Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że 360 nie radzi sobie z 3 obracalnym. Z doświadczenia wiem, że z 3x30 nieobracalnym, ciężko bo ciężko, ale idzie całkiem nieźle. Czy obracalny stawia większe opory? Czy różnica polega na szerokości skib? Czy to sprawa umiejętności operatora? Bo ja myślę, że przy tej samej szerokości roboczej powinno być tak samo o ile 360 da radę podnieść obracalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że nie ma żadnych obrotowych pługów o szerokości 30 cm na korpus, może się myle. Poza tym jest on pewnie dużo cięższy od zwykłego( ponad 2 razy).

 

Pozdraiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to po co zakładac do C-360 pług obracalny jak on i tak go nie obroci!!!tylko wychodzi na gorsze to wszystko.bo normlana zagonowa 3 jest lzejsza.i lepiej by szedł z zagonowym niz z obracalnym!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, że chodzi o szerokość roboczą i ciężar pługa. Lepiej więc z 3 obrotową do 360 dać sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec własnie.szkoda tylko ciągnik męczyc.z obracalnym gorsza robota niz z zagonowym.wolniej robota idzie,wiecej spali ciągnik.wiec bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zastanawiał się nad zastosowaniem do 360 pługa 2 obracalnego? Czy jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja rok rocznie oram 25 ha 360 3P z plugiem 3x30 i radzi sobie calkiem niezle jedynie przy pochylych kawalkach odkrecam jeden korpus. pozatym 3p ma wiekszy uciag niz mf 255 z uwagi na szersze opony i wieksza mase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, że nie ma żadnych obrotowych pługów o szerokości 30 cm na korpus, może się myle. Poza tym jest on pewnie dużo cięższy od zwykłego( ponad 2 razy).

 

Pozdraiam

Czeski producent Sukov produkuje takie pługi obracane o szerokości

30-35-40cm, ale różnica w cenie jest znaczna między pługiem zagonowym a obracanym. Cena pewnie by przerosła wartość niejednej sześćdziesiątki.

Co do zapotrzebowania mocy to na obracany liczy się Ok 30KM na skibę?

Tak, więc obracany do C-360 to czysta abstrakcja.

http://www.sukov.cz/show.php?url=lmk.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja rok rocznie oram 25 ha 360 3P z plugiem 3x30 i radzi sobie calkiem niezle jedynie przy pochylych kawalkach odkrecam jeden korpus. pozatym 3p ma wiekszy uciag niz mf 255 z uwagi na szersze opony i wieksza mase.

 

360 -3p ma masę 2550 kg z obciąznikami i kabiną a mf 255 ma 2800 kg masy z kabiną i obciążnikami a więc jest cięższy.

Po za tym mf255 ma większy procent masy z tyłu niż 360 przez co mf255 ma sporo większy uciąg niż 360.

Mam mf 255 na kołach 14,9 i 360 3p i byłem zdziwiony kiedy się okazało się że tp mf 255 ma wiekszy uciąg.

Po za tym mf 255 ma świetną blokadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jak 360 ciagnął 3 skibowy obracalny.ale to było jedno wielki meczenia ciągnika i bez sensowna orka.kopał sie cały czas ledwo szedł.kles co chwile wyciagał pług bo ciągnik stawał w miejscu wiec bez sensu taka orka. ile to wiecej czasu trwa niz oranie normlanym pługiem i ile ciągnik spali. 3 obracalna to nie jest pług na 58KM ciągnik.o obrocie to juz nawet nie ma co pisac.bo nie ma takich szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem drugi raz na tym forum i jestem rozbawiony.

Eryko jeśli 360 ma 58 koni to 912 ma 90 koni

Eryko czy ty jesteś jakimś kompletnym imbecyelm czy masz 8 lat?

360 ma 52 konie

360-3P ma 47 koni

zetor 5211 ma 46 koni]

zetor 7211 ma 61 konie

912 ma 78 koni

330 ma 30 koni

 

Podaję moc rożnych ciągników profiilaktycznie bo widzę że pojęcia nie masz o niczym.

Przestań bzdury pisać.W topr agr był artykuł o 360 i obrotówce na 3 skiby i tam napisali że 360 nie mógł tego podnieść.Jak ktoś mógł orać takim zestawem to nie wiem.Eryko nie pij tyle bo ci sie jakieś fatamorgany ukazują od zbyt dużej ilości denaturatu w drinkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z Ciebie muł bo nawet pomylic sie o 6 KM nie mozna. ja nie jestem zadnym fascynatem 360 wiec dokładnie nie wiem co tam drzemie.kur.wa widzialem to na oczy co to moja wina ze koles kupił sobie plug 3 skibowy obracalny i ciagnie go 360.podnosił z truden ale podnosił. jak wałku nie wierzysz to postaram sie zdjecie zrobic i Ci przesle.Ty chyba nie masz pojecia co piszesz. po ch.uj miałbym kogos w bład wprowadzac???pisze prawde tak jak było.tez temu nigdy nie dowierzałem dopoki tego nie zobaczyłem na wlasne oczy.Tobie tez by sie przydało takie cos zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo widzisz jakie sam błedy koles robisz.a ja sie pomylilem o 6KM i juz wielki problem.gosciu wyrozumiałosci troche.to do pawlika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja również znam gościa który orze c355 obrotową trójką. Osobiście nie lubię tych ciągników i uważam że to złomy bo ciężko spotkać w dobrym stanie ten traktor. Ale ten znajomy ma naprawdę doszykowany sprzęt i możliwe że nieco ztuningowany bo to jest dziwne jak widzę że orze tym sprzętem.Ziemie u nas są średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc własnie. widzisz pawlik cieciu ze nie sam takie cos widziałem.inni też potwierdzaja.a Ty udajesz takiego głupio mądrego a co chwila Cie ktos poprawia.Tak sie wywyższałes, a jakos sam fenomenem nie jestes jak widac bo Cie inni poprawiaja znawco zasrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

360 uciągnie 3 skiby obrotowe mając 52 konie?czyli 17 koni na skibę to wobec tego do 4 skib wystarczy 70 koni a do 5 skib obrotowych wystarczy 87 koni.Mam 1014 którym jeżdzę na 3 skiby obrotowe i idzie ok.

Nie wiedziałem jednak ze do 1014 można zaczepić obrotówkę na 5 skib, 1014 ma 96 koni a jeśli na jedną skibę w obotowym pługu wystarcza 17 koni to 1014 z obrotówką na 5 skib pójdzie bez problemu.

Ciekawe jest to że dwóch osłów którzy widzieli 360 czy 355 orzącą obrotówką na 3skiby się znalazło bez problemu a jeśli ktoś zapyta np ile pali 1614 to wszyscy milczą przez pół roku.W Polsce mamy na pewno parę tysięcy 1614 a kogoś kto się zna na tym ciągniku ciężko spotkać na naszym forum.

Zato fanatyków obrotówek turbin i przednich napędów nie brakuje.

Albo na tym forum jest paru wariatów, albo jeden psychol taki jak stara Turbina który się podpisuje kilkoma imionami dzięki czemu można odnieść wrażenie jakby pełno było ludzi którzy orzą 360 na 3skiby obrtowe. Zyję na tym świecie 36 lat i jeszcze 360 turbo z obrotówką na 3 skiby nie widziałem, poza artykułem w topr agr opublikowanym na forum.A dlaczego w temacie o330 nikt nie orze obrotówką ani nie zakłada turbo w 330?

Chyba jest tu jeden fanatyk 360 ktory robi to całe dziadostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe pewnie że twój 1014 pociagnie 5 obrotowy ale to wtedy będzie marna podorywka a nie orka i tak też pewnie wyglądałyby zmagania tych 360 tylko czy one wogóle podniosą taki pług od tego trzeba zacząć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mój 1014 by tak pociągnął płu obrotowy na 5 skib żebym wylądował w pierwszym rowie.

1014 ma udźwig podnośnika 4200kg, a 360 ma 1200 kg,Zmieniam zdanie jesli 360 podniesie obrotówkę na 3 skiby to jak 1014 ma 3 razy mocniejszy podnośniik to podniesie obrotówkę na 9 skib,Szkoda tylko ze nie ma zawieszanych obotówek na 9 skib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w opisie w top agrar kolesie w swojej 60-tce zamontowali dodatkowy siłownik, bo nie mogli podnieść 3-obrotowej. Jak już podnieśli (z tym dodatkowym siłownikiem) to im traktor tańczył na tylnych kołach i dodatkowo tylne opony im rozdymało, więc założyli większe opony (nie pamiętam jakie) itd. Dopiero potem zabrali się za silnik turbo i takie tam cuda wianki.

Osobiście mam składaka 4011 z 1970 z silnikiem od 355, i oram 3-ką z Uni Grudziądz z odkręconą trzecią skibą . Ziemie mam ciężkie, klasa 4a-5 z pełną ilością kamieni, no i dodatkowo pola są na stokach. Oram bez podorywek, od razu na głęboko tzn. tyle ile się da czasami 25cm, a czasami mniej (w tym roku jest cholernie sucho i kiepsko to idzie). Acha oram na 2 biegu i nie ciągnik w takich warunkach nie ma lekko.

Co do postów o lemieszach to muszę je zmieniać co 5 ha (te gorsze po 25zł), te po 40 zł (podobno są to orginały z Uni Gr. ale wątpię w to) starczają na 10 ha i bardziej równomiernie się ścierają. Oczywyście wszystko pod warunkiem, że lemiesz się nie złamie na kamieniu (co jest bardzo częste).

Co do traktoru to wolałbym oczywiście mieć lepszy, ale na razie mnie nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanko, czy ktoś z was wie gdzie mozna dostać (tanio) wózek do rozpoławiania ciągnika?

Najlepiej to sobie zrób potrzebujesz 2 lewarków 4 małe kółeczka 2 kątowniki i kilka innych materiałów połączysz to i masz . Wcześniej pisałeś o lemieszach polecam z Unirolu kosztują koło 60 zł ale naperno zrobisz więcej niż 10 ha ja miałej je przy PHX to zrobiłem nimi 80 ha ale nie było tak sucho jak w tym poku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie yl taki typowy pług na grubej ramie. tylko ty był na cienkiej ramie wiec jest napewno lzejszy.ale dobra Ty wiesz swoje ja wiem swoje. nie bede sie sprzeczalk bo nie ma takiej potrzeby.chyba tez tak sadzisz?? postartam sie nagrac film z tym Ciągnikiem i tym pługiem to wam przesle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eryko a może to plastikowa atrapa obrotówki była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...