Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Moja proxima ma na ok 2000 obr zaznaczone 540 i 1000 obr/min i na ok 1500obr ma zaznaczone 540E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witasm panowie pomózcie założyć radio w proximie 8441 tzn jakęś wskazówki i uwagi jak to zrobić bo za bardzo nie mam zadnego pomyłu na to. jak coś to piszcie na gg 5700624 z góry dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś rozwiazał jakoś problem taki ze proxima skacze przy ciążkiej przyczepie np pod górke mam ful obciązników cisnienie w oponach ok a ma to jakieś znaczenie zeby zaczep był równo ustawiony z dyszlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma i to znaczne. Zaobserwowałem to samo przy mojej 8441. Też mam komplet obciążników i muszę do różnych przyczep regulować wysokość zaczepu. Zauważyłem to jak przywoziłem nawóz. Jak miałem zaczep ciągnika wyżej jak poziom dyszla to ciągnik delikatnie podskakiwał przy ruszaniu ale są dwie strony medalu. Po drodze nie jest potrzebne dociążenie kuł bo na asfalcie sobie poradzi ale po polu lepiej jak jest wyżej żeby dociążyć koła w wyniku czego mamy lepszą siłę uciągu. Ale z Proximą już tak jest, jak ściągniesz plastikowe osłony to widać że silnik kończy się sporo przed przednią osią i to powoduje że ma lekki przód i w wyniku tego posiada tendencję do ,,podskakiwania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać Farmera czy proxime? Może ktoś już miał taki dylemat? Plusy i minusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem Forterre 9641. Minusy to cena ok 20 tys wyzsza od proximy. Ale zalety: szybka skrzynia (transport), bardzo mocny podnosnik ponad 5t ( spokojnie dzwiga agregat upr.-siewny 3 m) wydajna hydraulika (70l), dwa biegi pod obciazeniem, EHR zdecydowaly na jego korzysc. U mnie bedzie to glowny wól roboczy wiec lepiej kupic cos lepszego. I tak za te cene nie kupisz niczego sensownego z zachodnich firm. Same - Deutz, Landini, Kubota, Mf, JD; Wszyscy krzycza ponad 140 tys. za wersje podtawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zbyszek

 

Sorka ale nie pytałem o forterę tylko o farmera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale jesli dysponyjesz troche wieksza kasa to moze warto rozwazyc dolozenie 15-20 tys za rzeczy ktore wymienilem. Jesli natomiast nie to kilka faktow:

1.farmer spali pewnie mniej od proximy 2.carraro ma niewatpliwie dobra opinie 3.ciagniki zetor sa trwale i wygodne 4.Uzywane Zetory wysoko sie cenia, czyli niski spadek wartosci (w razie odsprzedazy) 5) parametry porownywalne, cena farmera minimalnie nizsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką moc ma zetor proxima 7441 , szukałem na polskiej stronie zetora ale ją chyba niedawno zmienili i nic tam niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie proximy mają turbo nawet 6441? bo coś takiego podają na stronie zetora. Jaki moment obrotowy ma 6441 bo nie ma na stronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszystkie p[roximy i forterry maja turbo ponieważ to ten sam silnik tylko obnizone parametry. a bez turbiny zapewne by nie spełniały norm czystosci spalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupuję zetora proxime 7441 i zastanawiam się nad skrzynią którą mam wybrać. W standardzie jest skrzynia synchronizowana 10/2 w opcji można zamówić skrzynię 20/4 ze wzmacniaczem momentu. Którą byście polecili? Czy skrzynia 20/4 jest też synchronizowana? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że np. proxima 7441 ma skrzynie synchronizowaną 2-5? I czy skrzynia 40 km/h to standart w 7441?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia 40km/h jest w opcji i wymaga dopłaty 3950 zł. Co sądzicie o skrzyni 20/4 ze wzmacniaczem? Miał ktoś kiedyś z taką skrzynią styczność? Chodzi mi awaryjność. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia ze wzmaczniaczem w proximach działa na tej samej zasadzie co w starszych modelach ?? bo jeśli jest na powietrze jak w tamtych to chyba nie warto przepłacać , a szybka skrzynia w ciągniku 72 KM to tylko do jazdy na pusto i po równinach , znajomy ma zetora 5340 i z dwoma przyczepami musi redukować na niewielkich wzniesieniach a ma w nim zwykłą skrzynie 30 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie myslałes na proxima plus 8541 tam jest nowa skrzynia 16x16 z rewersem i wzmacniaczem, ale nie wiem jakim czy takim jak w forterkach czy innym Bo to dopiero wchodzi i nic konkretnego nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten model na AgroPremierach i trochę mnie zdziwiło zamontowanie akumulatora pod schodkami z lewej strony. Wydaje mi się że nawet niżej niż zbiornik paliwa który jest z prawej i nie wiem czy nie będzie się zawieszał na tej skrzynce Znacznie więcej jest teraz miejsca do obsługi filtra powietrza ale ten akumulator jakoś śmiesznie teraz wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak proximka może sprawować się na ruskiej ropie jeśli ma turbo, czy te silniki są bardzo wyczulone na paliwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wzioł sie ten mit ze jakosc ( rodzaj paliwa) może miec wpływ na turbine( może chodziło o to ze tem spalania opału jest podobno wyzsza choc ja tego nie zauwazyłem i może mocniej rozgrzewac turbawke)???

 

Na zywotnosc turbiny najwiekszy wpływ ma jakosc oleju, wiec olej w silnikach z turbo należy wymieniac jak producent karze i nie żałowac na dobry olej. ja mam 7341 turbo juz 3 lata chodził chyba juzna wszytkich mozliwych paliwach Opał, ruska, ON polskie najwiecej na opale i ruskiej, oststnio ON polskie. Nic totalnie nic sie nie dzieje z silnikiem i turbina. Chodzi na oleju turdus juz 2 wymiany co 200-250mth wczesniej na Aralu, teraz mam ponad 1400mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...