Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest dym przy odpuszczaniu gazu,to olej dostaje się przez prowadnice zaworowe.

Pompa szwankuje, albo paliwo, ale napewno to pompa wtryskowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jaki olej wlać do hydrauliki w mf3120 musi być orginalny czy może być zamiennik???

Dobrej jakości olej hydrauliczny byle nie AGROL U

Pisałem już wcześniej, że do Masseyów tylko orlen agro stou, albo lotos agro stou, bez różnicy. Nadaje się do skrzyni i silnika

 

Kiedyś kupiłem ten agrol stou, wlałem do skrzyni, a potem zaglądam do bańki a tam czarny syf na spodzie. W drugiej to samo, więc dałem sobie z nim spokój.

Teraz zalałem skrzynię olejem BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jesten nowym uzytkownikiem portalu i nie wiem czy byl poruszny ten temat, ale jesli ktos bedzie mogl mi pomoc to prosze o informacje.

Problem tkwi w tym, ze mam Masseya 6160 i wymienialem olej w skrzyni i teraz cos sie porobilo ze sprzeglem (tak jakby sie slizgalo - pod obciazeniem ciagnik nie ciagnie) I mam pytanie czy ta awaria sprzegla zbiegla sie z ta wymiana czy moze tam jest sprzeglo hydrauliczne i cos sie zapowietrzylo?? Co moze byc tego przyczyna? Jakie tam jest sprzeglo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie moze przyczyna może byc olej. Znajomy nalał czegos tam do jd tam biegi zmieniało sie pod obciazeniem bez sprzęgła cos ala automat pewnie w skrzyni sa jakies sprzegła i sie slizgały potem. Nie wiem jak jest w tym modelu mf ale cos takiego tez może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!

Jesten nowym uzytkownikiem portalu i nie wiem czy byl poruszny ten temat, ale jesli ktos bedzie mogl mi pomoc to prosze o informacje.

Problem tkwi w tym, ze mam Masseya 6160 i wymienialem olej w skrzyni i teraz cos sie porobilo ze sprzeglem (tak jakby sie slizgalo - pod obciazeniem ciagnik nie ciagnie) I mam pytanie czy ta awaria sprzegla zbiegla sie z ta wymiana czy moze tam jest sprzeglo hydrauliczne i cos sie zapowietrzylo?? Co moze byc tego przyczyna? Jakie tam jest sprzeglo?

 

Nie wiem jak jest w Twoim ciągniku, ale wydaje mi się że masz sprzęgło hydrauliczne. Jeżeli wlałeś nieodpowiedni olej to mogły się uszkodzić tarczki.

Masz rewers przy kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uszkodzenia tarczek niekoniecznie musiało dojśc poprostu niewłaściwy olej nie zapewnia im przyczepności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam też mam problem ze ślizgającym sprzęgłem w swoim mf 3120dzieje się mniej więcej tak jak pisał poprzednik z tym że ja jeszcze nie wymieniałem oleju w skrzyni? jeszcze dodam że ciągnik posiada dyna shift. jeżeli ktoś zna przyczynę proszę o pomoc z góry dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jaki olej wlać do hydrauliki w mf3120 musi być orginalny czy może być zamiennik???

Dobrej jakości olej hydrauliczny byle nie AGROL U

Pisałem już wcześniej, że do Masseyów tylko orlen agro stou, albo lotos agro stou, bez różnicy. Nadaje się do skrzyni i silnika

 

Kiedyś kupiłem ten agrol stou, wlałem do skrzyni, a potem zaglądam do bańki a tam czarny syf na spodzie. W drugiej to samo, więc dałem sobie z nim spokój.

Teraz zalałem skrzynię olejem BP

Agrol to nie agro stou, a jak miałeś syf w skrzyni to ci obmył wszystko i dlatego taki kolorek. Jest czyściutki u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skrzynie Dynashift, czyli 4 bligi przy kierownicy przelaczane bezsprzeglowo i rewers tez (niestety) przy kierownicy , ale to wszystko dziala w porzadku i jest ok. Ktos tez mi mowil o tym ze uklad moze sie zapowietrzyc i ze trzeba sie przemeczyc troche i bedzie dobrze, ale ja pojezdzilem troche tak bez obciazenia i nadal nic sie nie zmienilo. A moze ktos wie jak sie to odpowietrza?? Czy sa jakies zaworki czy cos? czy poprostu trzeba jeszcze pojezdzic? No i jeszcze jedna podejrzana sprawa po pojawil nieduzy wyciek oleju z silnika i w takim dziwnym miejscu bo wysoko przy kabinie - czy mozliwe ze gdzies poszla uszczelka i olej idzie na sprzeglo (bo gdzies czytalem ze pracuje ono na sucho) i dlatego sie slizga? Bo po wymianie oleju wszystko pracuje fajnie- no moze troche wspomaganie ciezej chodzi, ale tak jest dobrze oprocz tego sprzegla.

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jaki olej wlać do hydrauliki w mf3120 musi być orginalny czy może być zamiennik???

Dobrej jakości olej hydrauliczny byle nie AGROL U

Pisałem już wcześniej, że do Masseyów tylko orlen agro stou, albo lotos agro stou, bez różnicy. Nadaje się do skrzyni i silnika

 

Kiedyś kupiłem ten agrol stou, wlałem do skrzyni, a potem zaglądam do bańki a tam czarny syf na spodzie. W drugiej to samo, więc dałem sobie z nim spokój.

Teraz zalałem skrzynię olejem BP

Agrol to nie agro stou, a jak miałeś syf w skrzyni to ci obmył wszystko i dlatego taki kolorek. Jest czyściutki u mnie

 

Ja miałem na myśli że syf został w bańce po wylaniu z niej nowego świeżego oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy jestem tu pierwszy raz .

przeczytalem ten temat do 37 strony.

Mam problem i prosbe do was.

Ferguson 6108 nie ma biegow co to moze byc za przyna ???

Jak ktos by mial schemat instalacji elektrycznej prosze o pomoc moj numer gg 2823654

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Koledzy jestem tu pierwszy raz .

przeczytalem ten temat do 37 strony.

Mam problem i prosbe do was.

Ferguson 6108 nie ma biegow co to moze byc za przyna ???

Jak ktos by mial schemat instalacji elektrycznej prosze o pomoc moj numer gg 2823654

czy chodzi o mf 6180-?- napisz coś więcej o tych biegach--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jest napisane na ciagniku:)

6180 DYBASHIFT MASSEY FERGUSON

rok1995 Typ: F125121A311A

Znajomy poprosil mnie abym zajrzal (twierdzi ze to usterka elektryczna)

Lewarek dzwigni zmany biegow chodzi chyba normalnie tylko ze mozna nim bez sprzegla "wajchowac" i nic sie nie dziej.

po przekrenceniu kluczyka zapalaja sie wszystkie kontrolki i gasna zostajeładowanie i sisnienie , gasna po odpaleniu.

Podobno musi siweciec ktoras z tych kontrolek A B C D nie swieci zadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w MF 390 przedni naped wlacza elektrozawor ten co znajduje sie zaraz na wyjsciu walka napedowego ze skrzyni ??? jakie powinno plynac napiecie do tego elektrozaworu zeby naped byl wylaczany, a moze to nie elektrozawor tylko czujnik polozeniowy???a naped wlacza sie hydraulicznie, zna ktos odpowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba mi namiar na kogoś kto ma oprogramowanie do serii MF 42xx żeby pokasowac błędy od sterowania rewersem najchętniej ze wschodu polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam problem z Massey'em.

Zakupiłem ten ciągnik miesiac temu.

Wszystko działało OK, do momentu gdy po zapaleniu silnika przestały działać kolejno biegi szosowe, WOM, przedni napęd oraz blokada mostów.

Ciągnik jest na chodzie ale jeżdzi tylko na biegach polowych.

Dynashift też działa (przełącza biegi A,B,C,D).

Czy wie ktoś może jaka może być przyczyna braku w/w funkcji ciągnika??

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie ma sposobu na reset kompa

 

Nic nie wiem na ten temat , wcześniej jak były problemy na gwarancji to z poznania od korbanka mieli oprogramowanie to pokasowali i założona była nowa dźwignia od przełącznia rewersu i chodził

 

Teraz kupiułem nową dzwignie bo na starej przy przełączaniu z jazdy do przodu na neutralne nie zawsze rozłączało i wyskaiwał kod

 

Założyłem nową dźwignie i po miesiącu ciągnik ruszał do przodu 1 m i rozłączło się sprzegło i pojawiał sie kod do tyłu OK

 

Założyłem starą dźwignie i jakoś jeżdże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś koło lublina jest chyba serwis mf zobacz na stronie korbanków bio z takim oprogramowaniem i kablami w prywatnych rękach raczej cięzko będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie zapytanie w moim mf 6150 świeci mi sie ontrolka od obrotów wałka 1000 i licznikj wskazuje 1000 obrotów a wom ma normalne obroty 540. Dopiero od niedawna tak sie dzieję wszystko było okej. Niedawno zagladałem tam bo mi sie zatrzymały motogodziny i odłączyłem ta kość . Po podłączeniu tej kości tak sie właśnie dzieje reszta działa prawidłowo..

 

P.S Z góry wielkie dziekie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu nie działa sprzęgło. Dopiero po 15 min czuc ze jest w nim olej. Czy to wina oleju?? moze za gesty?? prosze o odpowiedz. z gory dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...