Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Głowa do góry. Liczmy koszty i nie idźmy w kredyty od paszarni, a i nie dajmy się skubać ubojniom. A reszta się jakoś ułoży.

Trzymajcie majcie się ciepło. Do siego roku

 

Ps zagadka. Wiecie kto jest w Polsce największym producentem brojlera? (podpowiedź nie chodzi o Cerdrob) .... no kto ....

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą słuchy chodzą, że Tayson kupił tego "naszego" giganta drobiarskiego, którego wymieniłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2023 o 22:28, kokoko napisał:

Te ognisko pg wyklucza strefa jakieś kury? Moze to troche pomoze odbic cenie.  Samo ognisko na indyku. 

Nic to nie pomoże Nie dorobisz się kolego na nieszczęściu innego hodowcy tam w promieniu 20 km są dwie fermy nie wpłynie to na cenę...  po 15 stycznia kury można wywozić do lasu bo nawet ubojnie nie mają takiej mocy przerobowej to co zakontraktowane jakoś zdejmą ale jest masa indyczników co się przestawiło na brojlera a to są ludzie z kasą oni mogą sobie na cały rok  wtopy na kurczaku pozwolić. Brojlerowcom wystarczy jeden rzut z złotówką w plecy i leżą. Swoją drogą ciekawe kiedy paszarnie zaczną padać bo wątpię żeby kiedykolwiek pościągały tą kasę z hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Człowieku Ci na indyku to jeszcze gorszą biedę klepią a Ty piszesz że oni cały rok mogą dokładać ja pierd... wiesz  że im tez wystarczy jeden rzut aby umoczyć tym bardziej że indyk waży dużo więcej i u nich 1 zł w plecy bardziej boli

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla wszystkich zdrowych, spokojnych świąt, żeby nikt z nas nie musiał dokładać do interesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina przygotowuje się do zdominowania unijnego rynku rolnego 

27 grudzień 2023 17:02
Redakcja
 
Ukraina, rolnictwo, inwestycje

- Po wejściu do Unii Europejskiej, Ukraina może stać się największym producentem produktów rolnych w Europie o niespotykanym potencjale – uważa szef działu BASF Agricultural Solutions na Ukrainie, Cezary Urban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieruję to do osób które zamieszczamy tutaj informacje o wertykulatorach spalinowych do przegrzebywania ściółki

Nie wiem jak wy jeździcie tym po kurniku ale moje kury dosłownie latają po ścianach, dobrze że miałem kogoś od kogo mogłem pożyczyć taki sprzęt a nie musiałem tego kupować bo wiem teraz że się to nie nadaje do użytku przynajmniej według mnie za to moja siostra miała coś takiego ale elektryczne to działało super tylko ten kabel niesamowicie mnie wkurzał więc stwierdziłem że zaryzykuję kupiłem sobie coś takiego na akumulator i to jest strzał w dziesiątkę rewelacyjnie grzebie nie hałasuje Co prawda jest słabszy od tego na kabel ale na początku rzutu wystarcza w zupełności Zastanawiam się czy nie kupić sobie elektrycznego na te ostatnie grzebania w okolicach 28 doby bo musiałem tam sobie trochę pomagać łopatą ale zastanowię się jeszcze, w każdym razie spalinowy według mnie kompletnie się do tego nie nadaje

A jeśli chodzi o pellet jest to mój pierwszy rzut I jak na razie jestem bardzo zadowolony w stu procentach czystych łapek o tej porze roku to jeszcze nigdy nie miałem te łapki wyglądają jakby je ktoś tym kurom umył no normalnie coś pięknego nakład pracy przy przegrzebywaniu tego jest w sumie taki sam jak przy dościelaniu słomy a może i nawet trochę mniejszy bo trochę później się zaczyna to przegrzebywać niż zaczynało się dościelać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mistrz napisał:

Kieruję to do osób które zamieszczamy tutaj informacje o wertykulatorach spalinowych do przegrzebywania ściółki

Nie wiem jak wy jeździcie tym po kurniku ale moje kury dosłownie latają po ścianach, dobrze że miałem kogoś od kogo mogłem pożyczyć taki sprzęt a nie musiałem tego kupować bo wiem teraz że się to nie nadaje do użytku przynajmniej według mnie za to moja siostra miała coś takiego ale elektryczne to działało super tylko ten kabel niesamowicie mnie wkurzał więc stwierdziłem że zaryzykuję kupiłem sobie coś takiego na akumulator i to jest strzał w dziesiątkę rewelacyjnie grzebie nie hałasuje Co prawda jest słabszy od tego na kabel ale na początku rzutu wystarcza w zupełności Zastanawiam się czy nie kupić sobie elektrycznego na te ostatnie grzebania w okolicach 28 doby bo musiałem tam sobie trochę pomagać łopatą ale zastanowię się jeszcze, w każdym razie spalinowy według mnie kompletnie się do tego nie nadaje

A jeśli chodzi o pellet jest to mój pierwszy rzut I jak na razie jestem bardzo zadowolony w stu procentach czystych łapek o tej porze roku to jeszcze nigdy nie miałem te łapki wyglądają jakby je ktoś tym kurom umył no normalnie coś pięknego nakład pracy przy przegrzebywaniu tego jest w sumie taki sam jak przy dościelaniu słomy a może i nawet trochę mniejszy bo trochę później się zaczyna to przegrzebywać niż zaczynało się dościelać

Ile dajesz kg peletu na m2? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lysonzi1 napisał:

Ile dajesz kg peletu na m2? 

Wziąłem sobie 4 tony na 1100 m² wyścieliłem 3,5worka szczerze mówiąc Byłem przerażony tą grubością i tym że kury będą chodzić po betonie ale w sumie było okej mi mówili żeby dawać 3 kg na metr no dałem trochę więcej i chyba będę dawał tyle nadal. A te pół worka które mi zostało dościeliłem jakoś po 21 dobie  podczas przegrzebywania wsypałem to pod linie pojenia starczyło idealnie i bardzo fajnie wpłynęło to na jakość tej ściółki pod liniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakieś nagranie jak to wygląda to przegrzebywanie ja raz miałem pelet potem doscielałem słomą też posadzka była przyta tak z prześwitami ale po tygodniu już musiałem dościelać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lysonzi1 napisał:

Ile płaciłeś za tonę? 

Niecałe 1200 za tonę z transportem brutto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Nowy2022 napisał:

Dajcie jakieś nagranie jak to wygląda to przegrzebywanie ja raz miałem pelet potem doscielałem słomą też posadzka była przyta tak z prześwitami ale po tygodniu już musiałem dościelać 

A może miałeś inny pelet ja mam ten kruszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Mistrz napisał:

A może miałeś inny pelet ja mam ten kruszony

Ja miałem takie granulki około 2 cm długie 

Szukają kury od rana jakaś większą luka się zrobiła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma kominy z "motylkami" w srodku którymi nie mozna strowac z poziomu bezpieczników? Ja mam taki wlasnie i mam problem, bo jak mam otwarte klapy pod kominami i jest silny wiatr to oteieraj sie te motylki i wywiewa cae cieple powietrze i wiadomo ze zaraz zalacza sie nagrzewnice. Ale z drugiej strony jak nie otworze klap pod kominami to moze byc na kurniku za goraco i ppm wzrastaja, robi sie parno i od razu sciolka mokra. Jak sobie radzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.7 to już chłopaki ładowali w drugi dzień Świąt. TAK JAK MEDOX PRZEPOWIEDZIAŁ - POWINNO WZROSNĄĆ PRZED 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cedi i inni ponoć dłuższą przerwę w uboju zrobili bo swieta tak wypady . Ale mrozonka po nowym ma być rozmrazana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.7 to już chłopaki ładowali w drugi dzień Świąt. TAK JAK MEDOX PRZEPOWIEDZIAŁ - POWINNO WZROSNĄĆ PRZED ŚWIETAMI, CHYBA, ŻE BĘDZIE JAKIŚ GIGA NAWIS TO WZROŚNIE  BEZPOŚREDNIO PO ŚWIĘTACH BOMBA PLUS 1ZŁ. I CO ???? MAMY BOMBE O 90GR 

PAMIĘTAJCIE - TAKIE RZECZY, NIEZMIENNIE OD LAT - TYLKO Z MEDOX GLOBAL CHICKEN INVESTMENT GROUP. Potwierdzona skuteczność 8/10, skuteczność nieosiągalna dla żadnego analityka.

I teraz czuje podobną sytuację na Wielkanoc bo żadna duża ubojnia nie przyjmuje już zapisów na żywiec od 15marca. Sugeruje trochę to rozrzedzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...