Skocz do zawartości
rolnik 33

czemu kiszonka pleśnieje??

Rekomendowane odpowiedzi

kiszonka nie jest w rękawie i żadne gryzonie nie buszują w kiszonce, może za wolno jest skarmiana wcześniej gdy dawało się więcej to zaczynałem dawać z jednego boku to za czym doszedłem do drugiego boku to mijało 5dni a teraz gdy przyszły mrozy to mija tydzień i od nowego boku zaczynam a tam już plastry pleśni a kiszonki jeszcze zostało ok 30 t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że masz kiszonkę o zbyt dużej zawartości wody, te w pryzamch znacznie gorzej się przechowują niż sianokiszonki i przy zbyt wolnym wybieraniu tak będzie, nic nie poradzisz. Innym wyjściem na przyszłość jest dodawanie do konserwantu biologicznego -chemiczny np.benzoesan sodu.

A najlepiej robić sianokiszonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż niemożliwe żeby przykrta piachem i folią kisząka się psuła. Następnym razem zrób węższy kopiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NASTĘPNYM RAZEM ZROBIĘ WĘŻSZĄ A DŁUŻSZĄ PRYZMĘ, a od początku tak ok 4m kiszonka była dobra to wszystko możliwe że za wolno skarmiana a macie lub znacie dobry sposób na cięcie kiszonki bo jak narazie mecze się siekierą i jest to masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinak najlepszy jak nie masz to zrób z piły z tartaku. Przyspawaj ją do rury do tej rury daj stopień do skakania po nim i raczkę i heja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wycinak najlepszy jak nie masz to zrób z piły z tartaku. Przyspawaj ją do rury do tej rury daj stopień do skakania po nim i raczkę i heja

To jest Twój patent z tą piłą z tartaku i rurą? wrzuć fotkę jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z sianokiszonką.Pryzma była robiona przyczepą samozbierającą z nożami po podsuszeniu.Po odkryciu do około 1/3 było OK.Póżniej przyszedł moment zrobiła się wilgotna i bardzo szybko pleśnieje.Pryzma jest ułożona na folii dobrze ubita przykryta oponami i obsypana ziemią na 60 cm dookoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z sianokiszonką.Pryzma była robiona przyczepą samozbierającą z nożami po podsuszeniu.Po odkryciu do około 1/3 było OK.Póżniej przyszedł moment zrobiła się wilgotna i bardzo szybko pleśnieje.Pryzma jest ułożona na folii dobrze ubita przykryta oponami i obsypana ziemią na 60 cm dookoła
jaka może być przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...