Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Koledzy i Koleżanki wiecie może dlaczego u gęsi reprodukcyjnej pojawiają się jaj dwużółtkowe, jakie czynniki na to wpływają? Jest to kwestia żywiena, warunków środowskowych czy programów świetlnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Firma AMI wybrała się w odwiedziny do największych hodowców dawngo woj. Gorzowskiego. Słynna Przepiórska odwiedzała wszystkich hodowlanych baronów (sprzedaż powyżej 10 tyś.) i oczywiście obiecywała złote góry. Problem firmy AMI to nie właściciel złodziej (Koziegłowy) i finansowe przekręty (Ingor) ale problem tkwi w kontraktacji. Już przed laty sugerowałem właścicielom Aksamskim, aby na kopach rozpędzili swoją kontraktację łącznie z jej szefową Przepiórską, nie musieliby płacić najwyższych cen w Polsce każdego roku i szukać hodowców. Nie posłuchali, ich kasa, ich problem.

Przed podpisaniem umowy hodowca ma wrażenie, że pani Przepiórska jest aniołem, gdy przychodzi do rozliczenia dostawy z aniołka robi się diabeł, który patrząc prosto w oczy hodowcy potrafi go doprowadzić do bankructwa.

Pozbywając się beszczelnej Przepiórskiej właściciele zaoszczędziliby dużo kasy, jeżeli chcą cierpieć, to ich sprawa. W mojej firmie nie pracowałaby nawet jednego dnia. Było szczytem głupoty ze strony szefów, wysyłać znienawidzoną Przepiórską do hodowców.

 

Pozdrawiam wszystkich hodowców z zachodniej Polski!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

Koledzy i Koleżanki wiecie może dlaczego u gęsi reprodukcyjnej pojawiają się jaj dwużółtkowe, jakie czynniki na to wpływają? Jest to kwestia żywiena, warunków środowskowych czy programów świetlnych?

 

 

Jeśli chodz o jaja duże to głównym czynnikiem to światło oraz wiek gęsi, mogą być młode i zadużo światła i za szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! jeżeli chodzi o AMI to nie mam zastrzeżeń i o panią Beatę też,wiadomo że każdy chce mieć dobry towar,a za dobry towar dobra cena to o co hodowcą chodzi PS.arsen to kupił byś chińszczyznę za made in germany ?? bo ja nie chyba każdy zdrowy i rozsądny płaci za pierwsza kl. 1 . towar. NIE wiem tu o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w przyszłym tygodniu pierwsze lęgi czy macie już ustaloną cenę na jajko, na południu dają nam za pierwsze jaja 2,60 cena w porównaniu do zeszłorocznej dużo niższa jak u Was.Mam jeszcze jedno pytanie czy brał może ktoś paszę z firmy Ekoplon w Grabkach Dużych i jakie wyniki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! odnośnie paszy to jak pisałem w poprzednich postach to proponuje z TASOMIX i jakość i cena jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ANSRE ale tak naprawde o co Ci chodzi bo wygłoiłeś dość długi monolog z którego nic nie wynika. Moim zdaniem dla hodowców - czyli też dla mnie kożystne jest, że AMI ma wysokie ceny, więc nie kozumiem Twojego rozżalenia. Mógłbyś rozwinąć trochę swój wątek myślowy. Pozdrawiam.

P.s. macie już pisklęta - ja od połowy kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeśli chodzi o Bika to na wschodzie już dawno nie zagląda bo nie ma po co jeszcze gdzieniegdzie mu się udało w tamtym roku ale po próbach aneksowania umów i przedłuzania terminów płatności chyba już nie zajży.Kol anser no masz bardzo interesujące info o zakładach zach. Polski mógłbyś kontynuowac , tylko jakoś uporządkuj swoje myśli bo twoja wypowiedż na temat kontraktacji i oszczędnościach jakie zakłady by poczyniły zwalniając całą kontraktację jakoś nie mogę tego zrozumieć .Chciałbym zwrócić się do hodowców z prośbą o dyskusję na forum na temat co my hodowcy możemy zrobić z ewidentną zmową cenową w jaju gęsim .Na dzien dzisiejszy cały prawie kraj płaci 2.7 zł netto za jajo zapłodnione a przedstawiciele zakładów nie chcą podejmować żadnych rozmów negocjacyjnych.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich czytam wasze opinie i stwierdzam ze wszyscy narzekają ze nie bedą hodowac przy tej cenie tylko dlaczego wylegarnie pracuja pełną parą ? Ja mam zakład wylęgowy (leżę tylko gęsi) i lista zamówien peka w szwach zamówień jest duzo wiecej niz w 2008 roku.

 

 

Sebastian ty to fantazjujesz…do gąsiąt to ty chyba sztabki złota dodajesz, że lista zamówień pęka ci w szwach….albo masz po prostu złote gęsi….z tego co wiem, takie nie są, a Twoje wypowiedzi są dalejie od prawdy….i mam wrażenie, że zapominasz, że to forum czytają i piszą na nim prawdziwi a nie wirtualni hodowcy, którzy wiedzą, co się dzieje na rynku, czyli również o tym, ile masz zamówień i jakie masz gęsi….jeśli już piszesz jakies sensacje….to pisz chociaż prawde….albo sygaLIZUJ POSTY, ZE TO FANTAZJE NIE Z TEJ ZIEMI

 

 

Co do Anser:

Ty również pisz o co ci naprawdę chodzi…bo twój Nick sugeruje co innego niż tresc twoich wypowiedzi….chyba ze to tylko macenie w Glowach…

 

 

 

Porada doświadczanego hodowcy:

Wezcie kartke papieru i cos do pisania i przeliczcie wszystkie koszty związane z produkcją - prawdziwe i dopiero rozmawiajcie z kontraktacja z ZD , a pozniej jak już zdobędziecie na ten temat wiedze dopiero zaczynajcie hodowle gesi…..a swoja droga czy wy wiecie jaka jest tresc podpisanych przez was umow kontraktacyjnych…..?????

Z waszych bowiem wypowiedzi wynika, ze nie zalezy wam na tym żeby na hodowli zarabiac, ale żeby tylko produkowac…

 

Pytajcie to wam odpowiem jak zrobic kalkulacje na 2009 na gesi, a co do zakładów z zachodniej polski to tez pare uwag mogę wam podac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego House,więc po ile w tym roku trzeba sprzedać gesi żeby wyjść na zero???No i jeśli przyjmiemy "pogłowie" gęsi tuczonych z zeszłego roku za 100,to jakie ma być pogłowie w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego House,więc po ile w tym roku trzeba sprzedać gesi żeby wyjść na zero???No i jeśli przyjmiemy "pogłowie" gęsi tuczonych z zeszłego roku za 100,to jakie ma być pogłowie w tym roku?

 

 

Minimalna cena netto 1kg żywca musi wynosić 6,50 zł netto, by w ogóle myśleć o produkcji, a te sygnały o jeżdżących przedstawicielach kontraktacji świadczą tylko o tym, ze nie ma dotąd za wielu chętnych na odbiór piskląt. Wiec radzę poczekać. A produkcja powinna być niższa o min.30%. Ograniczmy wiec wszyscy produkcję. Bo w ogóle zastanawiające jest skąd na rynku wzięło się tyle piskląt, z jakich gęsi one pochodzą. Jakość piskląt z 2008 roku świadczy o tym, że nie pochodziły one z właściwych stad. Była wolna amerykanka - wszystko co się wylęgło poszło do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rady na 2009!!!!:

1. Gęsi wystarczy dla wszystkich - zalecam, więc wziąć "głęboki oddech";

2. Zakłady Drobiarskie stosują zmowę cenową - dlatego ceny zakładów nie odbiegają znacznie od siebie - i stąd te ceny z pominięciem kalkulacji opłacalności;

3. Zakłady bez hodowców nie mogą istnieć!!; zastanówcie się kto jest od kogo uzależniony; hodowca poradzi sobie bez zakładu, a zakład bez hodowcy nie będzie ubijał;

4. Nie zawierajcie umów kontraktacyjnych z zapisami w stylu:

-"cena ostateczna będzie ceną rynkową"

-"cena ustalona na podstawie cen 3 wskazanych zakładów"

-"cena w sezonie będzie wynosić od 5,50 do 6,50";

ponieważ jak już będziecie mieć gęsi w kurnikach to nikt Wam tych zapisów nie zmieni na korzystniejsze, a nadto zastanówcie się, bo zakłady wykorzystają takie zapisy na swoją, a NIE WASZĄ korzyść;

5. Kontraktacje zakładów uważają hodowców za "głupiego Jasia", któremu można narzucać swoją wolę; pamiętajcie, że nie ma już niewolnictwa i ZD nie mogą nas traktować jak niewolników, którzy "zasuwają" nawet dokładając do interesu, żeby tylko ZD zarobił; Najwyższy czas na to, żeby doszło wreszcie do partnerstwa w rozmowach kontraktacja-hodowcy i uwzględniania cen z kalkulacji produkcji;

 

Ci, którzy twierdzą, że tak dużo zarabiają i że hodowla gęsi to taki złoty interes niech zostawią jeszcze więcej tym "biednym" zakładom, produkujcie nawet za 1zł, bo przy tych Waszych kalkulacjach i tak zarobicie, a gęsi przecież i tak żywicie "powietrzem i miłością", więc niewiele Was kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Firma AMI wybrała się w odwiedziny do największych hodowców dawngo woj. Gorzowskiego. Słynna Przepiórska odwiedzała wszystkich hodowlanych baronów (sprzedaż powyżej 10 tyś.) i oczywiście obiecywała złote góry.

 

 

Kolego Anser napisz jak zakonczyla się (z jakim skutkiem) ta wczorajsza wizytacja kontraktacji z AMI i innych ZD jesli tez jezdzili. Czy wizyty u "BARONÓW" zakończyły się podpisaniem umów?

Ciekawi mnie czy Przepiórska jadąc do Baronów nie przyjechała przypadkiem do Baranów [bo jak ktos od Was z lubuskiego zdecydowal się podpisac umowy z AMI na tych zasadach, które proponują i oni i dwie firmy "WIDMO" z lubuskiego (WIDMO=prezes,fura,komóra i teczka) to Wy nie Baronowie jesteście, a zwykłe z Was Barany.]. Bo do tych samych Baronow to jeszcze zaraz przyjedzie BIK, MIK i FIK tez szukac Baranow za 6 zł albo 6,20 zł, z czego w II klasie utną jeszcze ze 20 gr na 1kg, pomijając że jak zwykle zostawiaja sobie pewnie furtkę do jeszcze wielu innych potrąceń na zasadzie +- 5 %, albo sprzedając pisklęta po cenach o 1-1,5 zł droższe niż gdzie indziej (bo to też zysk zakładu).

Swoją drogą wspaniały, dobroduszny Seba ze Stawu niczym Wodnik Szuwarek zaraz tez pojedzie do hodowcow wciskajac swoje zlote gąski za złote pieniążki.

Do mnie to jeszcze te kontraktacje nie przyjechaly, ale jak mają przyjechac z takimi propozycjami jakie skladaja w wlkp i lubuskim to szkoda i mojego i ich czasu na pusta rozmowe o niczym.

 

ps. Hodowcy z Dzikiego Zachodu, a w tym roku kto stawia obiad w Kozichgłowach Wy czy Rydellkowa? Macie chyba u niej dług wdzięczności już za jeden obiadek;) A był chociaż smaczny czy dostaliście rozwolnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czytam od jakiegoś czasu to forum i takiego mądrali jak House to jeszcze tu nie widziałem. Myślę, że się tylko mądrujesz, a sam już dawno podpisałeś umowę na 2009 i teraz wylewasz złość na siebie na to forum. Jak jesteś taki mądry to powiedz jakie ceny na ten rok ma Mikstat, BIK, Tutka, Animpol, Koziegłowy, bo widzę że niby wszystko wiesz, a pewnie pierwszy rok hodujesz.

Mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozak czytając Twoją wiadomość nie wiem jaki był tak naprawdę cel twojej wypowiedzi, a mówienie, że jestem "mądrala" odbieram bardziej jako komplement aniżeli przytyk czy złośliwość. Tak naprawdę w żaden sposób ani mnie nie obrazisz, ani sprowokujesz do rozmów nie na temat, te twierdzenia są mi całkowicie ambiwalentne.

A jeśli chodzi o mój staż w drobiarstwie, to mogę Ci powiedzieć, że sam zajmuję się drobiem (przede wszystkim kaczką i gęsią) od wielu,wielu lat, tak samo jak mój ojciec i dziadek się tym zajmowali. Chów drobiu to ja mam we krwi, a jak przeglądam takie jak to forum i słucham czasami innych hodowców albo pracowników ZD to mam wrażenie, że reszta chów drobiu ma nie we krwi a w D.... Dlatego piszę to co piszę, bo chcę żeby każdy z nas zarobił,a nie bawił się Stańczyka Zakładów.

Jeśli chodzi o odpowiedz na inne pytania to udzielam odpowiedzi na Twoje, zresztą bardzo mądre, pytanie na innej zakładce tego forum (które poniżej wskazałem - Gęsi w 2009 - pisklęta, chów, sprzedaż - ceny i rady.

 

Poza tym pozdrawiam wszystkich użytkowników i mam nadzieję, że weźmiecie udział w tych rzeczowych dyskusjach, bo to też Wasz interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie i bierzcie udział w dyskusji na forum http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=10098&sid=01c457d1bc5574205ccf728411b66ec7 ,bo możecie tam naprawdę cenne informacje uzyskać, w tym szczegółowe kalkulacje, ceny żywca, piskląt oraz inne ważne ceny na 2009. Zachęcanie do dyskusji na tym drugim forum na stronie PPR.pl już powoli zaczyna przynosić korzyści dla wszystkich gęsiarzy zgodnie z moim założeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zły z Ciebie mądrala dr Hause Ja nikomu nie muszę pisklat wciskac bo od 10 lat mam stalych odbiorców i nie narzekam cene podałes u mnie za marcowe 6 zł zupełna nie prawda wiec przestan fantazjowac ze ceny są do niczego wszyscy o tym wiedzą ale do hodowli nikt nikogo nie zmusza kazdy sam za siebie decyduje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastianie na wstępie chciałbym Ciebie pozdrowić i powiedzieć, że moje informacje na temat cen piskląt u Ciebie nie są fantazją, a informacje które posiadam są przekazane mi przez hodowców ze Zrzeszenia Gęś-Pol z Gorzowa Wlkp. i z ZD BIK, bo wiem, że za marcowe pisklęta miałeś dostać tyle, ile BIK za żywiec miał płacić hodowcom. A to,że od lat współpracujesz z BIKiem to jest fakt, nie fantazja i wszyscy o tym doskonale wiedzą. Dobrze, że temat wywołuje takie zainteresowanie i że każdy się w jakiś sposób odnosi do poruszanych tematów na tym forum i na temacie założonym przeze mnie, gdzie pewnie też zaglądasz. A to "Panie Kolego", że "Kto miał stado gęsi ten był wielki pan" to wiem nie tylko z gazety http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070527/GLOSGORZOWA/70525037 ,ale teraz mamy wolny rynek i produkcja gęsi to wybór każdego z nas. A jak ktoś chce produkować poniżej progu opłacalności to prawda, że to każdego wolny wybór. Tylko zastanówmy się czy warto psuć rynek innym, tym którzy chcą nie tylko produkować, ale i zarabiać chociaż na utrzymanie własnej rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze zrozumiałem Seba twoja wypowiedz? czy mowisz ze powinnismy produkowac ponizej kosztów? To ze pracujesz z bikiem to wszyscy wiemy, a to czy masz z tego jakies dodatkowe korzysci to twoja sprawa. Po co wciskasz hodowcom kit? Bo widze ze tobie to zadne zalecenia house'a nie pomoga, wymien sobie glowe. ja tam zmienilem juz swoje zdanie na temat house'a, dobrze ze jest ktos kto otwiera nam na wiele spraw oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rady na 2009!!!!:

1. Gęsi wystarczy dla wszystkich - zalecam, więc wziąć "głęboki oddech";

2. Zakłady Drobiarskie stosują zmowę cenową - dlatego ceny zakładów nie odbiegają znacznie od siebie - i stąd te ceny z pominięciem kalkulacji opłacalności;

3. Zakłady bez hodowców nie mogą istnieć!!; zastanówcie się kto jest od kogo uzależniony; hodowca poradzi sobie bez zakładu, a zakład bez hodowcy nie będzie ubijał;

4. Nie zawierajcie umów kontraktacyjnych z zapisami w stylu:

-"cena ostateczna będzie ceną rynkową"

-"cena ustalona na podstawie cen 3 wskazanych zakładów"

-"cena w sezonie będzie wynosić od 5,50 do 6,50";

ponieważ jak już będziecie mieć gęsi w kurnikach to nikt Wam tych zapisów nie zmieni na korzystniejsze, a nadto zastanówcie się, bo zakłady wykorzystają takie zapisy na swoją, a NIE WASZĄ korzyść;

5. Kontraktacje zakładów uważają hodowców za "głupiego Jasia", któremu można narzucać swoją wolę; pamiętajcie, że nie ma już niewolnictwa i ZD nie mogą nas traktować jak niewolników, którzy "zasuwają" nawet dokładając do interesu, żeby tylko ZD zarobił; Najwyższy czas na to, żeby doszło wreszcie do partnerstwa w rozmowach kontraktacja-hodowcy i uwzględniania cen z kalkulacji produkcji;

 

Ci, którzy twierdzą, że tak dużo zarabiają i że hodowla gęsi to taki złoty interes niech zostawią jeszcze więcej tym "biednym" zakładom, produkujcie nawet za 1zł, bo przy tych Waszych kalkulacjach i tak zarobicie, a gęsi przecież i tak żywicie "powietrzem i miłością", więc niewiele Was kosztuje.

 

Widzę,że u was takie same problemy jak w brojlerze

Moja rada 2009/2010 - nie idżcie w brojlera bo tam kazdy ładuje ile i gdzie może uruchamia szopy i stodoły, zamknięte kurniki bo rzecz niebywała dało się zarobić 2 razy pod rząd.Efekt będzie taki ,że nastąpi kolosalna wtopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie. Ile kosztuje 1 kg pierza gęsiego skubanego?

z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...