Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będe w agromie po części do bizona to się zapytam może wiedzą gdzie jeszcze można zrobić akumulator

 

 

Jaszcze muszę do skrzyni zajrzeć bo 3 mi się zacina i muszę wysiadać z kombajnu i łyżką wyrywać i mogę zaczynać składać najpierw klawisze troszke zejdzie aby równo poustawiać ale jak nie ma wialni i podłogi to jest git nie trzeba się mordować w dziupli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nienapełniony kiedyś kosztował 280zł, Gdzieś w Łaszczowie podobno to ktoś dobrze robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał mieć Bizona ale narazie jeszcze mnie nie stać na własny kombajn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy nienapełniony kiedyś kosztował 280zł, Gdzieś w Łaszczowie podobno to ktoś dobrze robił

 

Na wylotowej jest niedawno otworzony ciekawe ile tam zaśpiewają sporo bliżej jak do hydrotechu jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakby ktoś słyszał o... lub miał do sprzedania jakiegoś dobrego ZO56 to ja jestem zainteresowany 693640561 Męczą mnie już te kolejki w oczekiwaniu na koszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie na wylotowej moiżna widzieć rozmawiamy o Lublinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do andi-

Chłopie, kup sobie forszaja, chociażby 512, za 12-14 tyś zł dostaniesz maszynke z kabiną, gotową do żniw, a o wiele lepszy jest od bizona!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wielkiej różnicy niema, 514 ma większy zbiornik zboża, hydraulicznie otwieraną rure, hydraulicznie wysuwane motowidła, może mieć szerszy heder, inną kabine, a pozatym, to wszystko to samo, no i cena- za 514 trzeba położyć jeszcze raz tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie na wylotowej moiżna widzieć rozmawiamy o Lublinie ?

 

Tak o Lublinie rozmawiamy widziałem szyld hydraulika siłowa jak się jedzie od świdnika to przed gravitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował musze sprawdzić ale i tak pewnie pojade do Hydrotechu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wylotowej (koło PTHW) tam tanio przewody hydrauliczne i do myjek ciśnieniowych robią o akumulator nigdy nie pytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do "damiana"

Witam, jeśli chodzi o zbiór kukurydzy forszajem, to nic ci nie poradzę, bo niewiem jak się sprawuje, ale można spotkać nieraz forszaja przystosowaneg do zbioru kukurydzy, więc chyba idzie, ale myśle, że większe modele-516, 517, lepiej by się nadawały, a 524 to już napewno, ale troche kasy musisz za nie położyć, a nie wiem ile modyfikacja pod kukurydze może kosztować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Witosa 3 w firmie KAMAX nie robią akumulatorów hydraulicznych za przewód 7,5m zapłaciłem 82zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje radu. co zrobisc w bizonie super aby nie grzał mi sie olej. Własnie zamointowałem sieczkarnie, wiec bedzie miał jescze ciezej i musze o tym pomyslec

 

Mysle nad założeniem dodatkowej chłodnicy oleju, ale nowa kosztuje ponad 400zł, wiec troche sporo jak na taki kawałem żelastwa. Może od jakiegos samochodu dostawczego lub tira byłoby mozna dopoasowac?????

 

 

Miałem zamiar załozyc ta chłodnice na przeciwko chłodnicy wody, czy to dobry pomysł.

 

Druga opcja to przeniesienie jedej z chłodnic oryginalnych na przeciwko chłodnicy wody

 

Moze ktos w inny sposób rozwiazał grzanie sie oleju, bo wode miałem/mam w normie

 

Za wszelkie pomysły i sugestie bede wdzieczny. najlepiej jaky udzielił odpowiedzi ktos kto juz takiej modernizacji dokonał i powiedział jakie sa efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy filtrze oleju masz otwarty ten zawór co puszcza olej na chłodnice

 

 

Ja mam ten zawór na połowie otwarty i nie mam problemu tylko że ojciec założył inny wentylator (wydajniejszy ) i od 86 roku nie ma problemu ani z wodą ani z olejem

 

 

Przełożenie jednej z chłodnic na przeciw chłodnicy od wody może troche pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam założoną dodatkową chłodnicą oleju od Stara wojskowego 6x6 armia idzie na złom łatwo kupić (np. w Lublinie na Zadębiu) połączona jest szeregowo i znajduje się przed chłodnicą wody, lecz nic nie zastąpi dobrego czyszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie chłodnic oleju zamocowanych oryginalnie to masakrai nigdy ich sie nie da dobrze wyczyscic bo sa za blisko siebie i od tyłu takze nie ma dostepu. Wydaje mi sie ze zawór mam otwarty bo zawsze chłodnice sa gorące, jak powinien byc zawór ustawiony zeby była otwarty na maksa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobacze jak ja mam ustawiony ten zawór

 

Na jakim oleju jeździsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zawór nie może być otwarty na maxa, bo wtedy jest za małe ciśńienie i silnik ma słabe smarowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!witam wszystkich! mam pytanko moze wiecie kto chce sprzedac bizona 56 do remontu na szerokim ogumieniu do 10 tys.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...