Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

Zyga26 napisał:

 

Mam istrukcje do 311 turbomatik. Co potrzebujesz?

 

Czy mógłby mi Pan go odsprzedać jeśli to możliwe, a jak nie to może wie Pan gdzie mógłbym ten katalog zakupić? Dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem http://allegro.pl/item333044191_fendt_farmer_312.html tego fendt'a własnie stoi na moim podwórku, teraz trzeba się nauczyć korzystać z takiego traktora i jeszcze kilka drobnostek jest w nim do poprawienia(raczej reczna robota typu podlaczyc radio bo jest odlaczone) i do roboty. Cena wynegocjowana i kupiony za 92k pln chyba całkiem niezla bo ciagniczek wyglada na niezły.

Jest moze w instrukcji opisany schemat wszystkich włączników w kabinie(co do czego sluzy)?

a moze ktoś chciałby odsprzedać instrukcje?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa hydraulika w 312 lsa z 1991 roku. Mój na zimnym podnosi super ale jak sie mocno zagrzeje to słabo z woplnych obrotów podnosi. Co trzeba wymienic? Tą pompe przy silniku? Ona jest taka podwójna która część za co odpowiada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie odnośnie fendta 312 LSA.Przy ruszaniu z wyższego biegu lub przy dużym obciążeniu ciągnika gdy ruszam słychać taki ;pisk, zgrzyt; jakby sprzęgło się ślizgało .Natomiast gdy jedzie i puszczę nogę z gazu to się zatrzyma i nie slychać żadnego pisku więc sprzęgło chyba jest OK.Co to może być proszę o pomoc.

To może też być problem z hamulcem na wale! Proponuję 2-3 razy zachamować, nie za ostro, tak normalnie i sprawdzić temp. tej tarczy. Prawdopodobnie wystarczy odpowietrzyć! Przynajmniej było tak w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klimek_pl odezwij się na gg 5445999 to coś ci może pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

mam taki problem. kupiłem ostatnio ciągnik fendt 1991' 614 favorite 614lsa.

mam problem z wałekiem przekazania mocy.

bez podłączenia agregatu, wałek się kręci , lecz nie ma mocy. można go zatrzymać bez większej siły.

sprawdzając olej, mam go poniżej miarki około 3cm.

Pytanie : czy brak odpowiedniej ilości oleju ma wpływ na siłę i pracę wałka, czy to wina mechaniczna ?

proszę o komentarze.

Pozdrawiam rolnik z podbeskidzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[To może też być problem z hamulcem na wale! Proponuję 2-3 razy zachamować, nie za ostro, tak normalnie i sprawdzić temp. tej tarczy. Prawdopodobnie wystarczy odpowietrzyć! Przynajmniej było tak w moim przypadku qs21.Czy chodzi o ten hamulec na wale od przedniego napędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar ciągnik Fendt 612 LSA 145kM, prosiłbym o opinie na temat tego modelu spalanie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze wszystkim potrzebuje pilnej informacji gdzie w woj pomorskim moge dostać czesci do silnika ,do fendt favorit 514c prosze dajcie mi znac na forum lub na e-maila bede wdzieczny dawid_85-18@o2.pl

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[To może też być problem z hamulcem na wale! Proponuję 2-3 razy zachamować, nie za ostro, tak normalnie i sprawdzić temp. tej tarczy. Prawdopodobnie wystarczy odpowietrzyć! Przynajmniej było tak w moim przypadku qs21.Czy chodzi o ten hamulec na wale od przedniego napędu
Tak, chociaż wczoraj kuzyn rozbierał 614LSA turbomatik E i stwierdził, że sprzęgło sypło, chociaż podejrzewany był turbomatik własnie. Objawy były takie jak sie jechało i coś było slychać, a jalk sie wysprzęgliło to przestało. Przy czym propomnuję pierw zająć się hamulcem, bo to zdecydowanie mniej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fendt'a 824 r.98 Favorite, nie wiem co sie stało, ale na żadnym biegu po puszczeniu sprzęgła nie chce ruszyć. Miałem awarie przewodu hydraulicznego (układ kierowniczy), po wymianie na nowy własnie tak sie stało. Jeżeli kotokolwiek słyszał o takim przypadku bardzo proszę o szybki kontakt na e-mail: endnow@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Fendt'a 824 r.98 Favorite, nie wiem co sie stało, ale na żadnym biegu po puszczeniu sprzęgła nie chce ruszyć. Miałem awarie przewodu hydraulicznego (układ kierowniczy), po wymianie na nowy własnie tak sie stało. Jeżeli kotokolwiek słyszał o takim przypadku bardzo proszę o szybki kontakt na e-mail: endnow@wp.pl

 

awaria zażegnana. Okazało sie ze w manetce od biegów magnes odpowiadający za żółw zając wpadł w położenie neutralne. szystko sie wyjaśniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jakie mają być luzy zaworowe w Fendt 308 lsa lub podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc! Mam kupić Fendta 309 Vario. Potrzebuję opinii nt. jego funkcjonalności i og. działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie odnośnie fendta 312 LSA.Przy ruszaniu z wyższego biegu lub przy dużym obciążeniu ciągnika gdy ruszam słychać taki ;pisk, zgrzyt; jakby sprzęgło się ślizgało .Natomiast gdy jedzie i puszczę nogę z gazu to się zatrzyma i nie slychać żadnego pisku więc sprzęgło chyba jest OK.Co to może być proszę o pomoc.

To może też być problem z hamulcem na wale! Proponuję 2-3 razy zachamować, nie za ostro, tak normalnie i sprawdzić temp. tej tarczy. Prawdopodobnie wystarczy odpowietrzyć! Przynajmniej było tak w moim przypadku.

 

To jest tarcza do wymiany, na 95% i ew. do wyrównania docisk i koło zamachowe.

A objawy takie ze jak ,,dajesz zrywa'' to pisko-zgrzyt

Tarcza w grene ok. 300zł, mnie tez to czeka niestety , ale poczekam az zacznie mnie to denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Fendt'a 824 r.98 Favorite, nie wiem co sie stało, ale na żadnym biegu po puszczeniu sprzęgła nie chce ruszyć. Miałem awarie przewodu hydraulicznego (układ kierowniczy), po wymianie na nowy własnie tak sie stało. Jeżeli kotokolwiek słyszał o takim przypadku bardzo proszę o szybki kontakt na e-mail: endnow@wp.pl

 

awaria zażegnana. Okazało sie ze w manetce od biegów magnes odpowiadający za żółw zając wpadł w położenie neutralne. szystko sie wyjaśniło.

 

Kolego , czy ty nie masz czasem cos wspolnego z "Grzybkiem"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materialy do naprawy...instrukcje obslgi.. do traktorow i kombajnow Fendt.W razie zaintereowania prosze o kontakt.Fendt Favorit 820-824 i Fendt 936 instrukcja obslugi po polsku. Znalazles cos ciekawego dla siebie??? Napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pomoc! Mam kupić Fendta 309 Vario. Potrzebuję opinii nt. jego funkcjonalności i og. działania[/quote

 

Bardzo dobra maszyna, jest tylko pytanie co chce pan nia robic....bo to "slabiutki" traktor...roboty polowe raczej wykluczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam Fendta 615 LSA i z tego co wiem to Turbomatik włącza się przy obrotach silnika1600/min.Ostatnio jak się włączy to czasami się nie wyłącza.Muszę chwilę poczekać aby się wyłączył... Czy ktoś już się z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbomatik sie nie włącza ani wyłacza tak jak ty piszesz

to poprostu sprzegło hydrokinetyczne tuz za sprzegłem suchym-standardowym

i dziala to tak ze im wyzsze obr. tym wieksza siła tarcia i nacisku oleju na zewnetrzna czesc sprzegła i szybsze jego obr i szybsza jazda

u mnie pod max obciazeniem jak np za duzy bieg i nie moge ruszyc obroty sinika dochodza do jakies 1000obr/min

napisz co ci sie dzieje dokładniej, jezeli nie ciagnie na 1600obr to moze masz za mało oleju w turbosprzegle

 

 

do marcina1984 u mnie chyba sie takie cos zapaliło jak wymieniałem olej , ale pózniej zgasło, sprawdz ten czujnik przy pompie hudrauliki od dołu na zasilaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc tomgli,sprawdzilem nic nie pomaga ,mam niemiecka ksiazke choc zkserowana i tam znalazlem w niej opis ale po niemcu a moze ktos z czytajacych zna niemiec i przetlumaczy co to za czujnik,

 

"0.1.53-Capteur de pression de graissage de BV defectueux"

 

to tak to sie przedstawia

a w natepstwa i sposób usuniecia pisze tak

 

"pas de controle de pression de BV possible"

 

pozdrawiam wszystkich i dzieki tomgli ze odpisales:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to swietnie ( cóz mi pozostanie za kazdym zapaleniem wylanczac ten blod i dopiero do pracy i troche cierpliwosci zeby zlokalizowal ten facet co kupowalem od niego bo tez prowadza serwis ale jak on nie da rady to chyba bedzie trzeba sie pogodzic i zamówic serwis z korbanka i wtedy bedzie" placz i plac " hihihi

ale tez wiedzie co ,sa i plusy tygo wszyskiego jak beda mi chcieli go ukrasc a ktos nie bedzie mial pojecia to obudzi w nocy hehe )pozdrawiam i zycze milych dni )

a ja jak to naprawie to napewno opisze ten problem co z nim bylo nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...