Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest cała prawda o mf seri 30xx? Mam mf255 i chwale sobie, ale potrzebuje coś większego. Naczytałem się tutaj że skrzynie słabe części drogie itd. dlatego zastanawiam się co lepiej wybrać serie 3050 czy 690, za 35 tysi.

Dużych wymagań nie mam aby tą belarke ciągał i w transporcie troche śmigał, czym się różni 690 od 3050, bo 690 to chyba prawie to samo co u5714?

Co lepiej kupić żeby potem w koszty się nie wpędzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest cała prawda o mf seri 30xx? Mam mf255 i chwale sobie, ale potrzebuje coś większego. Naczytałem się tutaj że skrzynie słabe części drogie itd. dlatego zastanawiam się co lepiej wybrać serie 3050 czy 690, za 35 tysi.

Dużych wymagań nie mam aby tą belarke ciągał i w transporcie troche śmigał, czym się różni 690 od 3050, bo 690 to chyba prawie to samo co u5714?

Co lepiej kupić żeby potem w koszty się nie wpędzać?

cała prawda o MF jest taka. serwis MFa w niemczech daje gwarancje na 20 000tys motogodzin i nic niema prawa się zepsuć jeszcze przez 10 000tys. A my kupójąc ciągnik od niemca 10cio lub 15sto letni cieszymy cię że ma 7000 motogodzin i po roku rozpada się skrzynia biegów I TO JEST CAŁA PRAWDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

690 ma skrzynie prostą jak drut i przez to mało awaryjną, 0 elektroniki ewentualnie hydrauliczny wzmacniacz momentu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo mi się to podoba że 690 jest prosta, a przedni napęd taki sam jak w ursusach?Wogóle większość części z ursusa 5714 powinna pasować tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron chciałem zapytać po jakim przebiegu powinno wymieniać się synchronizatory w skrzyni? Jaki jest orientacyjny koszt takiej wymiany no i oczywiście czy do tego potrzeba fachowca?pozdrawiam(3050)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miron chciałem zapytać po jakim przebiegu powinno wymieniać się synchronizatory w skrzyni? Jaki jest orientacyjny koszt takiej wymiany no i oczywiście czy do tego potrzeba fachowca?pozdrawiam(3050)
instrukcja mówi że niezależy od przebiegu tylko od luzu między synchronizatorem a trybem , koszt w granicach 1000zł zalezy który synchronizator, plus robocizna serwis korbanka chce 1500 zł ja robię to za połowe , myśle ze sam byś sobie poradził . z powazaniem posiadacz MFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bardzo mi się to podoba że 690 jest prosta, a przedni napęd taki sam jak w ursusach?Wogóle większość części z ursusa 5714 powinna pasować tak?

 

 

ja mam MF 675,motor taki sam jak w ursusie 4514 a MF690 ma taki sam jak w 5714, Wszystkie czesci mozna w Agromie dostac ciagnik prosty jak drut. Kolega ma MF 3050,we wrzesniu skrzynia mu padla,za druga dal cos kolo 20 tys te MFy z serii 30.... to sa szroty,najwieksza ich wada to skrzynie i ten EHR w moim MF podnosnik jest normalnie taki sam ja w tych malych 3512 lub 255 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mf 690 z '86 35 tysi to dużo czy mało? Zależy od egzemplaża ale czy takie mf y są bardzo wytłuczone? Na co zwrócic szczególnie uwage przy zakupie 690? Czy faktycznie te wszystkie w ogłoszeniach mają po 5 tys przebiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy nie wie ktos jaka moze byc przyczyna tego, że ten kopmuter w MF 3070 DATATRONIC nad panelem sterowania na słupku nic nie wyświetla??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy nie wie ktos jaka moze byc przyczyna tego, że ten kopmuter w MF 3070 DATATRONIC nad panelem sterowania na słupku nic nie wyświetla??? Pozdrawiam
jak nie jest zepsuty to prawdopodobnie sie rozkodował a przyczyną mogło być odłączenie napuięcia (akumlatora )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co teraz można z tym komputerem zrobic??? Jak przekrecam kluczyk to taka czerowna lampka sie na nim zaswieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za mf 690 z '86 35 tysi to dużo czy mało? Zależy od egzemplaża ale czy takie mf y są bardzo wytłuczone? Na co zwrócic szczególnie uwage przy zakupie 690? Czy faktycznie te wszystkie w ogłoszeniach mają po 5 tys przebiegu?

 

Ja za swojego 675 z 88r dalem 30 tysiakow,ale to bylo na poczatku maja w tamtym roku,przebiegu mial 4,9 tys ale troche sie zdziwilem,mysle ze licznik juz 2 raz zaczal sie krecic heh czyli mial kolo 15 tys. u mnie we wsi jest 5 takich MFow z serii 600 i kazdy ma tak okolo 5 tys na zegarze ale inni tez mysla ze to jest kolo 15 bo niemozliwe ze jak ciagnik jest z 84 lub 88 roku i ma tylko 5 tys,to chyba jakis gosc nim tylko do kosciola jezdzil a na co zwrocic uwage??? hmmm tak jak i w kazdym ciagniku heh a listwy w TUZ sa w tym 690 na CBMy (haki) czy zwykle?? u mnie w tym MF nie podoba sie uklad biegow,sa 3 dzwignie, i wszystko jest ze sprzeglem np w U 914 jest to lepsze rozwiazanie. W niektorych tych MF 600 sa hydrauliczne wzmacniacze momentu. Ciagam nim 4 * 40 KWERNELANDA na resorach i tylko ogien teraz planuje do niego jakiegos tura zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jestem tu nowy poszukuje informacji na temta MF 3060 z roku 1988 num WIN b70n048039 chodzi mi o możliwość zakupu komputera sterujacego skrzynia jak i jakis opisów i instrukcj dio tego ciągnika POMOCY !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie jestem tu nowy poszukuje informacji na temta MF 3060 z roku 1988 num WIN b70n048039 chodzi mi o możliwość zakupu komputera sterujacego skrzynia jak i jakis opisów i instrukcj dio tego ciągnika POMOCY !!!!
nowy komputer to duży wydatek w 3060 można go ominać napisz dokładniej wczym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnych kontrolek

nie można sterować włączeniem i wyłączeniem przedniego napędu

i coś stało się biegami jest tylko żółw

 

gdzie można dostać takowy komputer i za jakie pieniądze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma żadnych kontrolek

nie można sterować włączeniem i wyłączeniem przedniego napędu

i coś stało się biegami jest tylko żółw

 

gdzie można dostać takowy komputer i za jakie pieniądze ??

http://www.korbanek.pl/ zadzwonisz do się dowiesz ile kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak go obejsc da sie cos z tym zrobić ?
napisz domnie na gg7874447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak go obejsc da sie cos z tym zrobić ?
napisz domnie na gg7874447
witam ziomka na forum.wiesz gdzie sa ZAWADY koło jeżewa tam jest gostek który ci to zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalił mi się komputer w mf 3060 ten po prawej stronie pod kabiną. Ile może kosztować taki i gdzie można dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie małe pytanko. Czy ktoś z was robił może remoncik silnika w 3060 lub podobnym mf. Chodzi mi konkretnie o tuleje. Jak je wyciągnąć z bloku. czy samemu mozna to wykonać czy tez porzeba do tego jakieś specjalne urządzenie? Planuje je wymienic ponieważ już cieżko pali i bierze olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do emil 201 .Tuleje w MF3060 są tzw suche ,wyjąć możesz je za pomocą mocnej długiej śruby o średnicy ok. 20 mm ,do tego potrzebna jest gruba rura w którą zmieści się tuleja z bloku , i jeszcze dwa dekle jeden na górę drugi na dół z zatoczeniem według nowej tulei aby zmieścił się w otwór w bloku.Czyli cały ściągacz lub raczej wyciągacz .Za jego pomocą włożysz nowe tuleje .Może coś takiego ma ktoś kto robił remont silnika w Ursusie 3512/MF255 lub podobnym.Sposób wymiany jest taki sam.Komplety naprawcze i uszczelka głowicy

nadaje się chyba od Ursusa 6014.Przy okazji, Jacek1036 czy datatronik działał u ciebie wcześniej, i czy kontrolka która świeci się to ta przy aktywacji radaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer nie dzialal wogole jak go kupilem, tzn. przy przekreceniu kluczyka na wyswietlaczu oprocz podswietlenia nic sie nie pojawia. Tylko jakas tam kontrolka koloru czerwonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...