Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u was wygląda sytuacja z ważeniem kupnej paszy na fermie? Mam 2 dostawców paszy, u jednego zwykle się wszystko zgadza  (ważę samochód na wjedzie i na wyjeździe). U drugiego dostawcy rzadko kiedy się zgadza. Są to może i nieduże różnice bo od 20 do 60 kg, ale zawsze na moja niekorzyść. Jeżeli jest powyżej 20 kg to zawsze pisze uwagi, a faktura i tak przychodzi na ilość która według nich przyjechała. Wage mam oczywiście legalizowaną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sejm o fermach Wipaszu. "Nie można dopuścić do nadmiernej koncentracji produkcji drobiu"

  • Autor: PAP
  •  
  • Data: 05-07-2023, 22:44
Budowa dużych kurników na terenach wiejskich powinna być konsultowana z mieszkańcami wsi, a proces uzyskiwania pozwolenia na budowę powinien być jawny - uważają posłowie z sejmowej komisji rolnictwa. Chodzi m.in. o to, by nie dopuścić do nadmiernej koncentracji produkcji drobiu.
 

Wipasz chce wybudować 160 kurników

Na środowym posiedzeniu sejmowa komisja rolnictwa zajmowała się sprawą planowanej budowy ferm przemysłowych produkcji drobiu na przykładzie gmin: Drelów, Sosnówka, Kodeń i Leśna Podlaska (powiat bialski, woj. lubelskie), gdzie firma Wipasz chce wybudować 160 kurników, w których będzie hodowane kilka milionów kurczaków.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy póżniej tak to się własnie skończy będzie 4-5 producentów na cały kraj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. W województwach wschodnich i w rejonie Zatoki Gdańskiej niewykluczone są słabe i przelotne opady deszczu. Na Podlasiu możliwe są pojedyncze burz.e Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 27 st. C na południowym zachodzie kraju. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Sobota będzie słoneczna, a także upalna. Temperatura maksymalna sięgnie od 28 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C na zachodzie kraju. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków południowych.

W niedzielę, początkowo na zachodzie i północy, a potem także na północnym wschodzie i w centrum, wystąpią przelotne opady deszczu. W pasie od Podlasia po Dolny Śląsk może zagrzmieć. Burzom towarzyszyć będą opady do 20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Mieszkańców południa i południowego wschodu czeka małe i umiarkowane zachmurzenie, nie powinno też padać. Termometry pokażą maksymalnie od 28 st. C na Pomorzu Zachodnim do 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, a powieje z kierunków południowych i będzie skręcał na zachód.

spokojnie luz

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2023 o 13:32, agroleń. napisał:

Przecież na ND jest od zawsze możliwość szczepienia stada. Ja szczepie od lat profilaktycznie brojlera. Pamiętam jak rok temu się ze mnie hodowcy śmiali. Dzisiaj już się nie śmieją. 

W dniu 12.07.2023 o 22:18, kokoko napisał:

Jak u was wygląda sytuacja z ważeniem kupnej paszy na fermie? Mam 2 dostawców paszy, u jednego zwykle się wszystko zgadza  (ważę samochód na wjedzie i na wyjeździe). U drugiego dostawcy rzadko kiedy się zgadza. Są to może i nieduże różnice bo od 20 do 60 kg, ale zawsze na moja niekorzyść. Jeżeli jest powyżej 20 kg to zawsze pisze uwagi, a faktura i tak przychodzi na ilość która według nich przyjechała. Wage mam oczywiście legalizowaną. 

Przedsądowe wezwanie do korekty faktury im wyślij. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina wprowadza zakaz importu drobiu i jaj z całej Polski 

14 lipiec 2023 14:47
Redakcja
 
rzekomy pomór drobiu, drób z Polski

W związku z wystąpieniem w województwie podlaskim ogniska rzekomego pomoru drobiu, władze Ukrainy decyzją z dnia 13 lipca 2023 r. wprowadziły zakaz importu z całego terytorium Polski jaj wylęgowych, żywego drobiu oraz produktów i surowców pochodzących z drobiu.



Wyjątek stanowią produkty, które zostały przetworzone metodą gwarantującą zniszczenie czynnika wywołującego daną chorobę, zgodnie z wymogami dotyczącymi importu na obszar celny Ukrainy żywych zwierząt i ich materiału reprodukcyjnego, produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego, paszy, siana, słomy, a także produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego oraz produktów pochodnych przyjętymi Rozporządzeniem Ministra Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy nr 553 z dn. 16.11.2018 r.

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 
 

W związku z wystąpieniem w województwie podlaskim ogniska rzekomego pomoru drobiu, władze Ukrainy decyzją z dnia 13 lipca 2023 r. wprowadziły zakaz importu z całego terytorium Polski jaj wylęgowych, żywego drobiu oraz produktów i surowców pochodzących z drobiu.



Wyjątek stanowią produkty, które zostały przetworzone metodą gwarantującą zniszczenie czynnika wywołującego daną chorobę, zgodnie z wymogami dotyczącymi importu na obszar celny Ukrainy żywych zwierząt i ich materiału reprodukcyjnego, produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego, paszy, siana, słomy, a także produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego oraz produktów pochodnych przyjętymi Rozporządzeniem Ministra Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy nr 553 z dn. 16.11.2018 r.

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z wystąpieniem w województwie podlaskim ogniska rzekomego pomoru drobiu, władze Ukrainy decyzją z dnia 13 lipca 2023 r. wprowadziły zakaz importu z całego terytorium Polski jaj wylęgowych, żywego drobiu oraz produktów i surowców pochodzących z drobiu.

widac poprzednie wpisy cY cenzura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Do kur wychodzę napisał:

W związku z wystąpieniem w województwie podlaskim ogniska rzekomego pomoru drobiu, władze Ukrainy decyzją z dnia 13 lipca 2023 r. wprowadziły zakaz importu z całego terytorium Polski jaj wylęgowych, żywego drobiu oraz produktów i surowców pochodzących z drobiu.

widac poprzednie wpisy cY cenzura?

Za tydzień będzie komunikat, że blokada mięsa zostają ale pisklak może jechać do nich normalnie. Tak już kiedyś było z PG.

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur się nadusiło w weekend, a cena i tak leci na łeb bo wypadają kontrakty z powodu ogniska rzekomego pomoru. Rozważyłbym zmniejszenie ilości przyszłego wstawienia choć o 10%. Lepiej zarobić na 90% stada niż stracić na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle medox pier.dolisz, zareagowały tylko banderowcy, może tak miało być? Zadzwoń w Łódzkie/dolnośląskie. sprzedaż każda ilość kury w cenie 5.4-5.5. Na następny tydzień i dalej też braki, musi iść po niedzieli do góry. Chyba, że znowu j.bany cedrob zamiesza w kotle jak dobry tydzień temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Chłopie sprzedać się nie da .

ALE - wejdzcie na cenyrolnicze.pl bo coś nie mogę skopiować linku- to jest bomba- rok temu przyłapali pracownice państwowego instytutu Biotechnologii w Kijowie która wyniosła z laboratorium fiolki wirusa rzekomego pomoru drobiu którego trzymała w domu w lodówce na sprzedaż !!

Coś za dużo tych afer z naszym drobiem ostatnio , a to oleje w paszy, a to toksyny w kukurydzy, a to ptasia grypa w mięsie dla kotów, a teraz rzekomy pomór drobiu którego nie było 50lat. Zdaje się że ktoś nas próbuje wykończyć

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek po sąsiedzku pojechalo 70tys po 5.5net. Ja mam 50k koło 8-12 sierpień w Łódzkie przyklepane i wiem, że kalendarze są z dziurami. W sierpniu dużo mniej kury jak w lipcu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie bzdury, chłopie codziennie ubity wali po 40-50gr na dół, poniedziałek to już prehistoria, wiesz co mówią nasi odbiorcy za granicą? Po wuja płacić za polskiego kurczka który co miesiąc ma aferę - a to karmicie go smarem (afera sprzed paru miesięcy) , a to koty jedzą mięso zakażone grypą ( sprzed miesiąca) a to lejecie antybiotyk w ilościach że kury świecą (afera z Anglii sprzed 3tygodni) a w końcu nawet macie pomór, o ptasiej grypie nie wspominając, to po co nam taki towar, jak Ukraina nie ma ani jednej afery, towar perfekt, nawet ptasiej grypy nie mają i są 40% tansi. Obudz się chłopie bo jest tragedia, świat wykracza daleko wyżej niż twoja ubojenka w łódzkim, oczywiście, że na sierpień jest mniej towaru niż na lipiec, i co z tego, jak eksport siada tak, że to mniej to i tak będzie 2x za dużo. Obetnijcie wstawienia choć o 10% dobrze Wam radzę. Tymczasem przez blokadę eksportu pisklaka na Ukrainę ów pisklak został w PL i teraz każda wylęgarnia ma cudownie większy wylęg i na każde 20 tys kur idzie dodatkowo 2 tys więcej po lekko obniżonej cenie na zasadzie - wez że bo mi się wylęgło tak dobrze akurat dziś, jesscze nie miałem takiego wylęgu, dam ci super cenę na te dodatkowe 10%, więc nie będzie 10% mniej, tylko jesscze 10 % więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wielki powrót czyżby krachmen jednak nie był medoxem🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie se spokój z hodowla kur bo to już było to co zarobicie to zaraz dołożycie szkoda waszych nerwów bo ceny już do zimy ma nie być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mistrz napisał:

O wielki powrót czyżby krachmen jednak nie był medoxem🤔

z automatu komputer zalogował go po staremu, bo zapomniał się przelogować przed wpisem. Takie tam przeoczenie 🤣  zdarza się nie tylko jemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina zapowiedziała kroki odwetowe jeśli Polska i inne kraje przygraniczne nie zniosą zakazu importu zbóż po 15 września.  Zostawię to tutaj bez komentarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...