Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma pług tej firmy wlasnie 4 skiby.Ciaga to Zetorem 7341. Albo on go nie potrafi ustawic albo cos z tym plugiem jest nie tak. Starsznie nierowne pole zostawia i jakos slabo kryje.Pole po kukurydzy to ne wyglada za bardzo ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz kupic tani i nowy pług to pomysl nad agro-masz - 4000zł 4x40 z zabezpieczeniem, albo akpil ale pewni droższy. Za te pieniadze nie można wymagav zbyt wiele ale te z agro-masz czy staltech ( firmy dwóch braci produkuja to samo) przynajmniej dosc ładnie kryja choc elemety robocze sa słabej jakosci ( szybko sie zuzywaja ale chyba pasuja grudziadzkie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chcesz kupic tani i nowy pług to pomysl nad agro-masz - 4000zł 4x40 z zabezpieczeniem, albo akpil ale pewni droższy. Za te pieniadze nie można wymagav zbyt wiele ale te z agro-masz czy staltech ( firmy dwóch braci produkuja to samo) przynajmniej dosc ładnie kryja choc elemety robocze sa słabej jakosci ( szybko sie zuzywaja ale chyba pasuja grudziadzkie).

 

WIRAX z wyglądu całkiem przyjemny, wszystko co do słupicy przykręcone pasuje od grudziądza, chcę to ciągać U 1012, no ale samym wyglądem pola nie zaorze . Do tej pory użytkuję 15-nastoletnią 4 grudziądzką. Proszę kolegów o więcej informacji, Staltech rozpatrywałem, ale pomyślałem ,,stara konstrukcja, pcha się pod ramą'', ale nie wszystko złoto co się świeci i jeśli inne głosy również będą sceptyczne, zrezygnuję z WIRAXA i kupię STALTECH. Może i kupił bym coś zachodniego używanego, ale mieszkam w okolicach Radomia i tutaj jeszcze nigdzie nie spotkałem części do tych pługów, podobno co innego na zachodzie czy śląsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej jak bys kupił uzywany 3 skibowy obrotowy, ja kupiłem fraugde i dopsaowałem części z uni grudziąc lemiesz pasuje na 2 otwory a pierś też na 2 a jest na 3, więc z częsciami nie mam problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pchac sie w pługi stodołowej produkcji wolał bym juz kupic starszego zachodniego.U mnie w okolicy jest tego troche i orzą tak samo jak moj dziadek konnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nadal szukam informacji na temat jak zachowuje się pług WIRAX 4 skiby, jak kryje i ogólne wrażenia z użytkowania.

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytani czy pług zagonowy spełnia te same rezultaty co pług na głęboko

CZ to pług podorywkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat wrażeń z użytkowania Wiraxa 4 skiby i Agro Masz 4

skiby na pojedyńczej prostokątnej ramie 4 skiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydrauliczne super sprawa możliwość regulacji ciśnienia wada przecieki po czasie

sprężyna możliwość regulacji (w niektórych modelach) prosta konstrukcja

resor brak regulacji większa masa od sprężynowego zabezpieczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pługi z hydraulicznymi zabezpieczeniami są dużo tańsze od sprężynowych czy resorowych....czyli resorowe zabezpieczenia są najcięższe?a czy zdają egzamin?co pęka prędzej resor czy pług?)Zastanawiam się nad kupnem pługa ATLAS 4 skibowego...Ma ktoś taki sprzęt?Jak sie sprawuje?Pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliczne tańsze od kiedy, a poza tym, to daj sobie chłopie spokój z Atlasem, to nie pług, tylko "pchacz" ziemi, strasznie ciężko idzie, natomiast jeśli pług ma jakie kolwiek zabezpieczenie, to rama nie ma prawa pęknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo oststnio widac tur-ów z zabezpieczeniem spreżynowym w obrocie ( na allegro) był 5 skib za 9tys na ażurach i pare innych tez widziałem. Jakbede kupowął pług to tylko na sprezynach bo kołkowe to wiadro srub trzeba ze soba wozic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kołkowe to wiadro srub trzeba ze soba wozic

HEHE ja mam taki pług a co do rodzaju zabezpieczenia to chyba najbardziej awaryjne jest hydrauliczne, ale za to może pracować na glebach BARDZO cięzkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hydrauliczne tańsze od kiedy, a poza tym, to daj sobie chłopie spokój z Atlasem, to nie pług, tylko "pchacz" ziemi, strasznie ciężko idzie, natomiast jeśli pług ma jakie kolwiek zabezpieczenie, to rama nie ma prawa pęknąć.

 

Są tańsze!PHX-a można kupic już za 4tysiące i to w bdb stanie.Atlas,którego miałem na oku kosztował 3 tysiące zł....skąd wiesz,że atlas to takie dziadostwo jest?widziałeś jak ora?ostatnio pogiołem moja 4 i ostatnie 3h orki to była makabra...Nie chce kupować kolejnego gówna a nowe pługi są dość DROGIE!Co do zabezpieczeń śrubowych to sie zgadzam,ze trzeba wiadro śrub brać.sąsiad miał taki pług i zaspawał wszystkie te zabezpieczenia bo go szlag trafiał;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem atlasa w pracy i tak jak tata mówi porażka ciężko idzie i wiecznie przecieka na tłokach. a z wiadrem śrub nie przesadzajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja widziałem atlasa w pracy i tak jak tata mówi porażka ciężko idzie i wiecznie przecieka na tłokach. a z wiadrem śrub nie przesadzajcie

 

hmmmm.....ale 3 mu ciężko idzie...?Zastanawiające....???A co do tłoków to(wydaje mi się),że są te same co przy PHX-ie a tam idzie sobie poradzić z wyciekami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę szczęścia w poszukiwanie PHXa półzawieszanego z zabezpieczeniami hydraulicznymi za 4 tys zł, jest to możliwe, nie mówię, że nie, ale mozna ewentualnie złom jakiś do remontu kupić za tą kase, może "babcia" chodzi ci o półzawieszany na hydraulice B 201? bo ten pług to za 4 tys spokojnie znajdziesz za 4 tys i to w dobrym stanie. A co do atlasa, to osobiście przekonałem się jakie to dziadostwo, gdy z sąsiadem oraliśmy kilka lat wstecz, on ciągnął swojego atlasa czteroskibowego ursusem 1614 (150 KM), a ja ciągnąłem grudziądzki czteroskibowy MTZem 80, praktycznie na tej samej ziemi, bo kilka metrów od siebie jechaliśmy z równą prędkością, na równą głębokość i on niestety ale nie dał rady pojechać szybciej odemnie bo jego ursus dosłownie schodził z obrotów, taki cholerny opór stawiał ten "wychwalony" atlas, a wygląd orki po nim to była tragedia, za kilka dni kupił PHXa sześcioskibowego półzawieszanego na hydraulice i orze nim do dziś, a ursus nawet nie czuje, że go ciągnie, jedzie jeszcze raz tak szybko z nim, jak z atlasem. Stąd wiem co nieco o atlasie. Ja też zakończyłem współprace z grudziądzkim copem, bo inaczej nie mozna tego nazwać i teraz targam Fortschritta B 200/5

Natomiast co do Twojego sąsiada Babcia, to musi być jakiś wybitny prymityw, skoro nie potrafił pomysleć i wsadzić mocniejszych śrub, tylko zepsuł pług, zaspawując zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające....kilka ładnych lat temu mój sąsiad ciągnął Atlasa 3 skibowego zetorem 7245.Pożyczył go od znajomego żeby ładnie liście przyorać po burakach.Byłem na polu wtedy i widziałem,że atlas był rozkręcony na maksa i dosyć głęboko orał.Fakt,że zetor miał ciężko ale on w końcu ma 63 konie.Co do orki to faktycznie coś było nie tak....pług prosto szedł,ale nie przykrywał tych lisci,myslelem ze to dlatego,ze Atlas miał założone nieoryginalne odkładnie od B200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...