Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiające....kilka ładnych lat temu mój sąsiad ciągnął Atlasa 3 skibowego zetorem 7245.Pożyczył go od znajomego żeby ładnie liście przyorać po burakach.Byłem na polu wtedy i widziałem,że atlas był rozkręcony na maksa i dosyć głęboko orał.Fakt,że zetor miał ciężko ale on w końcu ma 63 konie.Co do orki to faktycznie coś było nie tak....pług prosto szedł,ale nie przykrywał tych lisci,myslelem ze to dlatego,ze Atlas miał założone nieoryginalne odkładnie od B200....

 

własnie na odkładniach od B200 to zaden lisc nie powinien wystawac spod ziemi.moj kolega ma b200 i jak zaorze to wyglada jak zasiane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz akumulator hydrauliczny (zbiornik z gazem azotem) i tłoki połączone jak trafisz na kamień to tłok się wsuwa a olej idzie do akumulatora a następnie spowrotem się wysuwa możesz zwiększać ciśnienie z instalacji hydraulicznej ciągnika, w układzie powinien być również manometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie widac to w czasie orki gdy trafi na kamien i ladnie wraca w swoje miejsce na kamieniu slychac delikatne pykniecie tego mechanizmu tak jak kolega napisal cisnienie mozna regulowac w zaleznosci od gleby ( ciezkie , lekkie) przy jakiej sile uderzenia ma sie odkladnia odchylac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dobrego przykrywania przez pług resztek, to akurat odkładnie śrubowe w B 200 robią to doskonale, no ale cóż, jeśli operator ciągnika z pługiem nie będzie miał pojęcia o ustawieniu pługa, to chociaż pług będzie najdoskonalszy, to efekt jego pracy będzie mizerny, zresztą jak we wszystkim, czy to z kombajnem zbożowym, siewnikiem, agregatem, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do dobrego przykrywania przez pług resztek, to akurat odkładnie śrubowe w B 200 robią to doskonale, no ale cóż, jeśli operator ciągnika z pługiem nie będzie miał pojęcia o ustawieniu pługa, to chociaż pług będzie najdoskonalszy, to efekt jego pracy będzie mizerny, zresztą jak we wszystkim, czy to z kombajnem zbożowym, siewnikiem, agregatem, itd.

 

Z tego co "tato marty" piszesz wynika,że twój sąsiad też nie umiał ustawić atlasa i dlatego nie mógł go uwlec.Pyzatym to 150konna polska szóstka ma tylko 3- bigową skrzynie i ciężko jest dobrać odpowiedni bieg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pług mojego sąsiada był ustawiony jak trzeba, ale poprostu jego konstrukcja nie pozwala na lekkie prowadzenie w polu nawet przez ciągnik 150 KM, a dobór odpowiedniego biegu to już inna sprawa, przeciaż ten ciągnik miał tylko czteroskibowy pług, a że był to właśnie atlas, to tak to wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b200 idzie lżej od PHX a PHX trochę lepiej ora różnica niewielka ale na korzyść tego drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha...a ciężkie to jest do naprawy?idzie z tym dojść do ładu??

Jezeli wszystko gra i niema przeciekow to nie powinno nic walnac nic trudnego w razie awarji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chce kupić Atlasa albo Overuma....Muszę pojeździć, pohandlować i posprawdzać stan.PHX-a i B200 nie chce bo raczej mój zetor 9540 jest za lekki, no i te zajeżdżanie na poprzeczkach było by irytujące...Na razie was nie rozumiem chłopcy dlaczego Atlas może ciężko iść????pług jak pług,ważne żeby nie był pogięty!Do tego jak założę "grudziądzkie" odkładnie to musi kryć,nie ma siły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ZETOR taki lekki nie jest, a i tanie części do polskiego pługa to przeszłość. Owszem jak pola są popieprzone to półzawieszanego bym nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, chce kupić Atlasa albo Overuma....Muszę pojeździć, pohandlować i posprawdzać stan.PHX-a i B200 nie chce bo raczej mój zetor 9540 jest za lekki, no i te zajeżdżanie na poprzeczkach było by irytujące...Na razie was nie rozumiem chłopcy dlaczego Atlas może ciężko iść????pług jak pług,ważne żeby nie był pogięty!Do tego jak założę "grudziądzkie" odkładnie to musi kryć,nie ma siły!

Z całym szacunkiem ale rozwalają mnie takie teksty "kupie Atlasa i założę Polskie odkładnie lub czy do Lemkena założę części od grudziądza to to kup Polski bo to taniej ,co oryginalne to oryginalne to już nie będzie tak kryło i zużycie ropy dużo większe, dla mnie takie modyfikacje to próba podtarcia szkłem tyłka. Miałem 4-kę z grudziądza zagonowy teraz mam 3-kę obrotową Lemkena i widze efekty na polu i w baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby zabezpieczyć ramę pługa przed pogięciem to są właśnie zabezpieczenia i rama wcale przy takim pługu nie musi być zrobiona z elementu konstrukcyjnego kadłuba okrętu, a co do tego twojego wymarzonego atlasa to poznasz jego oblicze dopiero jak zaczniesz nim pracować, ale wtedy będzie już za późno na na sentymentalne wyznania "kurde, mieli racje". A grudziądzkie odkładnie akurat dobrze kryją no widzę że masz pojęcie chłopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po to żeby zabezpieczyć ramę pługa przed pogięciem to są właśnie zabezpieczenia i rama wcale przy takim pługu nie musi być zrobiona z elementu konstrukcyjnego kadłuba okrętu, a co do tego twojego wymarzonego atlasa to poznasz jego oblicze dopiero jak zaczniesz nim pracować, ale wtedy będzie już za późno na na sentymentalne wyznania "kurde, mieli racje". A grudziądzkie odkładnie akurat dobrze kryją no widzę że masz pojęcie chłopie

 

Akurat dobrze kryją!!Bo mam takie założone przy zwykłej 4!!!!Wiecie jak sie ora na 20cm bo sie oszczedza rope to wiadomo ze bedzie (słowo zostało usunięte)!!!Jak sie pług wbije na 30cm i wiecej to nawet przy najgorszym syfie na polu orka będzie ładna!Różnie piruety miałem na polu i wiem co mowie i pisze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezel wziasc pod uwage przykrycie to grudziadzka 4na odkladniach xxl robi stol na polu tagze nie sa to az takie zle plugi a co do skladakow to tez nie jestem zwolennikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...