Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Kto dofinansuje działalność MHP?

Aby wzmocnić bezpieczeństwo żywnościowe w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę, IFC (Międzynarodowa Korporacja Finansowa – organizacja afiliowana przy Międzynarodowym Banku Odbudowy i Rozwoju - przyp. red.), Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz amerykańska Międzynarodowa Korporacja Finansowania Rozwoju (DFC) przekażą grupie MHP pakiet finansowy o wartości 480 milionów dolarów. Finansowanie ma pomóc firmie utrzymać działalność i "zwiększyć jej zdolność do wytwarzania zrównoważonej energii", a także pomóc zmniejszyć jej ślad węglowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, medox napisał:

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/ukrainski-holding-mhp-dostal-250-mln-dolarow-pozyczki-z-usa-jak-polscy-drobiarze-maja-z-nim-konkurowac,137544.html

akby komuś nie chciało się czytać, to starczy tyle;

"Amerykańska Korporacja Finansowania Rozwoju wsparła holding MHP pożyczką w kwocie 250 mln dolarów. Produkująca drób na Ukrainie, ale zarejestrowana na Cyprze spółka ma wydać pieniądze na zwiększanie potencjału eksportowego. A jak producenci drobiu w Europie mają w tych okolicznościach konkurować z ukraińskim oligarchą?"

Potem jeszcze - "Nikt nie wspomina też że holding już zarobił krocie na bezcłowym imporcie drobiu do UE, oraz że MHP wypiera z unijnego rynku rodzimych producentów. Jak polscy producenci drobiu - pozbawieni wsparcia -mają konkurować w tych warunkach ze światowym potentatem, który zbudował kurniki na Ukrainie? " i tak dalej...reszta w artykule, ale starczy tyle w sumie

Przypominam, bo widzę, że odzew nie specjalny, a to mega istotne info

a jaki ma być odzew skoro zdecydowana większość widzi tylko czubek włąsnego nosa , a zainteresowanie jest tylko wtedy kiedy maja sprzedaż ptaków i za niskie ceny obwiniają ubojnie, paszarnie, wylęgarnie i ch.olera wie kogo i co jeszcze . Pamiętajmy jeszcze o naszych rodzimych firmach typu Wipasz, Cedrob.....które na paszy z ukraińskiej pszenicy zrobiły deal stulecia. Jak in plus miało się , szacuje, że około  600/650  złotych dodatkowo na każdej tonie pszenicy to mnożąc przez dzienną , tygodniową, miesięczną , roczną wielkośc produkcji mozna wyliczyć ile setek milionów dodatkowo przytulili. DLa nas to niewyobrażalne pieniądze. Teraz pomalutku będą zwiększać  swoją bazę surowcową , ograniczać zakupy zewnętrzne aż w końcu ....będą samowystarczalni  . Dzisiaj będą dusić ceny kontraktacyjne aż się wykończymy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraiński gigant drobiarski coraz groźniejszy? Dostanie blisko 500 mln dolarów pożyczki

Adam Tubilewicz to zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz Portalu Spożywczego. Zawiaduje działem 
  • Autor: Adam Tubilewicz
  •  
  • Data: 26-10-2023, 09:49
  •  
  • Aktualizacja: 26-10-2023, 19:34
MHP, największy producent drobiu na Ukrainie otrzyma łącznie 480 mln dolarów pożyczek od trzech międzynarodowych instytucji finansowych. Na jakie cele zostaną przeznaczone te środki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Do kur wychodzę napisał:

Teraz „konkurujemy” z pożyczonymi i zainwestowanymi pieniędzmi UE w UA i z kasą USA zainwestowaną w UA 

Moloch na glinianych nogach , zobaczyta jak to upadnie .

jak przyjdzie czas na rozliczenie okaze sie ze polowa pieniedzy wyparowala . Sam fakt ,ze ktos refinansuje podmiot świadczy tylko otym że mają problem .!

My zaciskamy pasa a tam rozpoczęło sie łapówkarstwo rozadwnictwo pożyczonych pieniędzy przez ludzi do ktorych uderzyla sodówka.

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Polsce jak powstawały kurniki za własne czy banki finansowały.  Uciekać z tego biznesu przejedźcie się po okolicy I zobaczycie ze jesteście w czarnejjj ze inni mają normalne biznesy a wam się dalej wydaje ze jest rok 1900 . Przecież jak staniesz pogadać z takim jednym czy drugim to wiochaaa zalatuje a myślą ze są ponad wszystkich a mądrości ze lepiej ten czas w WC  przesiedzieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co gadasz? Szef zmusza? Załóż swój biznes i rób co chcesz 🙂

Edytowane przez Kurczakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo to info juz ...

Nad niekontrolowanym importem ukraińskiego zboża do Polski pochyliła się Najwyższa Izba Kontroli. Wyniki kontroli okazują się szokujące - aż 1/3 ukraińskiego zboża zawierała szkodliwe dla zdrowia substancje. A działania władz były niepoparte odpowiednimi analizami i nieskuteczne - informuje RMF24.

W raporcie po kontroli działań Ministerstwa Rolnictwa odnośnie ukraińskiego zboża kontrolerzy NIK mają się powoływać na dane Głównego Lekarza Weterynarii. Ten miał przebadać 73 próbki importowanego z Ukrainy zboża.

 

W 17 próbkach wykryto występowanie salmonelli, a w innych 17 - pestycydów, w 11 GMO a w 6 - miotoksyny. W innych próbkach znajdowano metale ciężkie takie jak rtęć, kadm, ołów i żelazo. Od stycznia do maja 2023 obecność szkodliwych czynników stwierdzono w aż 35 proc. pobranych próbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś to wogole interesuje pasze na mieszalniach już po 1,5 tys oferują hetnych coraz mniej bo mieszanie samemu  się opłaca .wogole to jak nie masz swojej ubojni tylko produkcja to się okazuje że zaczynasz robic za darmo w dzisiejszych czasach. 90% hodowcow ma coś dodatkowego te 10 to jakieś resztki tracące tylko cenny czas siedząc we własnym ogrodzeniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszał ktoś o nowej wytworni pasz w Pruszczu Gdańskim ma ktoś z nimi styczność z tego co widze mają siedzibę na południu i otworzyli punkt na północy pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym posypujecie pod liniami wody jak robi sie mokro? Ja kilka dni temu posypywalem wapnem ale dzisiaj juz znowu mokro. Sloma i podscielanie jest bardzo czasochlonne i szukam wlasnie jakoejs alternatywy. Mialem tez preparat hydrodry ale tez jakiegos super efektu nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kokoko napisał:

Czym posypujecie pod liniami wody jak robi sie mokro? Ja kilka dni temu posypywalem wapnem ale dzisiaj juz znowu mokro. Sloma i podscielanie jest bardzo czasochlonne i szukam wlasnie jakoejs alternatywy. Mialem tez preparat hydrodry ale tez jakiegos super efektu nie ma. 

 

Screenshot_20231108-134539~2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i ewentualnie Zmniejsz slupek wody na linii pojenia, zwiększ wentylację, otwory powietrza , zastosuj jonoforowe kokcydiostatyki osuszajace ściółkę, 

Dodaj cooper i orego  do wody 

Zmień dostawce paszy

Wymien smoczki  . Ktos napisał ze dobre są ziggity Val i Coral supersmoczki , totez ja je teraz wymieniam na takie właśnie z rurą 3/4 . 

Zobaczymy efekt . 

 

Screenshot_20231108-135524~2.png

Screenshot_20231108-135804~2.png

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz jeszcze centralne ogrzewanie to mozna wprowadzić rurki pod liniami pojenia . Przedtem nacinamy beton  na 2cm szerokości przez całą długość kurnika tylkopod liniami i wpuszczamy  rurki , zagladzamy szpatułka beton i rurkę łączymy z rurą centralnego ogrzewania .efekt Prima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,30378654,haldy-kukurydzy-na-dworcu-w-jaroslawiu-mieszkancy-snuja-domysly.html

 

Kto powinien za to siedzieć? Kto pozwolił tak wysypać ziarno...

To nas hodowców obarcza się przepisami fitosanitarnymi wyśrubowanymi do granic absurdu w czasach ptasie grypy !!

A tutaj leży sobie kukurydza na powietrzu pada, ptaki sobie siadają i Bóg wie kto tam w te kukurydze jeszcze zagląda i s.r.a

Na jaką cholerę my się godzimy płacić na fundusz mięsa??!! Płaćmy na ludzi którzy będą naszych interesów pilnować. Tam już powinna być rolnicza organizacja a za nią prokurator z kajdankami i robić swoje. Najpierw zamknąć lekarza powiatowego a potem wojewódzkiego i wszystkich co maczali palce w tej sytuacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kokoko napisał:

Czym posypujecie pod liniami wody jak robi sie mokro? Ja kilka dni temu posypywalem wapnem ale dzisiaj juz znowu mokro. Sloma i podscielanie jest bardzo czasochlonne i szukam wlasnie jakoejs alternatywy. Mialem tez preparat hydrodry ale tez jakiegos super efektu nie ma. 

Ja posypuję ściółkę biosanem gs robię to głównie po to żeby mieć czystsze środowisko zasiedlone probiotykami przy okazji też to suszy nie wiem w jakim stopniu bo ja ciągle dościelam ale możesz sobie wypróbować 

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest tu ktoś kto hodował bądź hoduje na pellecie bo nowa ubojnia strasznie mnie do tego namawia twierdząc że jak ja mam tak sucho na słomie to na pellecie będę miał jeszcze suszej przy dużo mniejszym nakładzie pracy jestem ciekaw czy to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mistrz napisał:

Mam pytanie czy jest tu ktoś kto hodował bądź hoduje na pellecie bo nowa ubojnia strasznie mnie do tego namawia twierdząc że jak ja mam tak sucho na słomie to na pellecie będę miał jeszcze suszej przy dużo mniejszym nakładzie pracy jestem ciekaw czy to prawda

Zimą to jest lepsza sloma cięta . 

Musisz mieć maszynke do rozcinania skorupy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, agroleń. napisał:

Zimą to jest lepsza sloma cięta . 

Musisz mieć maszynke do rozcinania skorupy.  

Ale pelet jest lepszy od słomy czy nie? ja nie mam słomy ciętej ale mam taką drobną i chodzi mi o to czy na pelecie będę miał suszej jak na tej słomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...