Skocz do zawartości
andrzej-kolo

50 tys na zachete dla mlodych rolnikow

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.Czy mam szanse na ubieganie sie Premii, jezeli mam juz czesc ziemi od 7 lat (wtedy zmarl mi ojciec) i samoczynnie ziema zostala na rodzenstwo podzielona i w ODR mi mowia ze nie moge sie ubiegac o premie bo mam juz ziemie a jakim prawem ja jo mam ja wtedy nic do gadki nie mialem maloletnii bylem. I czy jakis szanse mam na sadzenie sie itp. Co byscie na moim miejscu zrobili? Z gory wielkie dzieki. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.Czy mam szanse na ubieganie sie Premii, jezeli mam juz czesc ziemi od 7 lat (wtedy zmarl mi ojciec) i samoczynnie ziema zostala na rodzenstwo podzielona i w ODR mi mowia ze nie moge sie ubiegac o premie bo mam juz ziemie a jakim prawem ja jo mam ja wtedy nic do gadki nie mialem maloletnii bylem. I czy jakis szanse mam na sadzenie sie itp. Co byscie na moim miejscu zrobili? Z gory wielkie dzieki. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich.Czy mam szanse na ubieganie sie Premii, jezeli mam juz czesc ziemi od 7 lat (wtedy zmarl mi ojciec) i samoczynnie ziema zostala na rodzenstwo podzielona i w ODR mi mowia ze nie moge sie ubiegac o premie bo mam juz ziemie a jakim prawem ja jo mam ja wtedy nic do gadki nie mialem maloletnii bylem. I czy jakis szanse mam na sadzenie sie itp. Co byscie na moim miejscu zrobili? Z gory wielkie dzieki. pozdro

 

przede wszystkim idź do ARiMR a nie do ODR, a szanse masz tylko wtedy gdy przez te 7 lat się uczyłeś a gospodarstwo prowadzisz nie wcześniej niż od 1,5 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy rolnik moze otrzymac taka kase na wynajem traktora firmy wynajmujacej sprzet czy koniecznie go musi kupic. Jezeli przedstawi kontrakt z firma wynajmujacaa to czy sa szanse na srodki pieniezne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,dziś w programie rolniczym usłyszałem,że na MR można otrzymac premie rzedu 200-300tys tylko,że można tą premię brać co 6 lat.Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jednak źle usłyszałeś, bo takie kwoty padały przy inwestycjach i mikroprzedsiębiorstwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam tu, bo to chyba w tym temacie. niecały rok temu rodzice przeszli na emeryturę i gospodarstwo zostało przepisane na mnie (mam 23 lata). moje pytanie jest, czy jeśli nie przystąpię w ten weekend do egzaminu na technika rolnika, a zdobędę to wykształcenie za 1,5 roku (za pomocą szkoły internetowej), to czy te 50 tys. nie przepadnie mi z jakiegoś powodu i po prostu będę mógł je oDebra1ć za te 1,5 roku?

z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytam tu, bo to chyba w tym temacie. niecały rok temu rodzice przeszli na emeryturę i gospodarstwo zostało przepisane na mnie (mam 23 lata). moje pytanie jest, czy jeśli nie przystąpię w ten weekend do egzaminu na technika rolnika, a zdobędę to wykształcenie za 1,5 roku (za pomocą szkoły internetowej), to czy te 50 tys. nie przepadnie mi z jakiegoś powodu i po prostu będę mógł je oDebra1ć za te 1,5 roku?

z góry dziękuję.

masz 3 lata na uzupełnienie wykształcenia od dnia złożenia wniosku na młodego rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytam tu, bo to chyba w tym temacie. niecały rok temu rodzice przeszli na emeryturę i gospodarstwo zostało przepisane na mnie (mam 23 lata). moje pytanie jest, czy jeśli nie przystąpię w ten weekend do egzaminu na technika rolnika, a zdobędę to wykształcenie za 1,5 roku (za pomocą szkoły internetowej), to czy te 50 tys. nie przepadnie mi z jakiegoś powodu i po prostu będę mógł je oDebra1ć za te 1,5 roku?

z góry dziękuję.

 

jest już rozporządzenie dotyczące programu

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2007,nr,200/poz,1443,rozporzadzenie-ministra-rolnictwa-i-rozwoju-wsi-w-sprawie-szczegolowych-warunkow.html

 

ale z treści postu mniemam, iż nie korzystałeś jeszcze z MR co oznacza, iż wsparcia nie otrzymasz (jeśli się mylę to znaczy, że grant otrzymuje się dopiero po uzupełnieniu wykształcenia a o tym nie słyszałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja w sprawie tego najnowszego (bodajże) rozporządzenia o młodym rolniku Dz. ust. 200 poz. 1443

Otóż dzwoniłem przed chwilą do odr i powiedzieli mi że najprawdopodobniej ruszy to pod koniec grudnia, czyli z tego wniosek że ci co przepisali gospodarstwo w tym roku na siebie nie mają szans na złożenie wniosku o premię

Sprawa następna mówią że jeżeli w tym roku ktoś złożył papierki na dopłaty bezpośrednie to już nie może też składać wniosku o premię 50 tyć. Czy to prawda?

 

bo nie mam jeszcze biznes planu i nawet nikt mi nie potrafi odpowiedzieć czy mam się zaczynać z tym czy nie bo 3000 wywalić od tak to chyba nikt nie lubi żeby potem np. o Spóźnił się pan jeden dzień albo coś innego?

 

Może wy mi coś więcej pomożecie?

 

P.S. w tym rozporządzeniu zaznaczam nie mam mowy o dopłatach bezpośrednich?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. w moim przypadku gospodarstwo zostało przepisane w grudniu 2006. czy to znaczy, że te zmiany mnie nie dotyczą i mogę jeszcze załapać się na dofinansowanie, tak jak napisała to Osa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn. w moim przypadku gospodarstwo zostało przepisane w grudniu 2006. czy to znaczy, że te zmiany mnie nie dotyczą i mogę jeszcze załapać się na dofinansowanie, tak jak napisała to Osa?

 

sorki ale w myśl nowej ustawy nie wiem czy ja się załapię z racji iż gospodarstwo zostało przepisane na mnie 1 lutego 2007roku czyli później od ciebie. Teraz termin wprowadzenia tego programu to prawdopodobnie grudzień i to nic pewnego, czyli jeżeli ja w tym roku nie zdążę to nie dostanę a ty tym bardziej bo już za długo czekasz.

 

W rosporządzeniu jest wyraźnie to określone że masz 12 miesięcy na złożenie wniosku ale nie dłużej niż do dnia 31 grudnia roku w którym to gospodarstwo zostało na ciebie przepisane.

 

Nie wiem jak tak dalej będzie to z 2007 roku i części 2006 roku nikt nie dostanie bo nie zmieścimy się w terminach

 

Gdybyśmy się jakoś zmówili i mieli kasę to do sądu z nimi i do Strasburga szukać sprawiedliwości bo tu jej na pewno nie znajdziemy. To co ci kretyni z nami robią to czysta paranoja.

 

a jeszcze te mieszczuch jeden z drugim twierdzą o jak to na wsi dobrze pieniądze dostają za nic i nic nie robią. To przyjdź i zobacz

 

hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauważyliście ten zapis

 

Dopuszcza się przyznanie pomocy osobie fizycznej, która przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym nabytym:

 

1) w drodze spadku lub

 

2) w drodze darowizny przed ukończeniem 18 roku życia, lub

 

3) w drodze darowizny po ukończeniu 18 roku życia w trakcie nauki:

 

a) w systemie dziennym w szkole ponadgimnazjalnej, z wyłączeniem zasadniczej szkoły zawodowej i trzyletniej szkoły specjalnej lub

 

b) w systemie dziennym w dotychczasowej szkole ponadpodstawowej, z wyłączeniem szkoły zasadniczej, lub

 

c) na uczelni - wyłącznie w trakcie stacjonarnych studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich

 

- pod warunkiem, że nie miała przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego, przy czym nauka trwała nie dłużej niż do 26 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest straszne dno i chu****

przejąłem gospodarstwo w lutym 2006 i od razu poszedłem do agencji po moje 50 tys. ... powiedzieli mi, że nie ma sensu składać wniosku bo pieniądze i tak się już skończyły pół roku temu i lepiej żebym poczekał do stycznia 2007 - nowy program, nowy budżet i takie tam ....... od stycznia regularnie zaglądałem do agencji, dzwoniłem , szperałem po różnych portalach aby się dowiedzieć od kiedy ma to ruszyć .... a tu proszę mamy listopad i się dowiedziałem, że nie dostanę swoich 50 tys

flaber14 zgadzam się z tobą ... trzeba tę ustawę zaskarżyć .... bo jest do bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tymi co w 2005 się nie załapali? kasa poszła do przekrętów i zrobili tylko jeszcze większe rozdrobnienie znam "rolników" co nawet teraz w polsce ich nie ma ale 50 tys wpadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce definicja rolnika brzmi:

 

Rolnik- osoba która posiada między 2004 a 2006 rokiem posiadała 1 ha ziemi, maiła dobre znajomości bądź pracowała na ul. Wiejskiej w Warszawie lub urzędach pokrewnych. Tylko tako osoba jest właściwym rolnikiem w tym kraju której na rozwój działalności przysługuje premia bezzwrotna w wysokości 50tyś złotych.

A reszta np. ci którzy mieszkają na wsi od urodzenia i przejęli gospodarstwo od swoich rodziców po 2006 roku nie mogą uważać się za Rolników ponieważ nie spełniają formalnych i unijnych wymogów.

 

to jest tak popier**** że nawet ustawa nie przewiduje

 

Dzisiaj dzwoniłem do arimr i na każde moje pytanie słyszałem odpowiedz NIE WIEM

w końcu zadzwoniłem do samego ministerstwa i tam w końcu się dowiedziałem to co chciałem.

 

Więc tak:

jeżeli ktoś mieszka w województwie podlaskim a jego gospo. jest o mniejszym areale niż średnia to należy do niej dorównać tu średnia krajowa nie jest brana. Zaś jeżeli ktoś mieszka w woj. świętokrzyskim to musi dorównać do średniej krajowej chyba że ma więcej to jeszcze lepiej.

Ja odpadaM bo nie dam rady kupić 4 ha ziemi to te 50tyś za mało by było.

 

Następnie osoby po przepisaniu ziemi na siebie mają 12 miesięcy na złożenie wniosku więc jak ktoś przepisał w 2006 roku to po ptakach, ich to nie interesuje - trzeba było nie przepisywać!!!

 

wcześniej przed złożeniem wniosku trzeba mieć biznes plan i odpowiednią ilość ha, bez tego nawet nie podchodź!

 

POWIEDZCIE DLACZEGO W TYM KRAJU GNOI SIę LUDZI KTóRZY CHCIELI BY COś ZROBIć DLA SIEBIE. CHYBA DLA TEGO żE NIE MAM SIę Z KIM PODZIELIć , Z KIMś KTO JEST PRZY KORYCIE I TAKICH JAK JA DUPKóW DO 10HA NALEżY JAK NAJSZYBCIEJ UNICESTWIć. TO JEST POPIER**** POLITYKA TEGO PAńSTAW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba coś jednak źle usłyszałeś, bo takie kwoty padały przy inwestycjach i mikroprzedsiębiorstwach.

 

No chyba się przesłyszałem.A jakie to inwestycje/przedsiębiorstwa można uczynic za te kasę i jak ją dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ruszy program młody rolnik ? czy prezes arimr śpi ? albo wyjechał na karaiby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ruszy program młody rolnik ? czy prezes arimr śpi ? albo wyjechał na karaiby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreście ktoś z agencji może napisać kiedy program młody rolnik ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy ruszy program młody rolnik ? czy prezes arimr śpi ? albo wyjechał na karaiby?

 

prezes ARiMR raczej nie korzysta z tego forum i nie sądzę żeby wykroił jakiś numer na tydzień przed świętami, ale jest to jakiś plus, gdyż konieczna będzie zmiana treści rozporządzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za zmianą treści rozporządzenia : beneficjent przejmuje gospodartwo i w ciągu 12 miesięcy może otrzymać premię a nie przed to jest rolnikiem ? zgarnie kase i pojedzie zagranicę.Od dnia przejęcia gospodartswa powinno być kontrolowane przez 3 lat co rok żeby sprawdzali czy ma faktury sprzedaży i kupna .I wtedy cwaniaczki będą musieli zostać na prawdę rolnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nawet na zakonczenie programu nie trzeba miec zadnych faktur ani nic z tych rzeczy, po prostu zywotnosc ekonomiczna gospodarstwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w ciagu 3 lat bedziesz musial uzupelnic wyksztalcenie rolnicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...