Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

uważajcie na te MTZty z Bialorusi, my juz mielismy takiego kupic, ale cos mnie tknelo i spytalem o gwarancje a koles na to, ze one sie nie psuja a jesli cos walnie konkretnie to bedziemy probowac wysylac na bialorus

po czyms takim ojciec stwierdzil ze woli jednak dac ciut mniejsze pieniadze i kupic 10letniego zetora i tak sie tez skonczylo i jak narazie patrzac tylko po parametrach i przejechaniu kilkunastu km ojciec jest bardzo zadowolony, a uciag i hydraulika powinny byc o niebo lepsze.

 

Pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nawiązałem kontakt mailowy z fabryką MTZ w Mińsku, własnie pytając się o ich przedstawicielstwo w Polsce. Było to w zeszłym roku albo dwa lata temu. Stwierdzili, że oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce nie mają i nie zamierzają przez sprzedawać ciągników na polskim rynku, a za ciągniki sprowadzane indywidualnie nie biorą żadnej odpowiedzialności.

Możliwe, ze oryginalny MTZ ma po prostu jakąś umowę z Pronarem zeby sobie za bardzo w drogę nie wchodzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MTZ,JUMZ,LTZ. CZĘŚCI (083) 355-15-03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Informacje o tym, gdzie, za ile i jakie modele tanich MTZ-ów można kupić w Polsce znajdziecie już wkrótce w marcowym numerze AGROmechaniki.

Zerówkę można jeszcze zamawiać za darmo. Wystarczy tylko podać adres, telefon i wysłać na a.sikora@oikos.net.pl

 

Pierwszy numer już na Agrotechu w Kilecach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie jak przerobic lub czym sie ruzniom silniki MTZ 60km na 80km??

i czy taka przerubka sie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnią się tłokami [inny kształt denka tłoka] głowicą, sekcjami w pompie wtryskowej i końcówką wału korbowego wchodzącą w koło pasowe, no i 80 KM ma zawsze przeciwciężary na wale a 60 KM niekoniecznie czasem były montowane czasem nie [silniki MTZ'ów o mocy ok 60 KM były co najmniej trzy : D-50 (D-244) 57 KM (DIN,SAE??); D-60 60 KM (DIN); D-242 62 KM (DIN,SAE??)], także nie warto tego przerabiać, lepiej kupić silnik D-243 lub mocniejszy np D-245.5 i nie kombinować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ades widze że się dobrze orientujesz w sprawach MTZ, mam MTZ rocznik 90

pojawiły się stuki w okolicy półbiegów, stukanie słychać na wolnych obrotach silnika na luzie, im niższe obroty tym glośniej słychać, przy wyższych obrotach stuki zanikają, stuków też nie słychać gdu półbieg ustawie "na środku" i nie ma napędu skrzyni biegów. Odkręciłem sprzęgło i jest bardzo duży luz na przesówce półbiegów względem wieloklinu i łożysko igiełkowe ma sporawy luz, reszta łożysk jest w porządku. Widze że w nowszych ciągnikach pólbiegi są trochę inaczej skonstruowane. Może miał ktoś podobny problem to proszę o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej posypało się łożysko na wałku sprzęgłowym w skrzynce biegów jestem ciekaw ile masz oleju w skzyni i jak czesto go wymieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skrzynie mam na wierzchu to ją przepatrze, olej wymieniam co 1000mth

i stan był zawsze max, ciagnik ma 2400mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pronarp5 100km kosztuje 150tys brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał trochę czasu to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W MTZ-82 z94r wyskakuje mi półbieg/ort przy dużym obciażeniu. Czy moze ktos mi odpowiedziec ile moze mnie kosztowac tego naprawa????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie . Ile konkretnie taki MTZ 82 spali przy 60% obciazeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

około 10/mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziiękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Panowie czy ktoś już coś takiego kupił ?? a może w waszej okolicy ?? i mam pytanko czym te mtz-ty różnią się w konstrukcji (silnika, hydrauliki ipt) od mtz-tów z rocznika np 1990 ?? jeśli ktoś się orientuje to proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szkoda że nikt ich jeszcze nie kupił i że nie może podzilić się jak te maszyny się sprawują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
szkoda że nikt ich jeszcze

 

Nikt nie kupił? Dziwne może się mylę, ale zdjęcie pod nickiem Eryko........ daje wiele do myślenia. Tym bardziej, że widzę ile tego, co dziennie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.ma ktos moze na sprzedaż MTZ 80 lub 82??albo nie wie ktos czy gdzies ktos ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...