Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Nastepny tydzień opór na wolnym rynku szykować sie na 4 a za 2 miesiące 3.5 i już 5 nie będzie uciekać i szukac sobie innego zajęcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ będzie filuciku drogi , będzie, nawet grubo ponad 5, będzie powiedzmy 5.50 ALE tylko dla tych którzy wstawili do 10 dni temu maks lub wstawią w ciągu najbliższych 10 dni maks. Każdy kto wstawi w grudniu może nie dostać nawet 4. Zakład? Spotkamy się na koniec stycznia i zobaczymy czy będę miał rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej Medi, wstawiam 7grudnia. Ta ferma jest na wolnym, chciałbym wiedzieć za ile sprzedam. Tak jak mówiłem, lubię zakłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz powyżej, co mam Ci godzinowo rozpisać? Mało wstawień = listopad. W ch..uuuj wstawień=grudzień. Czego nie kumasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieso nie stoi jedzie przez Słowację legalnie cześć przez Białorusi.  4,2 mówią już niektóre na koniec tygodnia. A styczeń to 3,8 nie będzie przy kośzcie opalu i całej reszty 4,2. Europa mniej.bierze a ruskie pchają do nas do tego niskie euro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już niektóre ubojnie zamykają na zimę swoje kurniki tzn wiedzą co będzie. Kiedyś opał kosztował 300 zł t 

Energia 40gr żywiec 4.2 zima nieraz 

A pasza 900- 1000 . Piskle 1zl .

Dziś powinien żywiec być min po 7,5 zł żeby to zrownac . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk netto MHP (ukraiński potentat w produkcji drobiu) w wysokości 55 mln dolarów za trzeci kwartał okazał się wyższy od prognoz. - Jednak na razie prognozę zysku netto spółki na cały rok pozostawiamy na poziomie 105 mln dolarów, gdyż w czwartym kwartale spółka może ponieść dodatkowe koszty z tytułu aktualizacji wyceny zobowiązań walutowych” – czytamy w raporcie finansowym spółki.

 

MHP w dalszym ciągu inwestuje w rozwój swojej działalności, ponosząc nakłady inwestycyjne w wysokości 158 milionów dolarów w okresie styczeń-wrzesień w porównaniu z nakładami kapitałowymi w wysokości 107 milionów dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina ustawia się na styczeń takze będzie opór jak za starych czasów że wstyczniu po 8 tyg kury rosły.  Tylko wcześniej koszta były znikome a teraz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na imprezie branżowe wj jednej z dużych firm. Przewidują cenę na przyszły rok około 4-4,5. Poza tym rozmawiałem z kilkoma hodowcami to okazuje się, że ubojnie w umowach na przyszły rok obcinają dodatki. Nie będzie już minrol plus grosze. Będzie tylko minrol. I albo podpisujesz albo nie handujemy. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie jak Wy robicie zgloszenia w irz? Ja robie normalnie "przybycie" a pozniej "wybycie" (ubiorki, padle, zabranie calkowite). Do tej pory myslalem ze jest wszystko dobrze. Wczoraj wchodze w zdarzenia a wszystko jest "niepasujace", oprocz wybyc do Hetmana. Niepasujace sa zarowno przybycia (ktore zawsze potwierdzam tylko, nic nie zmieniam,  tak jak zglosi wylegarnia) jak i wybycia. A najlepsze jest to ze dzwonie wczotqj do jednej wylegarni i oni maja mnie jako ze wszystko "pasujace". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kokoko napisał:

Sluchajcie jak Wy robicie zgloszenia w irz? Ja robie normalnie "przybycie" a pozniej "wybycie" (ubiorki, padle, zabranie calkowite). Do tej pory myslalem ze jest wszystko dobrze. Wczoraj wchodze w zdarzenia a wszystko jest "niepasujace", oprocz wybyc do Hetmana. Niepasujace sa zarowno przybycia (ktore zawsze potwierdzam tylko, nic nie zmieniam,  tak jak zglosi wylegarnia) jak i wybycia. A najlepsze jest to ze dzwonie wczotqj do jednej wylegarni i oni maja mnie jako ze wszystko "pasujace". 

Ja mam niektóre pasujące a inne niepasujące dzwoniłem do agencji pani powiedziała że mam zrobiony pierwszy zły wpis bo nie rozpocElem nowego cyklu tylko wpisałem rzut który już miał 3 tyg i wpisałem aktualny stan pani powiedziała że większość hodowcow tak zrobiła i nie mam się tym przejmować tylko wpisywać zdarzenia do 7 dni, pozatym 3 tyg temu miałem nalot z powiatu usłyszałem to samo a nawet że cały system nie powinien być przy produkcji drobiu bo to jedna wielka pomyłka i sami nie wiedza do końca jak to obsługiwać także robie swoje wpisy aby sztuki z rzutu wyzerować z upadkami i mam to gdzieś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam wszystkie wybycia  i przybycia oznaczone jako niepasujące, zalecenie było takie żeby wszystko sprawdzić i porównać z ubojnią i Wylegarnia, żeby pasowało. Ale jak mam porównywać każda sprzedaż z ubojnia i dogadywać się żebyśmy tak samo wpisywali to powodzenia kto ma czas na takie bzdety . Ten system ma pochłaniać tyle czasu żebyśmy nie zajmowali się kurami, tylko żebyś zrobił błąd i mogli Ci doj****.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuje sam wszystkie zdarzenia ubojnia na początku sama to robiła i miałem to w propozycjach od 3 miesięcy już tych propozycji od nich niemam i się nie dziwię bo jeden dzień w tygodniu im odpadał na debilstwo systemowe, druga sprawa skoro jakieś organizacje drobiarskie fundusz promocji nie raczyli się zaprotestować w sprawie tej całej rejestracji z jakiej racji z nas ciągną kasę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@asa

Z tego co mi wiadomo, to Pisiory przeprowadziły całą akcję, poza wszelkimi obowiązującymi procedurami. Nie informując nikogo, że coś takiego chcą zrobić, bez wymaganych konsultacji społecznych, bez informowania zainteresowanych stron. Nawet Minister Rolnictwa dowiedział się po fakcie. Więc wszelkie interwencje i protesty Związków Drobiarskich (a wszyscy to oprotestowali - od ubojni, hodowców po mieszalnie) nie poskutkowało. Bo w pisiorskim kraju obowiązuje, narzucone odgórnie, prawo jednej partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Radas napisał:

@asa

Z tego co mi wiadomo, to Pisiory przeprowadziły całą akcję, poza wszelkimi obowiązującymi procedurami. Nie informując nikogo, że coś takiego chcą zrobić, bez wymaganych konsultacji społecznych, bez informowania zainteresowanych stron. Nawet Minister Rolnictwa dowiedział się po fakcie. Więc wszelkie interwencje i protesty Związków Drobiarskich (a wszyscy to oprotestowali - od ubojni, hodowców po mieszalnie) nie poskutkowało. Bo w pisiorskim kraju obowiązuje, narzucone odgórnie, prawo jednej partii.

PierwsE info o tym projekcie slyszalem poprzednim roku i mielismy czas ostatecznie do kwietnia sam osobiście dzwoniłem kilkukrotnie do kilku miejsc aby coś z tym przedziwdzialac nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, dlatego mam takie zdanie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważać na ceny bo początek tyg zaniżali do 4,4 a wczoraj tuszki nie można było dostac tylko od razu cenę wywalili 70 gr w górę do tego do 5 stycznia wchodzą masowe blokady ukrainy także kto ma kurę na święta ten i 6 może mieć a kto wstawi od 1do 20 grudnia to wtopę życia zaliczy w styczniu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@asa

Tak, dowiedzieliśmy się o tym jesienią 2022 i to było już "po ptokach". Wszystko po cichu zrobili wiosną i latem.

Chyba, że Ty wiedziałeś już w czerwcu 2022? To szkoda, że nie napisałeś o tym, chociaż na forum. Może by to coś zmieniło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...