Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem w ciągniku o takiej mocy koła 30 bedą w sam raz. Jeśli chodzi o radialki to napewno są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile do tej fajnej kabiny w proximie kosztują szyby, lub drzwi , w sumie bez wałka 1000 obr to nie ma po co zaczepiać 72 czy 82km do bębnówki 1,65m, a może da się zamówić wałek eco?

Wogóle jak kształtują się ceny części do tego zetora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oszkliłem dzrzwi w swoim 7341 to taka sama kabina i cena bardzo mile mnie zaskoczyła 250zł jak dobrze pamietam + przesyłka kurierem chyba całosc wyszła mi 350zł wiec nic strasznego szykowałem sie na 1000 Ja swoim kosiłem 2 sezony kosiarka 1,65 na równych łakach 4 i ogien, ale jak nierówno to troche był niewykorzystany na 3 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały jakie spalanie w takiej rotacyjnej? Po takiej jeździe 2 sezony i po kosiarce? Chyba nie ma sensu wałek 1000 obr w proximie 72km zważywszy na turbine, chyba nie bez wpływu na ekonomike będzie spokojnie pracować ze świszczącą turbiną około 1800 - 1900 obr z rozrzutnikiem 3 t, czy napełniając beczke, czy z rotacyjną niż mulić silnik,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłem w kosiarce. w beczce właczam na zalezne na 5 biegi sobie parkocze 1200obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 a co ma rewers do WOM zależnego , taki WOM ma nawet C-360 na postoju i zetor też na postoju , i w czasie jazdy też , gdybyś niewiedział .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A c 330 i mf 255 nie ma na postoju zależnych! Ile zależne na 5 w zetorze mogą mieć obrotów około 1000 przy 2tyś obr silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musle ze ma wiecej niż 1000obr przy 2tys. jak pompuje na 5 1200obr to widze po pompie ze jest wiecej jak na niezaleznym przy 2tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ile wynosiła mtg w 7211 (przy jakich obrotach wybija) jeśli czytałem wcześniej że była dużo dłuższa od mtg w mf.

A propo kół lepsze większe tył 34' czy takie same tył 30' tylko niskoprofilowe radialki???

przy 1590obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem że wałek na zaleznych obrotach, przy prędkości ciągnika 30 km/h kręcił by się z prędkością 1750obr/min, czyli na 5 na zależnych przy 1200obr, wałek kręci się około 900obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOM zależny wg. instrukcji w zetorach typ 3320(40) - 7320(40) na piątym biegu - silnik 2200 obr/min , WOM - 1344 obr/min .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi tyle przyjmując 3,5 obr na metr przejechanej drogi 30km/h=500m/min pomnożone przez 3,5 daje 1750obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy proxima 8441 dobrze radziła by sobie z agregatem uprawowo siewnym 3m, może lepszy był by belarus 90 może 105 km z hydrauliką bosch, który ma lepszy uciąg i jest bardziej ekonomiczny zetor czy mtz?

Jak jest naprawde z awaryjnością bo i o zetorze i o mtz różne opinie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wam pali proxima 8441 w głębokiej orce na hektar w glebach tak 3-4 klasy,czy mniej jak mtz82?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetor 8441 u mnie w orce pługiem 3x50 daje sobie spokojnie rade i pali mniej niz zetor 7211 w 4x35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile konkretnie pali na mtg w jakich pracach? Masz rewers lub inne wyposarzenie? Jaki jeszcze sprzęt masz do tej proximy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zetor 8441 u mnie w orce pługiem 3x50 daje sobie spokojnie rade i pali mniej niz zetor 7211 w 4x35

Mniej to znaczy ile?konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że majlepszy kredyt pod nowy prow dostał bym na zetora, dlatego chciał bym wiedzieć jakie sa róznice pomiędzy proximą 7441 a 8441 (poza mocą i rozmiarem kół) czy konstrukcyjnie hydraulika wyposarzenie itd.

Ile kosztuje rewers w proximie? (z rewersem jest 6 biegów tak?)

Z przewagą lekkich prac i transporcie który mniej spali?( różne opinie słyszałem podobno większy pali mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś orientuje się ile teraz kosztuje rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej do zetora proxima 8441 , proszę o odpowiedź, z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tak naprawde waży proxima, ważył ktoś? Na agrofoto znalazłem że na niemieckich stronach podają że bez obciążników waży 3200, na polskich że 3600, o co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...