Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś malopolanie płacą i płaczą bo na umowach mało kogo mają tylko na wolnym desperacko podkupuja sobie po 5,8 net dziś w nocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na pytanie, dlaczego we Francji czy Niemczech, Brukseli, Holandii... jest dość oczywista. 

Francuzi ubezpieczają strajki i protesty. Ma taką opcje. Ponadto wszyscy są zrzeszeni w związkach zawodowych bądź federacjach, które są bardzo bogate bo wszyscy płacą składki. Niemiecki związek rolników ma ponad 80 tysięcy rolników którzy też płacą składki i wystarczy po 100€ rocznie. Wtedy są pieniądze na prawników, odszkodowania za zniszczone mienie itd itp.

W Polsce, zgłaszający strajk czy protest, blokadę dróg organizator odpowiada osobiście, prawnie, materialnie i jeszcze nie wiadomo jak. i nikt go nie broni, bo nie ma za co, bo związki są bez kasy.

Aby u nas w Polsce, protesty rolników miały "francuski" wymiar, trzeba zbudować jeden wielki związek zawodowy rolników, płacić składki i mieć określoną siłę.

Tymczasem w Polsce naliczono już ponad 150 organizacji rolniczych gdzie jest 3-5 członków i wielkie halo, ja jestem prezes. I minister opowiada że spotkał się z 60-organizacjami rolniczymi i prowadzi z nimi dialog. Tylko kogo oni reprezentują? 60-ciu rolników a może 100?

Dlatego wszystkie rządy RP maja rolników w ***** bo nikt tak naprawdę z wielką siłą nie jest w stanie nimi "potrzepać.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dziś bez problemu do wyrwania 6 net. Nowy tydzień może być jeszcze lepszy. Ciągnąć tą cenę w górę Panowie na wolnym.  Tylko dzięki wam ten minrol trochę ruszy w górę.  Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzymajcie ta cene jeszcze 4 tyg to i ja moze troche skorzystam ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło konina podobno również, jutro ma być potwierdzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2024 o 08:05, admin_ppr napisał:

odpowiedź na pytanie, dlaczego we Francji czy Niemczech, Brukseli, Holandii... jest dość oczywista. 

Francuzi ubezpieczają strajki i protesty. Ma taką opcje. Ponadto wszyscy są zrzeszeni w związkach zawodowych bądź federacjach, które są bardzo bogate bo wszyscy płacą składki. Niemiecki związek rolników ma ponad 80 tysięcy rolników którzy też płacą składki i wystarczy po 100€ rocznie. Wtedy są pieniądze na prawników, odszkodowania za zniszczone mienie itd itp.

W Polsce, zgłaszający strajk czy protest, blokadę dróg organizator odpowiada osobiście, prawnie, materialnie i jeszcze nie wiadomo jak. i nikt go nie broni, bo nie ma za co, bo związki są bez kasy.

Aby u nas w Polsce, protesty rolników miały "francuski" wymiar, trzeba zbudować jeden wielki związek zawodowy rolników, płacić składki i mieć określoną siłę.

Tymczasem w Polsce naliczono już ponad 150 organizacji rolniczych gdzie jest 3-5 członków i wielkie halo, ja jestem prezes. I minister opowiada że spotkał się z 60-organizacjami rolniczymi i prowadzi z nimi dialog. Tylko kogo oni reprezentują? 60-ciu rolników a może 100?

Dlatego wszystkie rządy RP maja rolników w ***** bo nikt tak naprawdę z wielką siłą nie jest w stanie nimi "potrzepać.

No niestety tak jest , że brak konsolidacji, rozdrobnienie , sobiepaństwo....to wszystko sprawia, że z jednostka czy niewielką grupką rolników nikt nie będzie się liczył. Pokrzyczą, pokrzyczą i ......i tyle. Jestem w branży już 29 lat i praktycznie od samego początku usiłowaliśmy branżę  konsolidować, zmotywować do wspólnego działania po to żeby pokazać branżową siłę .....Ok. 10 lat mam to gdzieś bo wiem, że bez prawnych rózwiazań nikt hodowców do niczego nie zmobilizuje . Jak cena dramatycznie niska to drą ryje i wtedy zrobiliby wszystko. Na chwilę. Cena się poprawia i zaczyna festiwal pierduszeń typu - ja wiem kiedy i ile mam wstawiać, nikt nie będzie regulował moja produkcja, składek nie będę płacił bo są przejadane i tracone na jakieś fanaberie tego niby aktywu ...itd.itd. Do nastepnej cenowej katastrofy - wtedy chwilowy zryw , przebłyski zdrowego rozsądku, logicznego myślenia, jakieś szczątkowe , ale jednak postrzeganie rzeczywistości i....przyszłości ...i ...i tyle. Cena robi się opłacalna i mamy powtórkę z rozrywki . I tak od wielu, wielu lat. Dzisiaj kiedy cedroby , wipasze i inni wyruchali finansowo hodowców przez co stali się tak mocni finansowo, że dzisiaj rucha.ją hodowców ze zdwojoną siłą , dzisiaj zwyczajnie na większość rzeczy jest już za późno. Konsolidacja branży może się udać tylko przymuszeniowo pod rygorem zakazu produkcji - każdy musiałby być członkiem związku , jednego wielkiego , ogólnokrajowego, ale z prawdziwymi ideowcami na szpicy. Ustawowo i tylko ustawowo można to zrobić. Składki obligo . Coś na wzór izb lekarskich , adwokackich etc. Ale dobra ...doskonale wiem , że p[okolenia muszą się zmienić żeby coś do łbów  dotarło. Nic z tego nie będzie bo mentalnie jesteśmy w czasach pańszczyźnianych. Musi być pan, jego bat , a pełnia szczęścia jest wtedy  kiedy Pan rzuci ze swojego stołu okruchy  czyli z różnych powodów na tydzień , dwa  spowoduje , że cena za żywiec  stanie się satysfakcjonująca. Dalej to samo ....roboty po pachy , brak kasy na modernizację , pracowników, urlopy etc. Finalnie  pozostaną w Polsce 3-4 duże firmy, które podzielą się naszym terytorium i w ten sposób wywalą małą , rodzinną produkcję w ..PiS-du. Może jeszcze nie dzisiaj, nie jutro, ale perspektywa kilku lat jest jak najbardziej realna. Miłego wieczoru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dzisiaj telefony zadzwoniły z zapomnianych kierunków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze maks 2-3 tyg eldorado i zaczniemy lecieć w przepaść z finałem 3.60 przed Swiętami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do środy będzie ponad 5 od środy 4 + a połowa marca dno totalne tyle w tym tygodniu i w tamtym było wstawien plus kontrakt z brazyli i ukrainy ze robota was czeka za darmo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 5 ??? Sąsiad cały tydzień już handluje po 6  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wsi to ja cały czas handluje po 8 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kim Ty handlujesz  ? Stary hodowca , a sprzedaje nawet poniżej średniej cen rolniczych .  Od razu widać,  że ubojnista z ciebie  !! Kur nie ma i nie będzie przez najbliższe dwa tygodnie 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy te ceny macie ? W piątek ubojnie ustalały ceny na dzisiaj  okolice 6 net a teraz nagle po rozmowach "niedzielnych" z ubojniami taka zbiżka ? Kolejny ubojnista !!! Daj znać co to za ubojnia, która prowadzi rozmowy z hodowcami w niedzielę 🤣    

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam , że wszystkim powinno zależeć na jak najwyższej cenie. Bez tej ceny wolno rynkowej, my na umowach nic byśmy nie mieli !!!  A Ci co zaniżają tu ceny  przedstawcie się z jakich ubojni jesteście  , a wielu hodowców może zadzwoni i zaproponuje wam na poniedziałek tanio kurę po 6.1net 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A minrolek stoi nawet grosza nie podnieśli  chociaż cały tydzień cena szła do góry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...