Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

dota1905 Sprawdz dławiki na rurkach szczególnie ten przy orbitrolu , mugł tam się dostać opiłek z uszkodzonej pompy i zatkać ( ograniczyć przepływ oleju ). Jednym z głupszych rozwiązań w bizonie jest to że olej jest filtrowany na powrocie .Sprawdz tęż zawór wydatku w cylinderku jest otworek czasami potrafi się zapchać , ewentualnie cylinderek leciutko przeszlifować cienkim papierem ściernym .

 

To rozdzielacz miał winę bo sprzedali mi od cyklopa a on jest w środku odwrotny i zepsół regulator przepływu.

Zamontowałem stary rozdzielacz i ten regulator przepływu no i jest cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że jest tam wkład wymienny, ale miałeś racje. wymieniłem wkład i hydraulika działa bez zarzutu. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy ktoś z was zakładał dodatkową chłodnice oleju do swojego bizona?

grzeje mi się olej woda cały czas na poziomie 80 a olej w południe wychodzi za zielone pole już po sezonie więc jest czas żeby to zrobić a niewiem jak się za to zabrać mysle o założeniu dodatkowej chłodnicy oleju co o tym sądzicie czy pomoże? za odpowiedzi z góry bardz dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bizona mam od nowego , początkowo też zwracałem na nadmierną temperaturę oleju , aż mnie to wkórzyło odłączyłem kabelek od czujnika i mam spokój , i tak blisko 30 lat , nie da się w bizonie ustabilizować temperatury oleju na poziomie temperatury wody , należy dbać o tą chłodnicę oleju co jest , codziennie oczyścić sprężonym powietrzem . dbać o czystość chłodnicy . Na siatce od chłodnicy mam zamocowaną wycieraczkę od samochodu ciężarowego , napęd wycieraczki ręczny z pomostu kombajnisty , obserwójąć temperaturę wody pokręcam korbką w razie potrzeby , nawet wnajwiększe upały nie zatrzymuję kombajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wymieniasz olej i filtr przed sezonem bo stary i kiepskiej firmy olej ma prawo sie grzac jak masz luzy na panewkach tez bedzie sie grzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy wymieniasz olej i filtr przed sezonem bo stary i kiepskiej firmy olej ma prawo sie grzac jak masz luzy na panewkach tez bedzie sie grzal

wymieniam przed każdym sezonem i filtr i olej a co do śilnika do brzytwa po stu godzinach pracy dolałem 05litra oleju a na oleju nieoszczędzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy czy ktoś z was zakładał dodatkową chłodnice oleju do swojego bizona?

grzeje mi się olej woda cały czas na poziomie 80 a olej w południe wychodzi za zielone pole już po sezonie więc jest czas żeby to zrobić a niewiem jak się za to zabrać mysle o założeniu dodatkowej chłodnicy oleju co o tym sądzicie czy pomoże? za odpowiedzi z góry bardz dziękuje

Woda na poziomie 80 st. to masz chyba chłodnicę nie za czystą jak przedmuchasz sprezonym powietrzem cała chłodnicę ze przez wszystkie kanaliki bedzie widac silnik to wtedy temp. wody będzie 60 a oleju nie bedzie wychodzić za zielone pole,a najlepiej wyczyscić chłodnice wkładając rurkę z przewodu hamulcowego do węża od sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matii to ty chyba na pół gazu jeździsz ? skoro w upalne żniwa masz tem.60 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy czy ktoś z was zakładał dodatkową chłodnice oleju do swojego bizona?

grzeje mi się olej woda cały czas na poziomie 80 a olej w południe wychodzi za zielone pole już po sezonie więc jest czas żeby to zrobić a niewiem jak się za to zabrać mysle o założeniu dodatkowej chłodnicy oleju co o tym sądzicie czy pomoże? za odpowiedzi z góry bardz dziękuje

Woda na poziomie 80 st. to masz chyba chłodnicę nie za czystą jak przedmuchasz sprezonym powietrzem cała chłodnicę ze przez wszystkie kanaliki bedzie widac silnik to wtedy temp. wody będzie 60 a oleju nie bedzie wychodzić za zielone pole,a najlepiej wyczyscić chłodnice wkładając rurkę z przewodu hamulcowego do węża od sprężarki.

kolego matii chłodnice dmucham kompresorem codziennie ciśnieniem 10 atmosfer a przed samymym sezonem wyjmowałem chłodnice i myłem myjką ciśnieniową godzinę niewiem jakiego ty masz bizona że w upały 35 stopniowe temperatura u ciebie 60 bo u mnie i u mojego sąsiada w południe pracując z sieczkarnią potrafi dojśc do 80 st.dodam że mój bizon to z 058 rekord z roku 89 a u nich z chłodzeniem gorzej jak w suprze kolega nirzej zamieścił zdjęcia jak to rozwiązać po mojemu mało estetycznie.Posiadam tą maszynę piąty sezon w tym roku dołożyłem dodatkową chłodnice wody od c 360 i elektryczny wentylator sporo pomogło ale niewystarczająco olej w tej maszynie chłodzony jest cieczą a w z 056 powietrzem i ja mam zamiar taką chłodnice oleju dołożyć

rozmawiałem z mechanikiem który pracował u nas w kółku przy bizonach i przyznał mi racje.Co z tego wyjdzie niewiem.Podobno niebieskie rekordy miały dużo większe chłodnice oleju i się tak niegrzały jesli ktoś przerabiał coś takiego niech napisze.Mój wynalazek jak wypali napewno o nim napisze na forum pozdrawiam wszystkich BIZONOWCÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem ze piszesz o rekordzie ZO 58 a w nich to słyszałem ze maja problem z chłodzeniem ojeju podobno własnie w tych niebieskich to rozwiązali.Kolego KOSEŚ szkoda ze dzisiaj ostatni dzień kośiłem to zrobiłbym zdjęcia i ci udowodnił ze tak jest w moim zo56 woda ma 60-70 stopni w najgorsze upały a olej nie wychodzi za zielone pole jedyną rzeczą ktorą zrobiłem to chłodnicę oleju wsadziłem wprost przed chłodnicę wody, i co dzień przedmu(słowo zostało usunięte)ę sprezarką w ktorej mam zamocowany rurkę z przewodu hamulcowego.Przez moja chłodnicę moge zobaczyć silnik .Kombajn ten mam od nowości 19 sezon bez remontu silnika w co nie wierzą moi koledzy ktorzy juz po 2 razy robili juz remont silnika.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matii jeśli temp. masz faktycznie taką jaką podajesz to tylko się cieszyć co do przebiegu to mój też ma 19 lat i jedynie na gwarancji była wymieniona końcówka wtrysku i pompka zasilająca wjęc powiedz tym niedowiarkom że za słabo dbają o swoje maszyny pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ile i w jakich warunkach taki bizon kosi, no i czy ma sieczkarnie bo to tez dodatkowe obciążenie, przy dużych obszarach i ciągłej pracy z sieczkarnią na górzystym terenie 10 sezonów i po silniku, olej trzeba było wiaderkiem lać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy też miał problemy z grzaniem się BIZONA i na te żniwa dorobił zgarniacz plewów . Napędzany jest od wałka przenośnika. Taka mała modyfikacja. Wstawil tez większą chłodnice oleju i umiejscowił ją zaraz przed chłodnicą wody. Założył tez śmigło o większej liczbie ramion i mówi, że w tym roku było dobrze. Na hederze dorobił takie noże, które przecinają mu słomę, jak się nawinie na ślimak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zgarniacz plew to kiedys dawno temu zastosowaliśmy w forsznicie 512 przedłużona ośka i kawał paska dziwna sprawa bo temperatura ciut wzrosła i tak jakby jakieś zawirowania powietrza że odbierało chłodnicy powietrze wywaliliśmy to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaw. Co może być przyczyną wyskakiwania pierwszego biegu podczas jazdy z górki w BIZONIE REKORDZIE, jeszcze jedno zdarzyło mi się pare razy podczas koszenia że przy kręceniu kierownicą w jedną stronę koła od kombajnu pozostawały w tej samej pozycji albo skręcały w inną stronę , na ulicy mogło być niebezpiecznie. Czy orbitrol kwalifikuje się do wymiany czy go można zregenerować? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie czasami orbitrol nie reaguje, bywa tak przez chwilę kilka razy w roku ale nie pogarsza się. Na szosie mógłby być kłopot, ważne czy tak się dzieje często czy sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy czy ktoś z was zakładał dodatkową chłodnice oleju do swojego bizona?

grzeje mi się olej woda cały czas na poziomie 80 a olej w południe wychodzi za zielone pole już po sezonie więc jest czas żeby to zrobić a niewiem jak się za to zabrać mysle o założeniu dodatkowej chłodnicy oleju co o tym sądzicie czy pomoże? za odpowiedzi z góry bardz dziękuje

Woda na poziomie 80 st. to masz chyba chłodnicę nie za czystą jak przedmuchasz sprezonym powietrzem cała chłodnicę ze przez wszystkie kanaliki bedzie widac silnik to wtedy temp. wody będzie 60 a oleju nie bedzie wychodzić za zielone pole,a najlepiej wyczyscić chłodnice wkładając rurkę z przewodu hamulcowego do węża od sprężarki.

kolego matii chłodnice dmucham kompresorem codziennie ciśnieniem 10 atmosfer a przed samymym sezonem wyjmowałem chłodnice i myłem myjką ciśnieniową godzinę niewiem jakiego ty masz bizona że w upały 35 stopniowe temperatura u ciebie 60 bo u mnie i u mojego sąsiada w południe pracując z sieczkarnią potrafi dojśc do 80 st.dodam że mój bizon to z 058 rekord z roku 89 a u nich z chłodzeniem gorzej jak w suprze kolega nirzej zamieścił zdjęcia jak to rozwiązać po mojemu mało estetycznie.Posiadam tą maszynę piąty sezon w tym roku dołożyłem dodatkową chłodnice wody od c 360 i elektryczny wentylator sporo pomogło ale niewystarczająco olej w tej maszynie chłodzony jest cieczą a w z 056 powietrzem i ja mam zamiar taką chłodnice oleju dołożyć

rozmawiałem z mechanikiem który pracował u nas w kółku przy bizonach i przyznał mi racje.Co z tego wyjdzie niewiem.Podobno niebieskie rekordy miały dużo większe chłodnice oleju i się tak niegrzały jesli ktoś przerabiał coś takiego niech napisze.Mój wynalazek jak wypali napewno o nim napisze na forum pozdrawiam wszystkich BIZONOWCÓW

 

 

Ja mam terz problem z rekordem, brudzi mi sie chłodnica szybko zastanawiałem sie czy warto byłoby zamontowaniem chłodnicy z większymi dziurami żeby plewy przelatywały przez chłodnice, co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co ci się grzeje mi się grzała i woda i olej po pożądnym umyciu chłodnicy myjką z cieczą mam spokój ale olej nadal mi łapie więc dokupiłem chłodnice oleju taką jak jest w z-056 koszt używanej 200zł i mam zamiar ją dołożyc mam nadzieje że pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż ją ale przed chłodnicą. Ja przestawiłem całą chłodnicę oleju przed chłodnicę cieczy zaraz co innego tylko misi być tak zamocowana aby łatwo umyć chłodnicę. Myślałem o jakiś zawiasach ale potem zmieniłem kombajn i już nic z tym nie zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rekordzie jest gdzieś błąd że brudzi mi sie chłodnica jak dobże wieje w chłodnice wiatr z plewami to z 2godziny i mam po koszeniu pierw idzie woda na stówe za chwile sie olej gotuje, niewiem czy ten bemben mam jakiś felerny. jest wszysko pouszczelniane w miare a plew mam w h....j na chlodnicy. A jeszcze jedno pytanie czy w tym bębnie od środka jest coś co zgarnia te plewy z niego jak on sie kręci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korsarz a ile ma śmigieł wentylator na pompie wodnej ? bo ja w swoim rakordzie mimo że miałem ośmio łopatowy i tak grzał się jak cholera dopiero dodatkowa chłodnica uratowała mi resztki nerwów ,a w tym bębnie to niepowinny się dostawać żadne plewy przynajmniej teoretycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczeże ze niewiem ile ma łopat wiatrak ale jest ich sporo. U mnie jak jest chłodnica super czyta to niezagrzeje soie choćby niewiem co, ale musi być idealnie czysta. Zastanawiałem sie terz nad wywaleniem tego obracającego bębna i zrobienie tam takiej komory z jeszcze mniejszymi dziurkami no i zastanawiałem sie nad zmienieniem wkładu w mojej chłodnicy tak żeby były większe szpary aby jak już tam jakaś plewa sie dostanie to niech sobie przeleci przez tą chłodnice. No ale na mysleniu sie kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...