Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko rosnąca cena Pronarów nie zachęca do zakupu.

Zastanawiałem się na zakupem 82SA jako alternatywy w przypadku odmowy dofinansowania na SPO na zetora ale po dzisiejszym dniu spadł z grafika.

Z informacji jakich dzisiaj udzielił mi przedstawiciel firmy handlującej/ort tym sprzętem wychodzi że za Pronara 82SA (pierwsze wydanie) na dzień dzisiejszy cena wynosi ok.96000 brutto po upuście.

A zetora w tej samej mocy w promocji można łyknąć za 100000 brutto po upuście.

Wybór chyba jest jasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba napisał ze jasny ??? a pronar raczej nie jest jasnym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Zetor. W takiej sytuacji myślę że nie warto ryzykować z Pronarem przy tak małej różnicy cenowej.

Tylko zastanawiam się dokąd zmierza producent z Narwi wiecznie podnosząc ceny(obcinając procentową/ort wartość rabatu - na jesieni 2005 diler mógł opuścić do 13%ceny) Takie postępowanie raczej nie przyniesie wzrostu sprzedaży biorąc pod uwage fakt że konkurencja obniża ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POTRZEBUJE PILNIE NAMIARY NA ROZRUSZNIK DO MTZ CHODZI MI O TEN Z PRZEKLADNIA TA STRONA CO KIEDYS KTOS PODAL NAMIAR JEST JUZ NIE AKTUALNA PLISS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile sie zaorze mtz82 z4 skibowym pługiem,5skibowym i 3skibowym obracalnym,przez godzine pracy.tak maxymalnie.nie zwracajac uwagi na jego spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE

Potrzebuje informacji na temat typu przedniego napędu w nowych ciągnikach Belarus. Ciągnik ze starym typem napędu kosztuje 62, tys PLN a z nowym włoskim (carraro) 76 tys. PLN. Chce sie dowiedziec czy wogóle jest jakaś różnica w uciągu itp. czy to tylko różnica cenowa

 

Prosze odpowiedźcie ponieważ mam w planie kupno tego ciągnika i jest w wielkim dylemacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SZAKAL: Jak ktoś to ładnie napisał => Nie możesz zrozumieć, że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie. Nic nie da powtarzanie tego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niedziele byłem na pokazie maszyn rolniczych. było dużo sprzętu- taka mini polagra (m in ciągniki landini, ursus, pronar, kubota i masa innego sprzętu). wszystkie maszyny były nowe poza właśnie ciągnikiem pronar, którego posiadał mieszkaniec miasta i zgodził się go pożyczyć na wystawę.

był to pronar 82km z 2004r, miał ok 550mth.

normalnie zawiodłem się na tym rusku...

takie szczegóły jak zardzwiały tłumik to jeszcze nic. troszkę zdziwiła mnie kałuża oleju pod skrzynią. pronar ten najbardziej podpadł na hudraulice: był podczepiony do agregatu uprawowego 3m. gościu uruchomił silnik. ustawił dźwignię na podnoszenie...i nic. dodał gazu na maxa i powoli, powoli agragat się podniósł.(dla porównania nowy landini 80km szybciej podnosi na minimalnych obrotach agragat uprawowo siewny!!!)

teraz wnętrze.

po co w tym ciagniku 2 drzwi? chyba tylko dla picu... dostanie się do ciagnika przez prawe drzwi to tragedia. hamulec ręczny i dżwignie zmiany biegów skutecznie utrudniają wejście do środka. poza tym te krzyżyjące się dźwignie zmiany biegów! normalnie koszmar! dżwignia od biegów i reduktor nachodzą na siebie- komfort zmiany biegów=0.

jedyny plus pronara to silnik perkinsa- mało pali i nawet ładnie pracuje.

 

moja opinia jest następująca:

ruscy chyba zbyt szybko chcieli zrobić konkurencję dla ursusa i zetora. trochę się pospieszyli z wprowadzaniem go do produkcji. trzeba było trochę go udoskonalić. współczuję dla posiadaczy ciagników z pod narwi. poza tym cena poszła w górę i w tej chwili zdecydowanie zetor czy ursus będzie lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies ty widzła w MTZ 82 silnik perkinsa mało nie padłem ze smiechu jak to przeczytałem. Sorry ale nie pisz takich bzdur do puki nie jestes ich pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pisze o silniku perkinsa a dalej o ruskach.hehe nie wiem co ma silnik perkinsa do ruskow.chodziło napewno o silnik MMZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój błąd opisany przeze mnie ciągnik to PRONAR 1221A 130km. i chyba ona ma silnik perkinsa??? nie wiem czemu napisałem 82- chyba z przyzwyczajenia do MTZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1221 to ma silnik białoruski MMZ i to prawda że ładnie pracuje i jest mocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym perkinsem wyskoczyłem, bo jakoś przypomniał mi się FARMTRAC, który jest z wyglądu podobny do pronara... (ale wstyd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jest wiedzieć co się pisze .

pawelek32 przeczytaj to jeszcze raz co napisałeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to jest wiedzieć co się pisze .

pawelek32 przeczytaj to jeszcze raz co napisałeś .

 

przeczytałem i poza tragiczną pomyłką z silnikiem i pełną nazwą ciągnika, którą później sprostowałem nie dostrzegam więcej błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście moze stycznośc z CIągnikami Belarus. Chodzi mi o nowe te które są teraz powszechnie do sprzedania za 62 tys. Jak sie one sprawu/ort??? Jest w nich moze coś nowego (jakieś udoskonalenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbyt mała pomyłka

 

 

4 cylindry 6 co to takiego

 

2006 Pronar IVEKO , PERKINS 100 KM 4 gary

 

2006 FARMER JD ale to 80 KM gary

 

Poprostu zamist pisac głupoty trzeba to skonsultowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posta wyżej napisałem, żeby przybliżyć wam moje refleksję na temat ciągnika PRONAR 1221A 130km (z 2004r w tym przypadku)- którego zdecydowanie nie polecam. a wynikające błądy to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz czego chcesz wymagać od ciągnika za 63000 zł ten jest taki sam jak MTZ 82 sprzedawany przez pronar ze starym mostem silnik jest dobry

 

zależy do czego ma służyc myśle że jest wart tych pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...