Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kurczakos napisał:

Dokładnie, 4,5 to piskle pasza. Tylko teraz cena paszy jest sztucznie zawyżona, kurczak spadł na wolnym o około 10%, a po tygodniu już mieszkanie zaczęły obniżki. Przypadek? 

Pozdrawiam 

Swoją drogą ciekawe kiedy wylęgarnie w końcu pomyślą o obniżkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu biedni mają biegunki na kurniku i leczą całym wachlarzem leków może zamiast podawać antybiotyki czy te cudotwórne preparaty na biegunkę które gówno dają czas zacząć stosować probiotyki ale Ileż razy mogę się powtarzać wszyscy mają biegunkę a u mnie oczywiście biegunki nie ma no normalnie cud, rzuty jak wychodziły rewelacyjnie tak wychodzą rewelacyjnie w ostatnim rzucie średnia z całości 3,02 zużycie 1,54 także probiotyki i kwasy i wszystkie problemy znikają a i koszty spadają bo to wasze liczenie to znowu są jakieś obliczenia z kosmosu, kurde wszyscy cały czas tracicie a ciągle produkujecie ja nie wiem jak wy to robicie ja już chyba od ponad roku ani razu nie wyszedłem z rzutem do tyłu a wy rzut w rzut tyły z czego wy te kredyty płacicie a zresztą szkoda to wszystko komentować A i jeszcze a propos tego minrolu już długi czas obserwuję ceny kontraktacyjne i minorowskie i dużo lepiej wychodzi niż ten zdechły wolny rynek zresztą i tak od nowego roku już przechodzę na minrol plus dodatek na kurę bez antybiotykową i mam wywalone bo różnica w cenie od dłuższego czasu jest kolosalna także trzeba najpierw nauczyć się hodować a dopiero później narzekać że się nie zarabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Mistrzu myślisz zbyt krótko, żeby zauważyć, że to jest zrobione po to , żeby zlikwidować wolny rynek (bo tylko on utrzymuje lub wyciąga w góre twoje Minrole) i potem dzięki likwidacji wolnego rynku móc ustalić cenę kontraktu na poziomie koszt produkcji plus 5-10gr. Tak było wielu krajach i u nas jest identyczny mechanizm. No ale oni właśnie takich ludzi, z takim sposobem myślenia murzyna/niewolnika potrzebują przede wszystkim do pracy. P.S A powiedz Ty mnie, przecie Ty nie grzejesz, jak Ty robisz im tego kurczaka bezantyb jak tam jedna milimetrowa kropka na łapie i od razu idzie od nich protokół do weterynarii? Nie wiem też czy wiesz, jak robią Cię z innej strony ( i nie, nie ze strony ubojni)  zakładam, że nie, bo nie masz czasu się zastanawiać bo jesteś zajęty tyraniem od świtu do zmierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agroleń to naprawdę leń, linka się urwie a on majstra woła. No to nie dziwię się że Wam takie koszta wychodzą.  Gazować też ktoś przyjeżdża. Tyle lat kurniki mają a nie stać na zamgławiarke? Czy chemi nie potrafisz sam kupić.  No śmiech na sali.  

Mistrzu z Tobą w wielu kwestiach się zgadzam, ale tutaj co do kontraktów i ceny minrol rację ma Medox. Wszyscy pójdą na kontrakty niezależnie czy przez paszarnie czy bezpośrednio z ubojniami, wolny rynek nie będzie wgl istniał to ceny minrol polecą na łeb na szyję i nie będzie wtedy ucieczki bo wolnego już nie będzie. Nie wiadomo co robic  w tej kwestii. Wiadomo każdy chce zarobić jak najwięcej i idzie teraz na minrol. 

Mistrzy ile Ci wychodzi średnio kg z m2? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, medox napisał:

Niestety Mistrzu myślisz zbyt krótko, żeby zauważyć, że to jest zrobione po to , żeby zlikwidować wolny rynek (bo tylko on utrzymuje lub wyciąga w góre twoje Minrole) i potem dzięki likwidacji wolnego rynku móc ustalić cenę kontraktu na poziomie koszt produkcji plus 5-10gr. Tak było wielu krajach i u nas jest identyczny mechanizm. No ale oni właśnie takich ludzi, z takim sposobem myślenia murzyna/niewolnika potrzebują przede wszystkim do pracy. P.S A powiedz Ty mnie, przecie Ty nie grzejesz, jak Ty robisz im tego kurczaka bezantyb jak tam jedna milimetrowa kropka na łapie i od razu idzie od nich protokół do weterynarii? Nie wiem też czy wiesz, jak robią Cię z innej strony ( i nie, nie ze strony ubojni)  zakładam, że nie, bo nie masz czasu się zastanawiać bo jesteś zajęty tyraniem od świtu do zmierzchu

Z tym wolnym rynkiem i minrolem masz stuprocentową rację bo właśnie taka jest zależność ale ja nie będę tkwił na wolnym rynku jak mogę zarabiać dużo więcej na cenie kontaktacyjnej i znam ten mechanizm że oni chcą właśnie ten wolny rynek po to zniszczyć bo już kiedyś o tym pisałem ale już mam dość jak widzę różnicę w cenie dlatego przechodzę na umowę A jeśli chodzi o to nie grzanie i o jakieś kropki na łapach to rozumiem że to jest sugestia że przez to moje nie grzanie mam odparzone łapy ,no nie mam, łapy to ja mam tak czyste że za każdym razem ubojnia jest tak zachwycona moimi łapami bo zawsze minimum 80% łap jest idealnie czyste a reszta delikatnie popękana dzięki czemu wszystkie są wykorzystywane i nie ma żadnych odrzutów to jest sztuka ustawiania wentylacji i uczenie się na błędach chodzenie a wręcz siedzenie na kurniku dniami i tygodniami aby potrafić to ustawić tak żeby bez grzania było sucho jak na pustyni ale to po prostu trzeba umieć i trzeba potrafić sobie wyobrazić jak to powietrze się zachowuje i niby jak mnie robią z innej strony i z której jeśli mógłbyś mi wyjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że są wśród nas tak wybitni hodowcy jak Mistrzu . Brawa dla tego pana . Szkoda tylko, że słyszymy te wspaniałe słowa o nim od niego samego...  

P.S Ja zostaję na wolnym , ktoś musi ciagnać  wam ten minrol do góry  , kto odważny dołączy,  inaczej zwiniemy szybciej interesy niż wam się wydaje. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2023 o 23:15, Mistrz napisał:

I znowu biedni mają biegunki na kurniku i leczą całym wachlarzem leków może zamiast podawać antybiotyki czy te cudotwórne preparaty na biegunkę które gówno dają czas zacząć stosować probiotyki ale Ileż razy mogę się powtarzać wszyscy mają biegunkę a u mnie oczywiście biegunki nie ma no normalnie cud, rzuty jak wychodziły rewelacyjnie tak wychodzą rewelacyjnie w ostatnim rzucie średnia z całości 3,02 zużycie 1,54 także probiotyki i kwasy i wszystkie problemy znikają a i koszty spadają bo to wasze liczenie to znowu są jakieś obliczenia z kosmosu, kurde wszyscy cały czas tracicie a ciągle produkujecie ja nie wiem jak wy to robicie ja już chyba od ponad roku ani razu nie wyszedłem z rzutem do tyłu a wy rzut w rzut tyły z czego wy te kredyty płacicie a zresztą szkoda to wszystko komentować A i jeszcze a propos tego minrolu już długi czas obserwuję ceny kontraktacyjne i minorowskie i dużo lepiej wychodzi niż ten zdechły wolny rynek zresztą i tak od nowego roku już przechodzę na minrol plus dodatek na kurę bez antybiotykową i mam wywalone bo różnica w cenie od dłuższego czasu jest kolosalna także trzeba najpierw nauczyć się hodować a dopiero później narzekać że się nie zarabia

sorry, ale ty jesteś traki głupi od urodzenia czy to nabyte??? No tak ...jedyna osoba w Polsce, która potrafi hodować...pusty śmiech mnie ogarnia i współczucie dla ciebie i rodziny. Gówno mnie obchodzą twoje wyniki , a publiczne pisanie o nich świadczy , że jednak masz mały móżdżek i nie ogarniasz tematu. Biegunki kto nie złe prowadzenie stada ,ale masa in nich czynników łączenie z chorobami wirusowymi, na który częsta hodowcy maja taki wpływ jak na na chińską walutę. Nie chce mi się pisać bo musiałbym walną elaborat  więc może krótko - przestań pierd....lić kocopoły . 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu spędzać przy kurniku zobaczycie teraz zimę i opłacalność na poziomie zera . Tu w środkowej Polsce kurniki to są dodatkiem a normalne i spokojne pieniądze robi się na czym innym ale to cza było pomyśleć 10-15 lat do tyłu a nie przejadać wszystkiego I czuć się królem drobiu z 10-20-30 tys dziś do nisza która tylko pochłania czas . Dziś ktoś rozgarnięty zarobi 7-8 na rękę  beż babrania się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już weź pogadaj z takim co całe życie spędził na jednym czy tam dwóch kurnikach tlukkkkkkk nieziemski osioł skończony mniemanie guru bo nieraz, zarobił 40 czy 70 i nie zainwestował w nic tylko zaniósł do salonu i później na zlom oddał tzn ze jego czas był wartny cenę zlomu bo nie potrafił w coś zainwestować a świat się zmienił tylko ciemnota w granicach muru myslsla że jest ponad wszystko . Dziś wolny rynek dla takich istnieje a ubojnie przy nich padły i dziś 95 to umowy i prowadzą inne biznesy lokują w coś a nie durne kostki samochody i po 20 latach okazuje się że tylko skumlaja o 5 gr ubojni to jest właśnie poziom ludzi z wolnego.rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2023 o 17:50, lysonzi1 napisał:

Swoją drogą ciekawe kiedy wylęgarnie w końcu pomyślą o obniżkach 

Po co? Że niby etyka w biznesie 😂😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etyka w biznesie jest i to dotyczy mieszalni. Widząc jak bardzo zamawiacie pisklęta (do stycznia żadnego wolnego pisklaka), powinny podnieść cenę paszy, zwłaszcza, że soja od kilku dni szaleje w górę. A one co? Trzymają niską cenę paszy, żeby Was nie zniechęcić do zamówień piskląt.  Podpiszecie kontrakty, zamówicie pisklęta, a wtedy paszunia mocno w górę i odrabianie zaległości w marży, jak w Orlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowy handlowe z Mercosurem, Chile i Meksykiem

Podczas obiadu roboczego ministrowie rozmawiali o umowach handlowych z Chile, Meksykiem i Mercosurem.

Gómez podkreślił, że sfinalizowanie umowy UE-Mercosur "jest priorytetowym celem tej prezydencji" i z tego powodu trwają prace nad "dodatkowym instrumentem, który położy podwaliny, aby w końcu, po 20 latach, dać zdecydowany impuls do doprowadzenia do porozumienia".

Szykują się wyraźne negocjacje koncentrujące się na handlu i zrównoważonym rozwoju, a także na niektórych priorytetach, które uwypukliła niedawna pandemia, takich jak zamówienia publiczne na sprzęt medyczny.

Na końcowej konferencji prasowej po nieformalnym spotkaniu sekretarz stanu podkreślił, że ponowne otwarcie umowy z Mercosurem zawartej w 2019 r. "jest czerwoną linią", a dodatkowy instrument, który jest intensywnie negocjowany, "ma na celu wyjaśnienie aspektów środowiskowych i zrównoważonego rozwoju, a także społecznych skutków środków handlowych".

Pełniący obowiązki hiszpańskiego ministra wskazał, że celem jest "położenie fundamentów, aby pożądane porozumienie z Mercosurem stało się rzeczywistością" podczas następnej prezydencji.

Zdecydowanie stoimy przed szansą zamknięcia umowy z Mercosurem po tylu latach impasu

Héctor Gómezp.o. ministra handlu

 

https://www.ppr.pl/wiadomosci/przyspiesza-umowa-handlowa-ue-a-mercosurem-chile-i-meksykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tajnych stronach się mówi, że zwożą masę szczepionek i że będzie lockdown znowu i to jeszcze większy niż był.  Ja tego nie mówię, bo nie wiem, pisze tylko co się mówi, we wszystko są zaangażowani ludzie np kierowcy więc zawsze jakiś przeciek następuje. A , mistrzu, zastanów się nad wszystkimi stronami umowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy my jako hodowcy jesteśmy objęci FOR ( funduszem ochrony rolnictwa ) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/ukrainski-holding-mhp-dostal-250-mln-dolarow-pozyczki-z-usa-jak-polscy-drobiarze-maja-z-nim-konkurowac,137544.html

Jakby komuś nie chciało się czytać, to starczy tyle;

"Amerykańska Korporacja Finansowania Rozwoju wsparła holding MHP pożyczką w kwocie 250 mln dolarów. Produkująca drób na Ukrainie, ale zarejestrowana na Cyprze spółka ma wydać pieniądze na zwiększanie potencjału eksportowego. A jak producenci drobiu w Europie mają w tych okolicznościach konkurować z ukraińskim oligarchą?"

Potem jeszcze - "Nikt nie wspomina też że holding już zarobił krocie na bezcłowym imporcie drobiu do UE, oraz że MHP wypiera z unijnego rynku rodzimych producentów. Jak polscy producenci drobiu - pozbawieni wsparcia -mają konkurować w tych warunkach ze światowym potentatem, który zbudował kurniki na Ukrainie? " i tak dalej...reszta w artykule, ale starczy tyle w sumie

 

Sugeruje wystawiać budy na sprzedaż, póki jeszcze są coś warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, medox napisał:

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/ukrainski-holding-mhp-dostal-250-mln-dolarow-pozyczki-z-usa-jak-polscy-drobiarze-maja-z-nim-konkurowac,137544.html

Jakby komuś nie chciało się czytać, to starczy tyle;

"Amerykańska Korporacja Finansowania Rozwoju wsparła holding MHP pożyczką w kwocie 250 mln dolarów. Produkująca drób na Ukrainie, ale zarejestrowana na Cyprze spółka ma wydać pieniądze na zwiększanie potencjału eksportowego. A jak producenci drobiu w Europie mają w tych okolicznościach konkurować z ukraińskim oligarchą?"

Potem jeszcze - "Nikt nie wspomina też że holding już zarobił krocie na bezcłowym imporcie drobiu do UE, oraz że MHP wypiera z unijnego rynku rodzimych producentów. Jak polscy producenci drobiu - pozbawieni wsparcia -mają konkurować w tych warunkach ze światowym potentatem, który zbudował kurniki na Ukrainie? " i tak dalej...reszta w artykule, ale starczy tyle w sumie

 

Sugeruje wystawiać budy na sprzedaż, póki jeszcze są coś warte.

albo przerabiać na warszaty blacharskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takich informacjach medox, to już za późno na wystawianie, na sprzedaż. Teraz trzeba to przyjąć na klatę i zapierdalać za miskę ryżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/drob/32924-ustanowienie-przez-brazylie-kolejnego-rekordu-w-eksporcie-miesa-drobiowego-jest-wiecej-niz-pewne

 

Ustanowienie przez Brazylię kolejnego rekordu w eksporcie mięsa drobiowego jest więcej niż pewne

25 październik 2023 20:00
Redakcja
 
Brazylia, drób, eksport

W 2023 roku brazylijski eksport mięsa drobiowego utrzymuje się nadal na wyższym poziomie niż wolumen notowany w roku ubiegłym. Jak wskazują analizy Brazylijskiego Stowarzyszenia Białka Zwierzęcego (ABPA) w okresie styczeń – wrzesień tego roku sprzedaż eksportowa mięsa drobiu z Brazylii wyniosła 3,905 mln ton, co oznacza wzrost o 6,5 proc. w porównaniu do ubiegłorocznego wolumenu sprzedaży (3,666 mln ton).

 

Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, przychody ze sprzedaży zagranicznej osiągnęły wartość 7,578 mld USD i pozostają o 2,8 proc. wyższe od przychodów uzyskanych w roku 2022. Wynik osiągnięty po dziewięciu miesiącach pozwala założyć, że ustanowienie przez Brazylię kolejnego rekordu w eksporcie mięsa drobiowego jest więcej niż pewne.  

 

Biorąc pod uwagę wyłącznie wrzesień tego roku, sprzedaż zagraniczna mięsa kurcząt osiągnęła wolumen 397,1 tys. ton i była o 0,7 proc. niższa niż we wrześniu roku 2022 (400,0 tys. ton). Wartość eksportu we wrześniu bieżącego roku wyniosła 719,3 mln USD, o 13,3 proc. mniej w porównaniu r/r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto się coś dorobił to wcześniej dziś jest to na granicy opłacalności a jak nie masz dwóch czy kolejnych biznesów to zaraz się okaże że robisz za 6 zł na godzinę a inni już od dawna mają  26 .

Popaczcie z boku co jest tam gdzie sątylko kurniki czas się zatrzymał i stoi w miejscu OD PARU LAT przyjdzie kolejne pokolenie i nawet bramy nie będzie chcieć otworzyc bo czas stanął jakiś tylko dom z szara elewcja śmieszna kosteczka porośnięta mchem i ciemne myślenie z czasów PRLLLL . To są hodowcy tylko z kurnikami dlatego obudźcie się bo czy na dobry zarobek już był I i minął 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia do sierpnia 2023 z Ukrainy całkowity import mięsa drobiowego do UE wyniósł: 

167 988 t, czyli +72 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku,+337 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2021 roku.

 

Źródł: Interia Biznes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stary hodowca napisał:

Kto się coś dorobił to wcześniej dziś jest to na granicy opłacalności a jak nie masz dwóch czy kolejnych biznesów to zaraz się okaże że robisz za 6 zł na godzinę a inni już od dawna mają  26 .

Popaczcie z boku co jest tam gdzie sątylko kurniki czas się zatrzymał i stoi w miejscu OD PARU LAT przyjdzie kolejne pokolenie i nawet bramy nie będzie chcieć otworzyc bo czas stanął jakiś tylko dom z szara elewcja śmieszna kosteczka porośnięta mchem i ciemne myślenie z czasów PRLLLL . To są hodowcy tylko z kurnikami dlatego obudźcie się bo czy na dobry zarobek już był I i minął 

Filus zazdrościsz? 

Często to prości ludzie, niektórzy szkół nie skończyli. Nie mają dużych potrzeb, nie chcą być biznesmenami, chcą tylko hodować kury. I to im daje szczęście. Nawet tu na forum,, mistrz" siedzi ciągle w kurniku i wystarczy mu 3000 zł na miesiąc. Jak mu pasuje to po co się go czepiać. Żyje tak jak sobie wybrał. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/ukrainski-holding-mhp-dostal-250-mln-dolarow-pozyczki-z-usa-jak-polscy-drobiarze-maja-z-nim-konkurowac,137544.html

akby komuś nie chciało się czytać, to starczy tyle;

"Amerykańska Korporacja Finansowania Rozwoju wsparła holding MHP pożyczką w kwocie 250 mln dolarów. Produkująca drób na Ukrainie, ale zarejestrowana na Cyprze spółka ma wydać pieniądze na zwiększanie potencjału eksportowego. A jak producenci drobiu w Europie mają w tych okolicznościach konkurować z ukraińskim oligarchą?"

Potem jeszcze - "Nikt nie wspomina też że holding już zarobił krocie na bezcłowym imporcie drobiu do UE, oraz że MHP wypiera z unijnego rynku rodzimych producentów. Jak polscy producenci drobiu - pozbawieni wsparcia -mają konkurować w tych warunkach ze światowym potentatem, który zbudował kurniki na Ukrainie? " i tak dalej...reszta w artykule, ale starczy tyle w sumie

Przypominam, bo widzę, że odzew nie specjalny, a to mega istotne info

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...