Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

no to czego chcesz u mnie 1600szt. i 27t. paszy i 12,5 swojego z koncentratem i jeszcze nie wiem jak mi wyjdą bo dopiero we wtorek.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz romek31śl a u mnie to troche gorzej bo6,1kg i tyle zjadły jak wcześniej pisałem zobaczymy drugie bo w sobote podskub ,a ile uciebie za pierze płacą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no widzisz romek31śl a u mnie to troche gorzej bo6,1kg i tyle zjadły jak wcześniej pisałem zobaczymy drugie bo w sobote podskub ,a ile uciebie za pierze płacą

 

Ja jestem tydzień po podskubie i u mnie chłopaki za skubanie biorą pierze bo zawsze z tym miałem problem i nie miałem gdzie sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku ciężko sprzedac pierze a jak już się sprzeda to od 8zł do 10zł , moi stali pieżacy już nie skupują od 19.08.08.to był ostatni gwizdek jak mnie powiedział i że obiecał wcześniej to kupił bo niemcy mają pierze z ukrainy ponoć już wyprane za 2$ i tak to jest ,na drugi rok to lepiej w gnuj wyżucić albo nie skubać tylko dać gęsią aby im samo wypadało.POZDRAWIAM I WSPÓŁCZUJE WSZYSTKICH KTÓRZY SIĘ BUJAJĄ Z PIERZEM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Koledzy. Jestem tu „nowy”

Na początku dziękuje Ptysiowi za pozdrowienia

Otóż jestem takim właśnie hodowcą „bujającym się z pierzem”.

Moja hodowla to raczej „manufaktura”- posiadam 1000 gęsi białych kołudzkich i chowam je w cyklu czech poskubów. Ze względu na bardzo niską cenę pierza i wysoką cenę zbóż postanowiłem przejść na intensywny tucz z jednym podskubem.

I w tym miejscu moje zapytanie do was. Jaką masę otrzymujecie przy odstawie? Ja w cyklu czterech podskubów otrzymywałem w tamtym roku (bo, w tym dopiero odstawie) 6,7kg. Rozmawiałem z przedstawicielem „Piasta” i ten po krótkiej symulacji wyliczył mi dochód średni 1,10zł za kg. Przy zastosowaniu paszy i zboża i zielonki-do oporu. Czy karmicie samą paszą czy również ziarnem? Czy robicie własną paszę? Czy stosujecie koncentraty? Jaką macie obsadę na m2? Chciałbym się trochę dowiedzieć o tym systemie hodowli od was, bo przecież wyliczenia jedno a praktyka drugie. Jak już wspomniałem cały czas hodowałem na cztery podskuby i w temacie intensywnego chowu jestem trochę „zielony”

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki i Koledzy, wiem, że na pewno macie dużo pracy przy stadach, ale może w wolnej chwili odpowiecie na mój post. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam średnia waga jaką osiągałam przy16tyg. to6,3kg.jestem ciekawa jak w tym sezonie zakłady traktują hodowców bo ja w tym sezonie mam wolne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luśka dlaczego wolne?? Nie opłaca się Tobie hodować? Pytam dlatego bo w następnym sezonie chcę właśnie prowadzić hodowle w takim systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wolne znaczy nie kontraktowane to będzie stresowo- podobno gęsi wbród a niemcy zwlekają więc ceny spadaja i rwania nie ma- ale może znajomy mi bajki opowiadał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odpowiadam wolne dlatego że cena jest niebardzo,a osobiście bardzje opłaca się zboże sprzedać niż przerobić go na obornik a i pracowników brak.Ja tesz przestawiam się na reprodukcję zobaczymy może będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoduje gęsi i nie wiem co się dzieje ale gęsi całymi nocami wpadaja w paniczny strach i są w ciągłym ruchu. Ta sama sytuacja powtarza sie na wybiegu w dzien. Słyszałem o stersie gęsi!! jak sobie z tym poradzic??

Gęsi mają 7 tygodni.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o stres warto podać wit.E+selen,oraz ograniczyć światło nocne do lekiego półmroku a wczasie dnia ograniczyć ruch osób na wybiegu i dookoła wybiegu a karmienie o stałych porach i te same osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kapsel68a może wydać się Tobie to dziwne, ale ja w czasie odchowu stosuje radio. Po prostu ustawiam jakieś małe radyjko w odchowalni i puszczam im muzykę. Jeśli chodzi o upodobanie to nie są wybredne. ':D' Gęś jest ptakiem bardzo towarzyskim i gdy słyszy ciągle jakiś głoś jest spokojniejsza- przynajmniej tak jest u mnie. To jeśli chodzi o odchów. Jest to trochę śmieszne co piesze, ale ja taką metodę stosuje i nie miałem nigdy problemu ze stresem. Podzielam również zdanie „Luśki”; warto podać wit.E+selen. Bardzo ważną sprawą jest obsługa stada':!:'':!:'':!:'– MUSI BYĆ WYKONYWANA PRZEZ TE SAME OSOBY!!! Gdy pojawi się obca natychmiast się płoszą. Tyle ode mnie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie macie średnie wagi. Ja sprzedałem własnie swój drugii rzut średnia 6.37, 1900 sztuk no i narazie wolne a słyszałem ze w przyszłym roku cena może spaśc nawet o 2 zł więc sie zapowiada nieciekawie prz tych cenach paszy. Ja niedawno kupowałem jeszcze finiszer za 1000 zł/t a pszenżyto w tej samej wytwórni skupują po 450 zł/t więc relacje są mało ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki i Koledzy. Pisałem już jakiś czas temu posta na tym forum. Może ktoś odpowie mi na moje pytanie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Koleżanki i Koledzy. Pisałem już jakiś czas temu posta na tym forum. Może ktoś odpowie mi na moje pytanie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Skoro nikt Ci nie odpowiada to znaczy ,że ludzie nie chcą z Tobą gadać.Po nauki idż do szkoły bo nauka kosztuje.PS.jakoś dziwnie kojarzysz mi się z innym markiem wypuszczaczem z tego portalu.Odejdż!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt Ci nie odpowiada to znaczy ,że ludzie nie chcą z Tobą gadać.Po nauki idż do szkoły bo nauka kosztuje.PS.jakoś dziwnie kojarzysz mi się z innym markiem wypuszczaczem z tego portalu.Odejdż!

 

 

Wypuszczaczem o co Ci człowieku chodzi. To Ty siejesz tu zamęt. Jakoś nie pamiętam Ciebie żebyś kiedyś tu pisał. Pierwszy raz wszedł na forum nic ciekawego nie wnosi tylko sieje zamęt. To kto tu jest „wypuszczaczem”? Jak coś nie pasuje to sam odejdź. To jest forum dla poważnych ludzi, a nie dla takich jak „ty”, a propo jakiegoś marka to już nie do mnie. I nie zawracaj d... jakimiś tw skojażeniami.

 

Masz coś ciekawego do powiedzenia to pisz,jak nie to spadaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz alojz zaciekawiłeś mnie tym postem. Postanowiłem wejść na tw profil i dowiedzieć się z kim mam wątpliwą przyjemność, przeczytałem posty. Tak też myślałem, zwyczajny „wypuszczacz”, który tylko wszystkim ubliża i mąci. Ale na osłodę, żeby tak źle tobie nie było to kilka postów napisałeś na temat- „gratuluje”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktos dawac gęsią taką zielonkę którą owiją sią dla krów w te białe bele. Zastanawiam sie czy nie było by warto czegos takiego zrobic i rozpakowac w okresie gdy brakuje zielonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jesteś hodowcą na reprodukcję? bo wczesną wiosną już jest rzepik lub rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wszystkich hodowców czy ktoś z was dawał gęsią kwas mlekowy? ja teraz ostatniemu rzutowi dawałem i jestem zadowolony bo sprzedawałem po 15-tyg. i jadły do końca a śr. kg. to 6.8kg----sucha ściułka ,czyste gęsi, no rewelacja--------- i nikt mnie nie podpowiedział z hodowców DLACZEGO wszyscy już wiecie o tym!!! POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek31śl z tymi belami masz dobry pomysł. Jeśli przygotujesz taką porcję to zawsze będzie to rezerwuar na okres suszy, w którym o zielonkę trudno.

 

Ptyś jeśli chodzi o was mlekowy to nie wszyscy hodowcy o tym wiedzieli – np. ja Jeśli mogę się spytać to chciałbym wiedzieć jak i w jakich ilościach go podajesz w przeliczeniu na jedną gęś.

Pozdrowienia dla wszystkich hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...