Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

niczy nie zabezpieczalem bo jak juz mowili nic to nie da.wiem z doswiadczenia(a jezdrze juz7lat kamazem z beczka na szambo)ze jak sie jezdzi co dzien to nie zardzewieje.predzej jak w kamazie sie od cieczy wytrze blacha.a ile wyszla???zbiornik 1.5tys pompa kosztuje3tys kola z felgami1.5tys przeroblka felg500 os zpod przyczepy10t mialem(mam jeszcze2szt) ale mozna kupic za ok1tys.robota 7 tyg po500 zl spawacz.no i pierdoły węże kable lampy tłok zawór.malowana jest z zew okretowa utwardzana farba.sama noga byle robiona kilka dni(skladana rozkrecana).cene tak podalem ale raczej na razie nie do sprzedania bo trzeba gnojowice wozic.ile mozna jezdzic z3000l?zraszta widzac nowa polska az sie plakac chce z wykonania.noga wyciagana i trzeba obejsc beczke zeby ja z drugiej str beczki wsadic do transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja beczka zanim została oddana do użytku, była piaskowana i malowana farbą epoksydową, wytrzymała chyba z 15 lat, jednak proste dennice zaczęły pracować i w tych miejscach zaczęło ją żreć,pozostała powierzchnia jak nowo malowana, teraz dorabiam nowe dennice, wzmacniane, i znowu pomaluję taką farbą, będzie spokój pewnie na kolejne, przynajmniej 10 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetor84 ten szary kamaz z beczka to twoj?widuje go czesto.jakbys spotkal zetorz z beczka to uwazaj mam duzy luz na kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacus kamaz jest:bordowa kabina i popielata baczka.ew szara od brudu.

kolejny projekt od dzis to koparka do mtz.kupilismy w upadlej firmie za1000zeta tyl od koparki i trzeba to zaadaptowac do ciagnika.narazie wyglada to tak ale to tylko zeby przewiezc.moze jutro pojutrze bedzie gotowe.trzeba zalozyc zbiornik na olej pompe od trolla i mocowanie na podnosnik

697e96352a7a2adc.jpg

bbaa5c69fd1fec9e.jpg

496b1fca8e4d118f.jpg

dabe0b22503a3cb2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że już wcześniej ktoś poruszał ten temat ale nigdzie nie mogłem go wyszukać dlatego proszę o pomoc w skonstruowaniu wspomagania kierownicy do Ursus-a C-330 robił to ktoś wcześniej od czego zacząć a może znacie kogoś kto tym się zajmuję dawno temu jak nie myślałem o takim rozwiązaniu to spotkałem taką ofertę na alllegro ale teraz już jej nie ma może ktoś by się podjął (zamówienie hurtowe montaż w trzech ciągnikach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może pomysł jak wykorzystać powtórnie sznurek z bel sianokiszonki?? Mam pełno sznurka z bel. Ma ktoś może jakiś pomysł jak by go można powtórnie wykorzystać do owiązywania bel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie robilismy wiele takich konstrukcji DIY....np.siewnik do bobu,pług snieżny,mieszalnia na sucho,ładowacz na podnośnik....no i obecny project-rama do ładowacza RIKO na case 856...Wwzystko wygląda potwornie masywnie ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydawało mi się że już wcześniej ktoś poruszał ten temat ale nigdzie nie mogłem go wyszukać dlatego proszę o pomoc w skonstruowaniu wspomagania kierownicy do Ursus-a C-330 robił to ktoś wcześniej od czego zacząć a może znacie kogoś kto tym się zajmuję dawno temu jak nie myślałem o takim rozwiązaniu to spotkałem taką ofertę na alllegro ale teraz już jej nie ma może ktoś by się podjął (zamówienie hurtowe montaż w trzech ciągnikach)

 

no i jak żadnych pomysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może pomysł jak wykorzystać powtórnie sznurek z bel sianokiszonki?? Mam pełno sznurka z bel. Ma ktoś może jakiś pomysł jak by go można powtórnie wykorzystać do owiązywania bel.
ja wykorzystuję sznurek ale tylko z sianokiszonek bo ze słomy to rzeczywiście próchnieje jutro zrobię zdięcie maszyny oraz gotowego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydawało mi się że już wcześniej ktoś poruszał ten temat ale nigdzie nie mogłem go wyszukać dlatego proszę o pomoc w skonstruowaniu wspomagania kierownicy do Ursus-a C-330 robił to ktoś wcześniej od czego zacząć a może znacie kogoś kto tym się zajmuję dawno temu jak nie myślałem o takim rozwiązaniu to spotkałem taką ofertę na alllegro ale teraz już jej nie ma może ktoś by się podjął (zamówienie hurtowe montaż w trzech ciągnikach)

 

no i jak żadnych pomysłów

trzeba trochę pogłówkować i da się zrobić ja osobiście zrobiłem sam a oto krutki przepis .W koło pasowe montuje się flansze ze środka której wychodzi wałek przeguby są z układu kierowniczego polneza pąpa może być np.autosana lub jelcza bo mają własne zawory bezpieczeństwa.Orbitrol od np.bizona i jakiś siłownik oraz zbiornik na olej np.gaśnica 2kg. zmieści się obok chłodnicy.teraz wtstarczy to wszystko zmontować jeśli będzie ktoś zainteresowany to wstawię fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na tema wspomagania więc foto będzie bardzo przydatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo za pomysł.

ile cm ma siłownik? nie jest zbyt krótki?

jak pompka pracuje przy małych obrotach silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może pomysł jak wykorzystać powtórnie sznurek z bel sianokiszonki?? Mam pełno sznurka z bel. Ma ktoś może jakiś pomysł jak by go można powtórnie wykorzystać do owiązywania bel.

Temat był z rok temu przerabiany w tym temacie lub w temacie o prasach.

bzyczek: znajomy zamontował pompę z przodu ciągnika bo łatwo dorobić napęd(korba do rozruchu) problem był z podłączenim orbitrola. Jak się nie mylę są zdjęcia na AF w dziale wynalazki udoskonalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siłownik pochodzi od bizona a pąpa daje odpowiednie ciśnienie nawet na postojowym gazie kierownica chodzi tak lekko jak w osobówce odnośnie orbitrola jeśli ktoś nie kuma to niech podejrzy w bizonie lub jakiejś sieczkarni samobierznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może pomysł jak wykorzystać powtórnie sznurek z bel sianokiszonki?? Mam pełno sznurka z bel. Ma ktoś może jakiś pomysł jak by go można powtórnie wykorzystać do owiązywania bel.

W sąsiedniej wiosce typ zwija sznurek z bel w kłąbki i pakuje do wiadra 10 l z przykrywką ( takiego plastikowego po farbie) a później wiadro stawia w traktorze i puszcza sznurek do prasy. jak dokładnie to robi to nie iem bo widziałem tylko jak prasowałem słomę na polu obok niego. faktem jest ze podobno tym samym sznurkiem owija bele przez 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka zabawa jest bezsensowna i nie realna. Ten sznurek tak drogo nie wychodzi a jak wziąć pod uwagę ze musi to jakoś przygotować jeszcze i udzielać sie przy okręcaniu beli osobiście sznurkiem... ja wole kupić kłębek. tym bardziej ze na pewno lepiej mi będzie bele trzymało niż stary, bo po słomie to jeszcze są jak nówki ale po sianokiszonce to zależy od beli ale często słabe przez proces fermentacji który w ich obecności zaszedł.

A w końcu- czy to nie spowalnia pracy taka zabawa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sąsiedniej wiosce typ zwija sznurek z bel w kłąbki i pakuje do wiadra 10 l z przykrywką ( takiego plastikowego po farbie) a później wiadro stawia w traktorze i puszcza sznurek do prasy. jak dokładnie to robi to nie iem bo widziałem tylko jak prasowałem słomę na polu obok niego. faktem jest ze podobno tym samym sznurkiem owija bele przez 3 lata

 

Kolego nie wiem jak on to robi ale u mnie sznurek po roku jest tylko do wywalenia. Jest kruchy rwie sie jak diabli. Więc takie kombinowanie to strata czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze siątkę ktoś skleja?

Panowie przecież nie chodi tylko o sznurek czy sietkę ale o czas i tempo pracy, jak spadnie deszczyk a nie zdążycie sprasować bo sznureczek się zaplątał to dopiero są straty. Dlatego ja np. używam sietki zamiast sznurka, wychodzi drożej za materiał ale czas wiązania 10 sekund a czas całej operacji(od zatrzymania do ruszenia) 25 sekund i dlatego mogę zrobić 45 dużych bel na godzinę tj ok 11T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak przy okazji, ILE obrotów siatka wystarczy na bele kiszonki a ile na słomy? pytam bo ja w ubiegłe lato na słomie pierwszy raz siatka robiąc ustawiłem chyba 3,25 obrotu i siatka poszła tylko świst... na pewno za dużo...ale ile wynosi minimalna ilość owinięć żeby było ok? Jaką siatke, z jaką wydajnościa, gdzie i za ile kupujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od roku dwa lata temu prasowałem we wrześniu (specjalnie) i słoma łatwo się zbijała bo była szara to wystarczył 1.5 raza a ubiegłym roku musiałem przy max ścisku dać 2 razy. Zaznaczam że zbieram słomę jak najpóźniej żeby zszarzała, wtedy nie jest sprężysta. Przy mocnej myślę że wystarczy 2.5 raza. kiszonki sam nie robię tylko wynajmuję prasę i ta owija sznurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...