Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Gibon - żartujemy! Po prostu na forum są Ci co nie umieją Ci podpowiedzieć, a Ci co umieją - pewnie sieją i jak zasieją to napszą! A my z Rusinem chcemy sobie postów dorobić choćby przesyłając pozdrowienia i cichutko siedzimy, żeby nasze traktorki nie usłyszały, że inne leserują i w konia swoich właścicieli robią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem juz odpowiedz dla mojego pytani i problemu.Slizga sie na zajacu na przyspieszaczu znalazlem odpowiedz na innym forum od kolegi ktory ma taki sam model i mial taki sam problem..wie dziele sie bo byc moze ktos kiedys tez bedzie w takim przypadku.hodzi o tarzki cierne przyspieszaza..sa poptrostu juz wytarte i w momenie przelaczenia dohodzi do ulsizhu i mozna jezdzi tylko na zolwiu..koszt 1500-2000zl trzeba rozrzezdzac maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eco-rol dobrze mówisz. fajnie że znalazłeś rozwiązanie. pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich może ktoś ma dostęp do tanich części lub może ktoś wie kto sprowadza tanie części , bo chyba będę potrzebował tłumik drgań skrętnych do mf-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jargocze na wolnych obrotach zanika dopiero po przekroczeniu 1600 obr. no i jest niewielki wyciek oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w mf 3090 mam taki mały problem podnośnik słabo podnosi jak jest olej rozgrzany(na wolnych obrotach ma problem podnieść pług który waży jakieś 600 kg jak zwiększę obroty wtedy podniesie) poza tym działa bez zarzutu kontrolka od ciśnienia oleju się nie zapala kierowanie lekko działa jak myślicie czy to pompa?? czy raczej jakiś zawór ciśnieniowy? filtr i olej fusch nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być pompa, wspomaganie idzie na innej pompie, sprawdz jak idzie olej na tylne wyjscia-jesli też kiepsko to pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie do wszystkich bo wydaje mi sie ze troche za dużo ubywa mi paliwa, mierzył ktoś ile pali szóstka z turbem lub chociaż bez turba na mth?

czy może być winna pompa paliwa? (mimo że ciągnik pali bardzo dobrze i nie widać jakiś dziwnych objawów)

może ma ktoś jakiś inny pomysł?

czy wyjmował i regenerował ktoś z was taką pompe?

dodam ze to mf 6180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

moj bez turbiny3115

orka 3skibowy obracany,ziemie cięzkie 7l

belowanie gdzieś 5l,tak mi wychodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

tez miałem kiedyś 3115 ale to 7 i 5l to na mth tak?

czekam na więcej opinii i może ktoś coś jeszcze podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze mi przy orce doszlo nawet do bobrych 13l/mth a normalnie jak jezdze, balotuje itp to i tak jest ponad 10l/mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Trwalość i wiarygodność wskazań liczników godzin pracy silnika w tych modelach pozostawia wiele do życzenia. Rdziłbym je raczej traktować jako pomoc niż wyznacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,ale do tego tez jest prosty przyząd z którym cos porównywać można np.obrotomierz ,a ten przyżad to ZEGAREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pozostawia wiele do życzenia ale jak bez niczego widzisz ze paliwo ubywa za szybko to napewno coś nie tak

mi 1 mth wyszła gdzies w 1godz 20min przy obrotach 1500-1600

dzisiaj doszedłem do wniosku ze pali jak juz sie konkretnie rozgrzeje bo wtedy sie pompa rozszczelnia i teraz kolejny raz pytanie czy ktoś w ogóle robił pompe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,nio umnie jak patrzyłem przy obrotach 1600-1800 to wyszło 58min. badałem to no już ponad rok temu.I tak raczej nadal jest,nie widzę jakiejś różnicy. teraz z ciekawośći będe orał ugor to ponownie sprawdze. pompy nie rozbierałem. a moze wężyk od nadmiaru masz dziurawy czy co z tym związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak rozpoznac czy siada już orbitrol czy to wina pompy. Dodam że pompa nowa filtr i olej też a kierowanie jak chodziło ciężko tak chodzi.I jaka będzie różnica jak żałoże orbitrol np. o pojemności 160 lub 100cm3 Bo w orginale jest 125cm3 co będzie się działo z kierowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skoro u ciebie szybciej lecą te mth to taż wychodzi mniejsze spalanie

wężyk musi być ok bo nigdzie nie leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Jak rozpoznac czy siada już orbitrol czy to wina pompy. Dodam że pompa nowa filtr i olej też a kierowanie jak chodziło ciężko tak chodzi.I jaka będzie różnica jak żałoże orbitrol np. o pojemności 160 lub 100cm3 Bo w orginale jest 125cm3 co będzie się działo z kierowaniem.

 

to możliwe że orbitrol ale może masz jeszcze taki mały filtr (wkład) którego nie wymieniłeś a powinien być z prawej str skrzyni i on właśnie odpowiada za wspomaganie i sterowanie ale może tez być tak że poprostu go nie masz (nie wyszystkie go miały), a jaka jest różnica w wielkości to już ci nie doradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej założyc 125cm3 . U mnie nie ma tego filtra .a czy walnięty orbitrol może powodowa spadek ciśnienia w skrzyni czy może by wina tego rozdzielacza pod maską? Czy warto regenerowac orbitrol czy kupi np. w grene nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...