Skocz do zawartości
Gość zbigo

Gospodarstwa niskotowarowe

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem miesiac temu nowa maszyne ale nie mam na nia faktury czy bedzie mi ona potrzebna w rozliczniu do niskotowarówki,tam tez deklarowałem zakup maszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie postaraj się o tą fakturę, lub zakup inną maszynę na fakturę oczywiście. Po trzech latach trzeba będzie udowodnić zakup tej maszyny - bez żadnego papieru będzie to raczej trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie: ja deklarowałem maszyny i zakup zwierząt, dla spokoju zakupiłem dwie nowe maszyny na fakturę ale nie mam zamiaru kupować jakiś zwierząt czy to przejdzie i dostanę w 4 i 5 roku kasę???

-

cele pośrednie zaznaczone w planie rozwoju gospodarstwa niskotowarowego muszą być spełnione by liczyć na płatność 4,5roku.

 

czy któś wie ???????

do zakupu zwierząt wystarczy farktura ,rachunek,czy można spisać umowę na kolanie (otrz paszport)

 

w przypadku maszyn używanych z tego co wiem

-zamiast zaplanowanego np ciągnika za 20tys można kupić bronę za np500zł

- kupno używanej- raczej opłacić haracz w urzędzue skarbowym

- można zmienić plan rozwoju gospodarstwa

- nie obowiązuje zasada iż maszyna ma być max 7 letnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w niskotowarówce zaznaczyłeś dwa cele, to muszą one być zrealizowane inaczej nie ma kasy w 4 i 5 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno kasa ma być wypłacona nie później niż do 31 marca 2007 roku. Tłumaczą to nawałem zadań ARiMR - dolnośląskie powiat polkowice takie dostaliśmy pismo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki

 

w tym roku może być nowy nabór wniosków dla gospodarstw niskotowarowych:

-warto przyjrzeć się produkcji w 2004 ew ustawić ją tak by miała 2-4 esy.

np: w cennikach odrów jest przewidziana opłata za niskotowarówkę, podobno całe opóźnienie związane z wejsciem funduszy 2007-2013 jest związane z niskotowarówką,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weidzie niskotowarówka do nowego PROW to nie będzie u nas PROW @))& - !# tylko @))* - !#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiceprezes Rady Ministrów,

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Andrzej Lepper

__________________________

 

 

 

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80", których zrzesza w swoich szeregach również rolników indywidualnych domaga się od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) natychmiastowej wypłaty drugiej transzy pieniędzy dla rolników, którzy są beneficjentami programu wspierania gospodarstw niskotowarowych. Zgodnie z §7 punkt 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 grudnia 2004 w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej na wspieranie gospodarstw niskotowarowych objętej programem rozwoju obszarów wiejskich beneficjenci powinni otrzymać drugą transze płatności w 12 miesięcy od dnia wypłaty pierwszej płatności. Wypłata pierwszych pieniędzy z tytułu wsparcia dla gospodarstw niskotowarowych przelewana była na konta od grudnia 2005 do połowy stycznia 2006.

Domagamy się jednocześnie automatycznego naliczenia i wypłaty odsetek ustawowych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za niedotrzymanie terminu wypłaty. ARiMR jest instytucją państwową i dlatego naszym zdaniem powinna w sposób bezwzględny przestrzegać terminów płatności środków, które w dużej mierze pochodzą z budżetu UE.

Opóźnienia w wypłatach nie są duże (sięgają od dwóch miesięcy do dwóch tygodni), ale nie tylko powodują konieczność wypłaty odsetek, ale również mogą powodować negatywną ocenę realizacji programu przez UE (a, co za tym idzie konieczność zwrotu unijnych środków).

Trudna sytuacja rolnictwa spowodowana najpierw suszą, a obecnie niską ceną żywca wieprzowego nie tłumaczy tych karygodnych zaniedbań. Polska wieś potrzebuje tych środków nie tylko ze względu na obecną trudną sytuację, ale również ze względu na wieloletnie plany inwestycyjne związane z biznesplanami, które musieli składać rolnicy ubiegający się o te środki.

WZZ „Sierpień 80” domaga się wypłaty beneficjentom w trybie natychmiastowym należnych ich środkom wraz z odsetkami najpóźniej do 10 lutego 2007 roku. W przeciwnym razie Związek udzieli wsparcia prawnego i organizacyjnego grupom rolników kierującym pozwy przeciw ARiMR. Jednocześnie współpracujący z nami Euro Deputowani z frakcji Konfederacja Zjednoczonej Lewicy/ Nordycka Zielona Lewica podejmą stosowne kroki na forum UE w celu obrony interesów polskich rolników.

Zwracamy uwagę, że Pan Premier Jarosław Kaczyński w czasie kampanii samorządowej obiecywał rolnikom wparcie dla gospodarstw rodzinnych i podkreślał ich znaczenie. Gospodarstwa niskotowarowe są również gospodarstwami rodzinnymi dlatego domagamy się przestrzegania przez instytucję państwową jakom jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzegania Rozporządzenia Rady Ministrów oraz obietnic złożonych przez Premiera RP.

 

 

 

 

 

 

 

Do wiadomości:

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

prof. Grzegorz Spychalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie wiadomo czy przyjęta poprawka senatu odnośnie gospodarstw niskotowarowych zostanie przyjęta i jka długie opóżnienie spowoduje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos kolo 156 lutego jes posiedzenie w tej sprawie i powinno być wszystko wiadomo choć znając naszych polityków to nigdy nic nie wiadomo:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W takcie obowiązywania PROW na lata 2007-2013 możemy w każdej chwili podjąć działania i wspomóc rolników niskotowarowych. To jest zgodnie z procedurami unijnymi. Będziemy występować o przesunięcie środków. Tak, że niech rolnicy nie wierzą w to, że rząd chce +dołować+ tych, którzy mają po 2-3 ha i nie chce im pomagać" - zapewnił wicepremier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie czy ktos juz otrzymal pierwsza wyplate z agencji z takzwanej listopadowej dogrywki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad tez decyzje pozytywna dostał i tez czeka....

 

Mam pytanie dostał juz ktos jakies zawiadomienie o wypłacie drógiej raty, a może ktos juz dostał kase..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety jeszcze czekam na pierwszą wypłatę z tak zwanej listopadowej dogrywki.

Za kilka dni minie dwa miesiące od wydania decyzji przyznającej wypłatę. Czyli czas im się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od otrzymania decyzji do wypłaty 11 tygodni , tak było u mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można w tym roku ubiegać się o dopłaty dla niskotowarowych dopiero zaczynam i dodatkowa kasa bardzo by się przydała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...