Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku na co Ci silnik w Z056 od BSa 180 lub 220km z turbem. My jak mieliśmy sieczkarnię w Suprze to nic się nie działo i silnik nie dymił. Ojciec jak raz kosił Suprem to szedł jak burza, a gościu obok kosił Rekordem na podobnym zborzu i jeździł dużo wolniej. W Rekordach właśnie jest częsta przypadłość, przez niesprawna turbinę i zamiast doładowywać to hamuje i silnik dymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sieczkarnie w suprze i nie narzekam na brak mocy albo dymienie

 

p.s. ja slimak mam troszke pogiety i musze go wymienic wiec robil juz to ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! obecnie mam supra ZO50 z 1975roku i chodzi idealnie!! zamierzam kupic z ojcem w przyszlym roku nowy. czy ktoś mógłby doradzić jaki jest dobry wsród bizonków. chcemy kupic supra ZO56 zaletą po modyfikacji. zastanawialismy sie tez nad rekordem... powracając do mojej staruszki to spisuje sie znakomicie choc bierze troche olej. najpoważniejszym moim remontem w nim to wymiana wszystkich łożysk na wytrząsaczach. musze tez wymienic chłodnice bo strasznie cieknie. ponoc od Stara pasuje???

 

P.S jezeli ktoś ma jakies oferty dobrych i niedrogich kombajnów to tez bym był wdzieczny! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie załował podobno te starsz byłu mocniejsze. Może zrób silnik i zobaczysz jak bedzie chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy, który co roku u mnie młóci, to zrobił interes zycia na bizonie.

Miał swojego bizona, w całkiem niezłym stanie wizualnym, garażowany i naprawde zadbany kombajn, rocznik 81.

Sprzedał go za 30tys zł a kupił też bizona, który wygląda jak nóweczka, nowe opony, rocznik 88, ogólnie stan idealny i nie uwierzycie ile zapłacił, ponieważ sam nie wierzyłem.

Zapłacił za niego 26tys zł.

Jednym słowem zrobił interes życia ponieważ ten jego stary kombajn wyglądał tylko wizualnie nieźle a technicznie był nie za bardzo a ten wizualnie jak nówka i technicznie też można powiedzieć ideał.

Napewno tak tanio by go nie kupił ale ten człowiek miał jakies długi i musiał na gwałt go sprzedać bo inaczej zabrał by mu go bank i nic by nie miał a tak ma jakąś kase, spłaci długi i jeszcze mu zostanie.

Niemoge sobie darować bo gdybym wiedział to bez zastanowiena bym go kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy w zeszłym roku kupił Bizona 1987 roku dał chyba przeszło 30 tyś i kupił jak sam mówi złoma już w zeszłym dołożył około 10 tys i w tym wymienia walnię. Co ciekawe chłopak jeździł kilka lat jako kombajnista i jeszcze jego krewny jest bardzo dobrym mechanikiem. To ja nigdy nie miałem tak naprawdę bliższej styczności, ani z kombajnem, ani nawet z kosiarką listwową (co się okazało dla mnie przekleństwem) ale przez 9 lat nie włożyłem tyle w swego E-514 co on w pierwszym sezonie. inny dał chyba 33 tys za Bizona 1977 r wygląda nie za bardzo ale sezon zrobił bezawaryjnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 3 lat do żniw biore tylko prywaciarzy, ponieważ jako tako dbają o maszyny i mają sprawne, a te z SKR-u to kupa złomu.

4 lata temu, kombajn z SKR-u do wymłócenia 6ha żyta podchodził 5 razy i nie wymłócił nawet hektara bo ciągle się psuł i w końcu zdenerwowałem się, wziąłem prywaciarza i byłem naprawde bardzo zadowolony, w kłosie ani na ziemii nie znalazłem nawet ziarenka żyta a mało tego policzył mi 15 minut mniej niż to co ja liczyłem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas ludzie nie mają tego problemu bo SKRu już od ponad pięciu lat nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas to jak młócił SKR to szli jak przecinaki ale za nimi mógłby drugi raz jechać młócić tak wymłacali. Ale chyba 2 lata temu sprzedali ostatni kombajn i nie mają czym się pokazywać na polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chłopaki w skr troche dbają o sprzęt i mają robotę, chociaż co drugi rolnik ma własny kombajn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w też w SKR nieciekawie młócą. Obecnie zostało im tylko 2 rekordy i mało koszą u ludzi. Kiedyś mieli ponad 20 kombajnów w kilku bazach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyście zobaczyli jak koszą to śmiech, są tacy modele co w kwadracik jeżdżą weź to później sprasuj 100m i 90 stopni i znowu 100m,a końcówki pokosy po 10m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dupy bym takiemu tak nakopał że następnym razem wiedziałby jak kosić. Jak mnie coś takiego w kur..a. Weź to potem prasuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare nawyki skr-owcó trudno wytępić.ja nie mam takich problemów na szczęście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem mam pytanie do użytkowników rekordów, jak macie ustawiony zawór któtry znajduje sie na filtrze oleju od silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 strony wcześniej chłopaki o tym pisali poszukaj a znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tym temacie czy w tym drugim o bizonach??

 

/edit - Nie Lip 16 6:54:53

Znalazłem, dzięki grześ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjedź obojętnie do jakich skr i chłopaki udostępnią do skserowania dasz na flache i załatwisz bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym że najbliższy skr mam ze 50km i to nie wwiem czy jeszcze jest reszta pozamykana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...