Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już też próbowałem wkleić 3x, świeci się na czerwono i nie wiem czy widzicie to czy nie (raczej nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lysonzi1 napisał:

Ja już też próbowałem wkleić 3x, świeci się na czerwono i nie wiem czy widzicie to czy nie (raczej nie)

Nic nie ma, podaj tytuł i w co wejść jaki portal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptasia to tam id wiosny szaleje tylko podali ze jakes parę kaczek żeby się na spokojnie zabezpieczyć  jak chodzi o export 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasza 202 200

Pisklęta 49 300

Prąd 14 000

Ogrzewanie 2 600

Witaminy szczepienie 4 000

Łapania 2 950

Ładowarka 1 500

Wapno papiery dla piskl i świadectwa 800

Środki mycie i dezynf dezyns 2 000

Odbiór kat2 650 

Na życie 3 000 

Ubezpieczenia 2 000

Obsługa i księgowa 3 000

Zapas na pierdoły 2 000

Zużycie 1,57 na 2,96 śr

290 000 ÷ 59 860 I mamy koszt 4,85

nie wiem na czym takie różnice w tym koszcie żeby mieć aż 6 zł gdzie ja i tak dużo rzeczy zaokrąglam w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

woda-za darmo,

słoma/pellet- za darmo,

opieka weterynaryjna- za darmo

ogrzewanie: 2600??? słońcem co najwyżej

dezynfekcja za 2000zł-chyba wapnem, które było wymienione w uwzględnionych kosztach

amortyzacja budynku- widać że nie masz pojęcia co to jest

koszty utrzymania infrastruktury i przyłączy (agregat, studnia, drogi dojazdowe)

podatków i opłat brak

na życie 3000zł- u mnie pracownik, co padlaki zbiera widocznie żyje lepiej od Ciebie....

Nie chce mi się wymieniać dalej.

Człowieku, sam siebie oszukujesz i jeszcze się cieszysz 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Hodowca.100 napisał:

Tak na szybko:

woda-za darmo,

słoma/pellet- za darmo,

opieka weterynaryjna- za darmo

ogrzewanie: 2600??? słońcem co najwyżej

dezynfekcja za 2000zł-chyba wapnem, które było wymienione w uwzględnionych kosztach

amortyzacja budynku- widać że nie masz pojęcia co to jest

koszty utrzymania infrastruktury i przyłączy (agregat, studnia, drogi dojazdowe)

podatków i opłat brak

na życie 3000zł- u mnie pracownik, co padlaki zbiera widocznie żyje lepiej od Ciebie....

Nie chce mi się wymieniać dalej.

Człowieku, sam siebie oszukujesz i jeszcze się cieszysz 🙂

 

 

Woda ze studni

Słoma za gnój

Opieka? do mnie w ogóle lekarz nie przyjeżdża tylko po to żeby wypisać świadectwa

Tak jak się grzeje kurnik 11 dni to się spali 400l bo jakoś ja nie mam potrzeby grzania kurnika dłużej

Sam sobie robię dezynfekcję tylko biorę gościa żeby mi zrobił zamgławiaczem moimi środkami bierze za to dwie stówki

Jakie utrzymanie agregatu drogi studni Chłopie ja przez 20 lat nic z tym nie robiłem jakoś wszystko działa No chyba ze dwa razy zmieniałem pompę na nową

No mi 3000 miesięcznie na życie wystarcza a to co mi zostaje to już mi zostaje

O tej twojej amortyzacji to już normalnie aż żal wspominać ale nawet dodając 10 000 na amortyzację i te jakieś jeszcze opłaty i podatki nie wiem o co ci w ogóle chodzi to i tak wychodzi 5 zł a nie 6

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amortyzacja słynna.... to posłuchaj "chłopku" jeśli nie wiesz co to jest.

Budowa nowego obiektu w kosztuje ok 1800/2000zł netto za 1 m2 powierzchni użytkowej. do tego grunt, infrastruktura, przyłącza i pomieszczenia i urządzenia techniczne +30%. Jesteś malutkim hodowcą z tego co widzę po Twoim poście, to prawdopodobnie operujesz na 1000/1200m2 budynku.

Przyjmijmy nawet ze budynek amortyzuje się 15/20 lat i wymaga kapitalnego remontu i wymiany 80% praktycznie wszystkiego.

 

1200m2*1900zł=2.280.000netto + 30% = 2.964.000netto +23%=3645720brutto - mniej więcej tyle jest warty nowy kurnik takiej wielkości 

Amortyzujesz to przez ok.17lat  (po 20 latach musisz budę postawić praktycznie od nowa, albo dach podpierać kijami 🙂

17lat *12miesiecy= 204miesiące

3.645.720zł : 204miesiace= 17.871zł/miesiąc

cykl trwa 2 miesiące czyli 35.700zł to jest Twój koszt jaki poniosłeś budując kurnik i to ma Ci się zwracać w ciągu 17lat które przyjąłem do amortyzacji (NIE uwzględniając inflacji).

Przy Twojej produkcji 60t mięsa na rzut to ok 60groszy do 1kg mięsa. 60gr na które oszukujesz się sam siebie. (4,85+0,60=5,45)

Ale dla Ciebie to "tylko" wasza amortyzacja.

Wiadomo że budowałeś kilka/kilkanaście lat temu i ceny były inne ale pasza była po 800, a żywiec po 2,90 ale stosunek procentowy amortyzacji zawsze wynosił ok 10% ceny żywca (nieważne po ile się budowało bo i żywiec inaczej kosztował)

 

Ale skoro już 20 lat nic nie robiłeś z kurnikiem to faktycznie już Ci się zamortyzowało 🙂 i teraz masz "za darmo" 🙂 

 Więc podpieraj sobie dach kijami i hoduj jak do tej pory, niektórzy mają więcej niż 2 szare komórki i matematyka nie sprawia większych problemów.

Czasami zazdroszczę ludziom tak pozytywnego myślenia 🙂 Pozdrawiam Wszystkich :) .   

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kurniku nasz koło przecięte na pół i wiadrem wodę lejesz. Człowieku a opłaty za wodę? Pozwolenie wodno prawne? Wykopanie studni? Przyłącza? Kupno pomp, uzdatniacze? Hydrofory? Wszystko Z tych 3000 zł? Prowokator I ignorant. Produkuj za 4 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wylicziczal publicznie swoich kosztów sam je znam i od samego początku byłem przeciwny ich pisania na forum ale skoro 3 tys to dla ciebie satysfakcja to jestem w szoku nie znam zadnego dyrektora paszarni ani właściciela ubojni który trzymałby swoją firmę dla powiedzmy 10 czy tam 20 tys zarobku przybliżając twoje 3 tys chlopie kiedys drobiarz to był PAN na wiosce a teraz chcesz się szanować za 3 tys, wolałbym isc do roboty i mieć spokój  kolega że wschodu u nas więcej dostaje na rękę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wuj wy odpowiadacie na prowokacje, przecież to jaśniejsze niż słońce że ktoś dysponujący choć szczątkowym mózgiem nie probowałby z taką determinacją udowadniać na forum jakie ma koszty. Przecież to tak jakby wlasciel ubojni tu pisał że jak kupuje Żywiec po 5 i sprzedaje po 6 to już ma zysk. Po co miałby to robić? Dejcie se spokój. Szkoda prądu.  Ludzie mają pracownikow, którzy nawet nie dotkną pracy za mniej niż 4tys na pełnym ubezpieczeniu (gdzie sam ZUS na miesiąc to połowa wypłaty) kredyty (bo nie każdy ora sam na 1kurniku zarośnietym pokrzywami z podstemplowanym dachem) itd itp. Dolicz pracowników, ZUS, kredyty, nawet do tych bzdur, to już będzie w CH...więcej. Szkoda słów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten debil podał koszty na rzut, czyli na życie wystarcza mu 1500 miesięcznie !!! A wy k.r.wa paniska chcecie 10 tyś/mc na życie ?  Brać przykład z miszcza

Pewnie 500+ jeszcze nie odliczył od kosztów oraz inne zapomogi na starą i siebie, więc spadnie mu spokojnie koszt produkcji do 4 zł jak wszystko inne podejmuje. A i z MOPS-u też coś zostaje co rzut.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinie żeldrop ale chlop chyba w szoku jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hodowca.100 napisał:

Tak na szybko:

woda-za darmo,

słoma/pellet- za darmo,

opieka weterynaryjna- za darmo

ogrzewanie: 2600??? słońcem co najwyżej

dezynfekcja za 2000zł-chyba wapnem, które było wymienione w uwzględnionych kosztach

amortyzacja budynku- widać że nie masz pojęcia co to jest

koszty utrzymania infrastruktury i przyłączy (agregat, studnia, drogi dojazdowe)

podatków i opłat brak

na życie 3000zł- u mnie pracownik, co padlaki zbiera widocznie żyje lepiej od Ciebie....

Nie chce mi się wymieniać dalej.

Człowieku, sam siebie oszukujesz i jeszcze się cieszysz 🙂

 

 

Zużycie 1,57 na 2,96 śr to jest najlepsze!

Albo super waga i wyższe zużycie albo siedzą  krócej i waga tylko  2,6 i te zużycie jak podałeś.

 papier  najtańszy ? 

2600 ogrzewanie .? To jakiś zartowniš . Jeden rzut Grażyny i Janusza bez grzania i wentylowana się trafi  w sierpniu z takim wynikiem 

Prawa fizyki normalnie przeskoczysz tymi olejowymi piecykami  . 

I takie byly kiedyś  na fermie  olejowe i do tego po dwa mauzery  ropy na kurnik ,zeżarlo w Moment.

Do tego Syf , dym i zero tlenu. Odradzam..

Że ci nikt  z de helsa jeszcze nie powiedział  , ze to robi Syf na kurniku i złe wyniki.

A na ratki ile potrzeba?

A ten drugi kurnik podobno czeka remont  . To kiedy i za co?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, agroleń. napisał:

Zużycie 1,57 na 2,96 śr to jest najlepsze!

Albo super waga i wyższe zużycie albo siedzą  krócej i waga tylko  2,6 i te zużycie jak podałeś.

 papier  najtańszy ? 

2600 ogrzewanie .? To jakiś zartowniš . Jeden rzut Grażyny i Janusza bez grzania i wentylowana się trafi  w sierpniu z takim wynikiem 

Prawa fizyki normalnie przeskoczysz tymi olejowymi piecykami  . 

I takie byly kiedyś  na fermie  olejowe i do tego po dwa mauzery  ropy na kurnik ,zeżarlo w Moment.

Do tego Syf , dym i zero tlenu. Odradzam..

Że ci nikt  z de helsa jeszcze nie powiedział  , ze to robi Syf na kurniku i złe wyniki.

A na ratki ile potrzeba?

A ten drugi kurnik podobno czeka remont  . To kiedy i za co?

No widzisz ja kurnik dzielę na pół trzymam kury tydzień na połowie grzeje tylko połowę to też jest duża oszczędność poza tym w tym rzucie grzałem tylko 11 dni a nie cztery tygodnie tak jak ty zapewne

Nikt z de heusa mi nie powiedział że moje nagrzewnice są do dupy dlatego że nigdy nie było z niczym problemów i wcale nie dymią i nie śmierdzi spaloną ropą bo wystarczy skręcić ciśnienie (dość mocno) wtedy dostają mało paliwa nie dymią nie śmierdzi i elegancko rozprowadza się ciepło ponieważ dłużej grzeją a nie włączają się dmuchną takim mega gorącym w jednym miejscu i stają lepiej jest jak chodzą długo i dmuchają ciepłem

No i jakoś jak widać nie mam złych wyników przy tych moich okropnych nagrzewnicach

Podstawą podczas oszczędzania opału czyli w moim przypadku nie grzania jest ruch powietrza wcale nie trzeba grzać i nie wiadomo jak wietrzyć żeby mieć sucho wystarczy mieszać to powietrze mieszaczami i zdmuchiwać tą wilgoć ze ściółki

A i jeszcze co do zużyć i wag moje kury siedziały na kurniku 44 dni takie zużycia i wagi to jest norma nie wyobrażam sobie mieć innych wyników i ci jeszcze powiem że sam sobie nie nadałem ksywki mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mają sarkazm s.ku.wy.yny ...................z De Heusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie Mistcza, wiadomo, że ktoś sobie jajca robi. Wiele rzeczy mu się nie spina, gada takie głupoty. Szkoda gadać. 

Lepiej myślcie jak się zabezpieczyć, bo ptasia grypa jest w surowym mięsie. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, asa napisał:

Czekam na opinie żeldrop ale chlop chyba w szoku jest 

tak , dwa dni mnie nie było , ale wczoraj w trasie przeczytałem to co nam Mistrz napisał- co do konwersji nie ma żadnego szoku bo to przy tej wadze bardzo dobry wynik i rzadko kto taki jest w stanie osiągnąć. W wolnej chwili odniose sie do tych kosztów tylko Mistrzu poproszę jeszcze o ilość wstawieniową  i sprzedażową . Nie będę już bawił sie w konkretne wyliczenia bo zaczyna to wszystko być kuriozalne, ale coś tam skrobnę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Żeldrob1 napisał:

tak , dwa dni mnie nie było , ale wczoraj w trasie przeczytałem to co nam Mistrz napisał- co do konwersji nie ma żadnego szoku bo to przy tej wadze bardzo dobry wynik i rzadko kto taki jest w stanie osiągnąć. W wolnej chwili odniose sie do tych kosztów tylko Mistrzu poproszę jeszcze o ilość wstawieniową  i sprzedażową . Nie będę już bawił sie w konkretne wyliczenia bo zaczyna to wszystko być kuriozalne, ale coś tam skrobnę. 

21070 wstawione

20220 sprzedane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mistrz napisał:

21070 wstawione

20220 sprzedane

A nasz mistrzu zintegrowany system  przy ilości 40 000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mistrz napisał:

No widzisz ja kurnik dzielę na pół trzymam kury tydzień na połowie grzeje tylko połowę to też jest duża oszczędność poza tym w tym rzucie grzałem tylko 11 dni a nie cztery tygodnie tak jak ty zapewne

Nikt z de heusa mi nie powiedział że moje nagrzewnice są do dupy dlatego że nigdy nie było z niczym problemów i wcale nie dymią i nie śmierdzi spaloną ropą bo wystarczy skręcić ciśnienie (dość mocno) wtedy dostają mało paliwa nie dymią nie śmierdzi i elegancko rozprowadza się ciepło ponieważ dłużej grzeją a nie włączają się dmuchną takim mega gorącym w jednym miejscu i stają lepiej jest jak chodzą długo i dmuchają ciepłem

No i jakoś jak widać nie mam złych wyników przy tych moich okropnych nagrzewnicach

Podstawą podczas oszczędzania opału czyli w moim przypadku nie grzania jest ruch powietrza wcale nie trzeba grzać i nie wiadomo jak wietrzyć żeby mieć sucho wystarczy mieszać to powietrze mieszaczami i zdmuchiwać tą wilgoć ze ściółki

A i jeszcze co do zużyć i wag moje kury siedziały na kurniku 44 dni takie zużycia i wagi to jest norma nie wyobrażam sobie mieć innych wyników i ci jeszcze powiem że sam sobie nie nadałem ksywke mistrz powerinig progres. Żeldrobie narty mu kup zamiast chodaków. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak tam ceny? Zapotrzebowanie jest ale płacić mają ciężko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...