Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam jeszcze raz prośbę do kolegi, który napisał do mnie na priwa, alb zrobił to jeszcze raz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć alojz, co tam słychać?

Widocznie Yon jeszcze nie rozmawiał z administratorem, bo przecież jeszcze tu jesteś.

No nic nie będę się rozpisywał, bo żal mi klawiatury na Ciebie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej cisza.......................

Oj Alojz, Alojz. Coraz cieniej śpiewasz. Pewnie Ci całkiem wyschły. Wiesz co, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć alojz, co tam słychać?

Widocznie Yon jeszcze nie rozmawiał z administratorem, bo przecież jeszcze tu jesteś.

No nic nie będę się rozpisywał, bo żal mi klawiatury na Ciebie.

Pozdrawiam.

A kto to jest ten Yon studencie?A propos kol.Nie rozpisuj się za bardzo tylko zajrzyj do betoniarki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alojz chyba Cie kobieta w domu prześładuje a ty próbujesz sie jakos odegrac na tym forum. Weź troche wyluzuj bo cie nerwica dopadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdy przestaniemy zawracać sobie głowę takimi błahymi epizodami jak np. alojzem to one z czasem przestaną się odzywać i denerwować, a może pomyślą trochę i zaczną prowadzić normalną rozmowę. Taki typ człowieka jak alojz chce nam imponować i udowadniać na siłę, że się na wszystkim zna, a w gruncie rzeczy jest tylko szarym, zakompleksionym człowiekiem, który na forum pokazuje, ”jaki to on nie jest”. Dlaczego tylko na forum? Odp jest prosta - bo w realu wszyscy go znają i tam dużego pola do popisu nie ma. Wiec moja rada: nie zwracajmy na niego uwagi. Zbyt piękne jest życie, żeby marnować je na „takie coś”. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że gdy przestaniemy zawracać sobie głowę takimi błahymi epizodami jak np. alojzem to one z czasem przestaną się odzywać i denerwować, a może pomyślą trochę i zaczną prowadzić normalną rozmowę. Taki typ człowieka jak alojz chce nam imponować i udowadniać na siłę, że się na wszystkim zna, a w gruncie rzeczy jest tylko szarym, zakompleksionym człowiekiem, który na forum pokazuje, ”jaki to on nie jest”. Dlaczego tylko na forum? Odp jest prosta - bo w realu wszyscy go znają i tam dużego pola do popisu nie ma. Wiec moja rada: nie zwracajmy na niego uwagi. Zbyt piękne jest życie, żeby marnować je na „takie coś”. Pozdrawiam.
Nie wiem skąd Ty to wszystko wiesz,ale z pewnością masz rację.Wygrałeś. Przestaje pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie czy ktoś z was miał problem z kanibalizmem wśród gęsi,i jak sobie z tym radził?Dziękuję za odpowieć.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aoljz drogi kolego nie chce byś poczuł się urażony i znikał z tego forum, tylko byś pisał na temat i przestał ubliżać innym. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na przyszły sezon czyli 2009 "Cedrob" w umowie kontraktacyjnej proponuje 6 zł netto jako minimalną cenę gwarantowaną, dyrekcja mówi że cena będzie średnio rynkowa i nie niższea jak 6 zł, a jak inni będą płacić więcej to oni też. Co o tym sądzicie? Co słychać w innych zakładach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Na przyszły sezon czyli 2009 "Cedrob" w umowie kontraktacyjnej proponuje 6 zł netto jako minimalną cenę gwarantowaną, dyrekcja mówi że cena będzie średnio rynkowa i nie niższea jak 6 zł, a jak inni będą płacić więcej to oni też. Co o tym sądzicie? Co słychać w innych zakładach?

 

Mi juz we wrześniu pani z ZD mówiła ze cena spadnie o 2 zł/kg więc można sie spodziewc cen za żywiec gdzies w granicach 6-6.5/kg. Póki co euro stoi w miare wysoko ale nie wiadomo czy Niemcy chcą kupowac.

Wszystko było by ok jak by cena starteru była 800/zł za tone bo przy takich cenach skupu zbóż powinna kształtowac sie w tych granicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie co taka cisza? Jak zakończyliście sezon? Jak zapatrujecie sie na następny rok? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie co taka cisza? Jak zakończyliście sezon? Jak zapatrujecie sie na następny rok? Pozdrawiam.

 

 

Podobno sytuacja w zakładach drobiarskich wygląda bardzo nieciekawie. Niemcy wogóle nie chcą kupowac gęsii jak tak dalej będzie to cena na przyszły sezon zapowiada sie bardzo nieciekawa. Kryzys dosięgqa każdą branże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co tak nagle z roku na rok przestaną szamać gęsi????Takiej ceny jak w tym roku była to długo napewno nie będzie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeść raczej nie przestaną,są zakłady które robią nakłady jaj już w styczniu czyli pisklak sam koniec lutego.Gdzieś te gąski poszły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Co myślicie o zastosowaniu nagrzewnicy wodnej centralnego ogrzewania w wychowalni dla piskląt gęsich? Gaz drogi tak samo olej. Wydaje mi się, że piec miałowy i nagrzewnica c.o. to rozsądne rozwiązanie. Proszę opinie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Możecie napisać w jaki sposób podajecie paszę reprodukcji w czasie nieśności. Ja wcześniej stosowałem zwykłe koryta,ale od 2 lat podaję pasze w paśnikach własnej roboty, jednak gęsi dużą ilość paszy marnują, gdyż ląduje on na ziemi. Macie jakieś inne pomysły w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł jest dobry jeśli marnują to pewnie dolna część koryta jest pod złym kontem, koryto jest zamało "rozłożone"gęś gdy je pobiera paszę i się prostuje wtedy najczęściej gubi paszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie czy u Was zakłady podały ceny na jajo gęsie?I czy robiliście kalkulacię kosztów,nam ok.3,60netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

czy już gdzieś zakłady podały cęne żywca gęsi tuczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Właśnie ja dołączam się do pytania ZDZ czy podają już cenę żywca. Ostrów jeszcze nic nie mówi. Kiedy macie zebrania? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów! Jestem tu nowy, ale forum czytam od jakiegoś czasu. W minionym roku pierwzsy raz miałem gęsi do tuczu, w tym również zamierzam podpisać umowę, dlatego również interesuje mnie cena za kg żywca. Na dzień dzisiejszy związany jestem z SEDAR z Międzyrzeca Podlaskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki i Koledzy. Czy wiadomo już coś o kontraktacjach? Jak ceny, jak pasza i pisklęcia? Ostrów jeszcze milczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...