Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

czekam na odpowiedz na pytanie które zadałem i tyle

No to odpowiadam: kup sobie pług 2x33cm i wykonaj pierwszy raz w życiu pożądną, głęboką orkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czekam na odpowiedz na pytanie które zadałem i tyle

No to odpowiadam: kup sobie pług 2x33cm i wykonaj pierwszy raz w życiu pożądną, głęboką orkę.

 

takie (słowo zostało usunięte)ki to mnie denerwuja przecież piszę że mam pług 3x40cm i orze nim głęboko w rędzinie więc po co mi piszesz o dwuskibowcu?? taki dwuskibowiec to sasiad zetorem 5211 ciaga i to jest wstyd bo waldzus jest mocniejszy od 5211 bo ciaga 3*40 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paranoja.

Właśnie stajesz się pośmiewiskiem tego forum

 

sam jesteś pośmiewiskiem bo piszesz cały czas nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 30 konny T-25 ma być mocniejszy od 5211, nie pisz bzdur.

do Władzia jakaś nie za szeroka dwójka jeśli koniecznie chcesz to może być obrotowa byle nie za ciężka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak 30 konny T-25 ma być mocniejszy od 5211, nie pisz bzdur.

do Władzia jakaś nie za szeroka dwójka jeśli koniecznie chcesz to może być obrotowa byle nie za ciężka.

 

jakie 30koni? władzie mają 40 koni a jak podkręcone to nawet i 50 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wladymirec chyba zapomniałeś wziąć rano leki... Zrób to dla nas i opuść to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@wladymirec chyba zapomniałeś wziąć rano leki... Zrób to dla nas i opuść to forum.

 

sam opuść to forum bo widze ze nie masz nic ciekawego do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ty maszza płygi i ziemie że t25 ciaga 3x40 bo to dla mnie kosmos, chyba jakies pługi z włąsnym napędem

Ja mam dosc lekkie gleby i ciagnikeim 80Km ciagam pługi o takiej samej szerokosci roboczej jak niby twój władek I tez nie ma lekko bo u mnie orka to orka nie podorywka na 10cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co ty maszza płygi i ziemie że t25 ciaga 3x40 bo to dla mnie kosmos, chyba jakies pługi z włąsnym napędem

Ja mam dosc lekkie gleby i ciagnikeim 80Km ciagam pługi o takiej samej szerokosci roboczej jak niby twój władek I tez nie ma lekko bo u mnie orka to orka nie podorywka na 10cm

 

mam ziemie bardzo cieżką rędzinę. tylko mój władek ma pompe podkręcona i koła od 360 i obciążniki od 360 i na przodzie ma dużo obciążników i na dociążeniu robię wiec na głebokośc 30 cm władziu z pługiem 3*40cm lata. szacunek dla twojego ciągnika i pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ziemie bardzo cieżką rędzinę

Ja na takiej ziemi ledwo uciagnę pług 4011- muszę wypłycać do 15-20cm mimo oryginalnych obciążników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ziemie bardzo cieżką rędzinę

Ja na takiej ziemi ledwo uciagnę pług 4011- muszę wypłycać do 15-20cm mimo oryginalnych obciążników.

 

to ten twoj 4011 to stary grat i nie masz czym się chwalić. kup sobie władzia to zaobaczysz jaki z niego siłacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ten twoj 4011 to stary grat i nie masz czym się chwalić. kup sobie władzia to zaobaczysz jaki z niego siłacz
Przyjedź do mnie tym swoim władziem sczepimy się linkami i pogadamy. Wątpie czy będę musiał puscić sprzęgło pewnie same hamulce wystarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ten twoj 4011 to stary grat i nie masz czym się chwalić. kup sobie władzia to zaobaczysz jaki z niego siłacz
Przyjedź do mnie tym swoim władziem sczepimy się linkami i pogadamy. Wątpie czy będę musiał puscić sprzęgło pewnie same hamulce wystarczą

 

moj władziu jest mocniejszy niż 5211 wiec jakiegos 4011 to z palcem w du...pie powala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj władziu jest mocniejszy niż 5211 wiec jakiegos 4011 to z palcem w du...pie powala

Boże widzisz i nie grzmisz?!

Koniec tematu bo nie mam zamiaru dyskutować z jakimś błaznem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj władziu jest mocniejszy niż 5211 wiec jakiegos 4011 to z palcem w du...pie powala

Boże widzisz i nie grzmisz?!

Koniec tematu bo nie mam zamiaru dyskutować z jakimś błaznem.

 

teraz bedziesz cicho bo juz teraz wiesz ze masz klekota a nie ciągnik, bo 4011 to wszytsko urusowskie papajstwo jest i wladziowi do piet nie dorasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4011 to wszytsko urusowskie papajstwo jest i wladziowi do piet nie dorasta

Żal mi ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem odpowiadac, ale nie wytrzymałem. Władymirec weź przestan durnoty pisac. Może napiszesz, ze twój wladzio jest silniejszy niż Ursus 1224.

Nie mam nic do Władków, ale po prostu nie mogę. Staram się nie obrażac innych użytkowników i ciebie też nie obraziłem tylko zwróciłem uwagę, ale wez przestań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uspokoimy trochę burzliwą dyskusję.Spotkał się może ktoś z was z pługiem 3 obrotówką firmy HUARD(KUHN) model 366

Właśnie taki pług dzisiaj kupiłem ale Proxima 8441 ma co go podnosić i ciekawy jestem jak poradzi sobie jak pójdzie w pole. Może ktoś widział taki sprzęt w pracy.

Ciekawym rozwiązaniem jest zabezpieczenie non-stop (sprężyna)

Jak ktoś nie kojarzy modelu to tu jest podpowiedz http://www.ave.fr/ventes-encheres/detail-lot/-1674547870.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu co podałeś nie widać za bardzo zabezpieczeń, ale rama jest naprawdę potężna.

Ile on waży i jaka jest szerokość orki?

Cena też pewnie nie jest mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt sprężyny nie widać ale nie jest ona typowa tylko w formie spirali umieszczona bezpośrednio za korpusem odkładni. Co do wagi to ciężko określić ale dzisiaj jak go wiozłem i wpadłem w większą dziurę to pomimo obciążników na przodzie to proxime podniosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można było ale na zabezpieczeniu kołkowym a u mnie to katastrofa bo kamieni od groma w ziemi na głębokości orki a z zabezpieczeniem non stop lżejszego pewnie nie znajdę no chyba że zagonowy ale jest to alternatywa gdy proxima z obrotką nie poradzi sobie w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Proxima dała radę w transporcie, to da i w polu- spoko wodza. Kuhn słynie z małych oporów orki, a jeśli rama solidna, to dobrze - wytrzyma przeciążenia. Tylko wyreguluj nastawy w pługu dobrze, pójdzie jak przecinak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...