Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje odważnym co są na wolnym , a te umowy są nic nie warte... Przed świętami jak cena spadła na 3.8 a kontrakt był po 4.8 jedna ubojnia rozsyłała aneksy do umowy  i obcinała  50gr . I to pokazuje , że nawet umowy nam nie gwarantują ceny.... 

Ubojnia, z ktorą współpracuje dziś płaci 5.5 net i nie ma jak pozyskać towaru , bo wszyscy co mają to są na umowach. Coś czuję,  że dobije do 6net

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być. Jak mówiłem, teraz cały wolny rynek wstawia na " Świnta" i nikt nie sprzedaje. Nie ma to narazie żadnego związku z Ukrainą bo nic się tam nie dzieje. Ale w marcu to 3zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego jak drobiarstwo za chwilę zostanie jak producenci zboza. Łódzkie scyzorkowo szukają po 5.4 net na niedzielę ale żywego jak na lekarstwo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzychodzily wam juz drcyzje ws wymiaru podatku dochodowgo od działow specjanych?  Czy widzieliscie juz ze podwyzka z 19 gr za sztuke do 26? Ze niby teraz kurczak drozszy niz rok temu. No smiech na sali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,5 net srodek polski malopolanin szukał frajera na 5 i został beż kury na niedzielę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kokoko napisał:

Poprzychodzily wam juz drcyzje ws wymiaru podatku dochodowgo od działow specjanych?  Czy widzieliscie juz ze podwyzka z 19 gr za sztuke do 26? Ze niby teraz kurczak drozszy niz rok temu. No smiech na sali. 

o 39% z groszami nam podnieśli. Całe drobiarstwo dostało taki prezent, łącznie z indyczarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, golisz po minrolku po 4.6? Bo na wolnym już 5.6. Tak to jest z minrolkiem, zależy jak się trafi. Pomijam inne składniki które wplywają na twoją opłacalność, bo ty tyrasz jak osioł ale inni mają 30tys taniej  od Ciebie różne rzeczy i nie muszą tyrać. Więc tak jak już pisałem, najebać,c się jak dziki osioł i zarobić to naprawdę żadna sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, medox napisał:

Mistrzu, golisz po minrolku po 4.6? Bo na wolnym już 5.6. Tak to jest z minrolkiem, zależy jak się trafi. Pomijam inne składniki które wplywają na twoją opłacalność, bo ty tyrasz jak osioł ale inni mają 30tys taniej  od Ciebie różne rzeczy i nie muszą tyrać. Więc tak jak już pisałem, najebać,c się jak dziki osioł i zarobić to naprawdę żadna sztuka

Jak sobie liczyłem to ten minrolek przez długi długi czas był ponad tym wolnym rynkiem Poza tym pamiętaj że ja do tego minrolku mam jeszcze trochę dodatku a ubojnia do której zdawałem wczoraj płaciła 5,20 zł wiem od kogoś kto tam zdawał zresztą już sprzedałem dwa rzuty po cenie minrolu z dodatkiem i wyszedłem na tym dużo do przodu i różnica która jest teraz raczej tego nie pokrywa zresztą ja mam teraz zdawanie zaplanowane na rok z góry i święty spokój i wiem że mi odbiorą że nie będzie jakiegoś przetrzymywania, zmieniania dla mnie to też jest ważne

I niby co inni mają 30 tys taniej? Może byś podał jakieś przykłady

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, medox napisał:

Mistrzu, golisz po minrolku po 4.6? Bo na wolnym już 5.6. Tak to jest z minrolkiem, zależy jak się trafi. Pomijam inne składniki które wplywają na twoją opłacalność, bo ty tyrasz jak osioł ale inni mają 30tys taniej  od Ciebie różne rzeczy i nie muszą tyrać. Więc tak jak już pisałem, najebać,c się jak dziki osioł i zarobić to naprawdę żadna sztuka

Medi jak na cenach rolniczych jest 5 zł to mówi 5.6, a jak jest 4.5 to mówi 3.8 😀 co nie zmienia faktu, że są poszukiwania kury i faktycznie co niektóry może tyle zapłacić jak ma nóż na gardle. Ale z tego co słyszę to średnio 5.2-5.4

Edytowane przez lysonzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuszki na niedzielę nigdzie nie dostaniesz poniżej 8 także następny cały tydzień możliwe 6 net 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję ceny na poniedz. A tam 5.6 się szykuje a pisklak jedzie całymi karawanami , buuuahahaha. Za 6tyg 3zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ciezki tydzień na ubojniach i to bardzo tuszka w całej środkowej Polsce do hurtu 8.6 net I braki .

Ukraina zaczęła wstawiać od 10 stycznia w Polsce to samo także 6 z przodu niektórzy może już jutro będą płacić żeby coś z umow odkupicv  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kur.y Wipaszowsk.e twierdzą że mają za dużo kurczaka i nic nie podniosą. Dziś kujawsko-pomorskie jadą po 5,4 mały kurczak a duży po 5,6. Odejście od tej kur.y Wipasz.wskiej to był strzał w dziesiątkę.😃💪🥂. Niech pozostali dorabiają Pana Prezesa już niedługo kopnie was w dupę bo będzie samowystarczalny. Pozdrawiam normalnych hodowców🍺

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że jutro prawdopodobnie już będzie oficjalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niedzielę wolny rynek beż kury także 6 net tylko dla wybranych . 

Za to w tym tyg 80% wolnego rynku nakłada i cena za 6 tyg osiągnie 3,5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ze taka cena. Mam nadzieję, że część hodowców wróci na wolny rynek. Wtedy trochę ruszy minrol. Bo obecnie 4,63... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malopolanie zawsze próbowali zaniżać a dzisiaj nie mają co bić i dzwonią nawet w łódzkie oferują po 5,8 netto ale tam im nie chcą dawać bo już nieraz ich wyszykowali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, golic teraz ubojnie. Gratuluję wszystkim sprzedajacym teraz i zycze jak najwyzszych cen. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...