO od kukurydzy przeznaczonej na kiszonkę. Siejąc kukurydzz takim przeznaczeniem, wybrałełęś odmiane póżną, jednak i ta, przy sprzyjających warunkach klimatycznyych może dojrzeć i wydać nasiona o odpowiedniej wilgotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mam dylemat??co z tą kukurydzą zrobic zostawic ja na ziarno??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsza jest dojrzałość ziarna , a to z jakim przeznaczeniem była siana czy też jaką miała liczbę FAO wg. mnie to nie ma teraz znaczenia . Najważniejszy był układ pogody w czasie wzrostu , przecież może nie dojść ziarno w FAO 180 jak i dojść w FAO 280 . ( tak uważam )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do młócenia za mały miesiąc wczesne odmiany, wydłub ziarno z kolby wsyp do miernika i wszystko będziesz wiedział.cena też powinna być ciekawa w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz koszą cenny jeszcze nie ma wilgotnosc ok 35% pocichu sie mówi ze jest po 500zł 20-22%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...