Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie mozna kupic przednie błotniki do MF i ile one kosztują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie mozna kupic przednie błotniki do MF i ile one kosztują

Ja załozyłem od Zetora 135zł szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "szczęśliwych" posiadaczy MF3080. Proszę o poradę, problem jest następujący. Olej dostaje się do płynu chłodzącego. Została splanowana głowica, wymieniona uszczelka, problem występuje nadal. Czy jest możliwa nieszczelność pomiędzy filtrem oleju i płynu?

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze jak naprawić nawiew w MF 30xx electronic moze ktos mial taki problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mark. Sprawdź wymiennik ciepła (między olejem a płynem). W ostatnie żniwa miałem taki sam problem w kombajnie. Sprawdż też czy w chłodnicy nie zrobił się "kisiel" bo jej wyczyszczenie zajmuje całą noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co w tym nawiewie padło.

 

poprostu nie dziala przekrecam pokretlo i sie nie wlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mark. Sprawdź wymiennik ciepła (między olejem a płynem). W ostatnie żniwa miałem taki sam problem w kombajnie. Sprawdż też czy w chłodnicy nie zrobił się "kisiel" bo jej wyczyszczenie zajmuje całą noc

To jeszcze nie było by najgorsze. Ale troche rozmawiałem z 'mark' i wychodzi na to że ciągnik popracował sobie bez płynu chłodzącego.Głowica jest po planowaniu szczelność jej była sprawdzana tylko wizualnie, a teraz w ciagu 3 min pracy dostaje sie do chlodnicy ok 5l oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pług bedzie najlepszy do MF 3050 75 km chodzi mi o pług zagonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki pług bedzie najlepszy do MF 3050 75 km chodzi mi o pług zagonowy

Jakimi pługami orza w twojej okolicy ciagnikami o podobnej mocy.To jak pług w dużej mierze zalezy od warunków glebowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 l. oleju?!?! toż to przecież już prawie ilości hurtowe!!! Ja bym się skupiał już nie na osprzęcie silnika (choć w pierwszej kolejności trzeba to sprawdzić w 100%) ale już na wnętrzu silnika. Sprawdzić też trzeba dokładnie (nie wizualnie) głowicę, w warsztacie w którym ją planowano powinni sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co w tym nawiewie padło.

 

poprostu nie dziala przekrecam pokretlo i sie nie wlacza

 

Proponował bym ci sprawdzić silniczek napędzający wentylatory, podłącz go na oddzielnym przewodem do akumulatora jak bądzie chodził to włącznik a jak nie to silniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mark. Sprawdź wymiennik ciepła (między olejem a płynem). W ostatnie żniwa miałem taki sam problem w kombajnie. Sprawdż też czy w chłodnicy nie zrobił się "kisiel" bo jej wyczyszczenie zajmuje całą noc

Tony trafiłes w dziesiatkę!!!!moze wiesz gdzie mozna nabyć chłodniczkę oleju za przystepna cenę(uczciwie zapłacę) może byc używana (ciągnik MF3080)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fergusona FM-235 i jezeli go zapalam gdy jest zimny to krece około 1min30sek on ma juz 20lat i ani jednej awarii jest konserwowany po prostu dbam o niego a tu teraz takie cos . Ktos mi mowił ze jest to sprawka zaworka ktory jest w pompie paliwowej i on nie trzyma cisnienia podczas zapalania...;/ prosze o omoc bo nie wiem co go boli;/

dzieki z gory;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam fergusona FM-235 i jezeli go zapalam gdy jest zimny to krece około 1min30sek akumulator mam nowy rozrusznik tez jest ok on ma juz 20lat i ani jednej awarii jest konserwowany po prostu dbam o niego a tu teraz takie cos . Ktos mi mowił ze jest to sprawka zaworka ktory jest w pompie paliwowej i on nie trzyma cisnienia podczas zapalania...;/ prosze o omoc bo nie wiem co go boli;/

dzieki z gory;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem ale w 360 i najgorsze jest to ze to taka mala beznadziejna sprawa . W pompce do odpowietrzania sa wkrecone sruby przed i za tloczkiem do odpowietrzania w srodku powinny byc sprezynki i male plastikowe tloczki, wykrec obydwie sruby i sprawdz czy sie nie urwala sprezynka lub czy nie jest zasyfione w srodku.Dlugo sie nad tym glowilem, 2 razy pompe wykrecalem i wtryskiwacze ................ale to sie na nic zdalo.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy moze mi ktoś powiedzieć dlaczego jesłi włączam wzmacniacz w MF 3070 to ciągnik zwalnia??? Jaka może być tego przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy moze mi ktoś powiedzieć dlaczego jesłi włączam wzmacniacz w MF 3070 to ciągnik zwalnia??? Jaka może być tego przyczyna???
bo może go właśnie WYŁAŃCZASZ napisz cos wiecej zpoważaniem posiadacz MFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to wzmacniacz własnie na tym polega ze mniejsza sie predkosc a zwieksza moment obrotowy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że się wtrące,ale kolega niżej dobrze pisze.Wzmacniacz momentu gdy jest włączony jak sama nazwa wskazuje wzmacnia moment obr. silnika,przez co ciągnik staje się silniejsz,ale wolniejszy.podam przykład przybliżający działanie wzmacniacza: niższy bieg 1 jest wolniejszy, ale mocniejszy jest na nim ciągnik niż na 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jezeli guzik jest wciśnięty to wtedy powinien być wolniejszy a tu jest wrecz odwrotnie. Jeżeli guzik jest wciśnięty to jest normalnie a jeżeli guzik wycisne to zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...