Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

chwiolas ja malolat ale juz wlasciciel fermy jutro wieczorem lub w czwartek rano wstawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie piece weglowe -system pojenia wlasnej konstrukcji -pasze zadawane recznie i przedewszystkim trawa bo sa chodowcy co jada tylko na paszach tresciwych ges ma trawienie przezuwacze i wykorzystuje wszystko -poczytajcie publikacje prof. od drobiarstwa pisze ze ges wazaca 5 kg zje nawet 2 kg trawy dziennie i ma jeszcze z tego maly przyrost oczywiscie pierwsze 8- 10 tyg. max tresciwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gans,na jakiej zasadzie działa ten system pojenia?Chyba nie kropelkowe własnej produkcji?

długo już hodujesz sam?

Ile masz lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 32 lata , a system nie kropelkowy bo sie nie sprawszi dla gesi absolutnie . Mam system z rur z tworzywa a na zaslepieniu rury plywak reguluje poziom wody na 3 tysiaca sztuk kosztowal mnie 500zl przewody ogrodnicze pcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u nas był kiedyś podobny system.Z rynien pcv.Ale teraz mamy takie 1,5 metrowe poidła,jakiś metal,nie wiem jaki,ale lekkie,no i z pływakiem oczywiście.

A kropelkowy dla młodych gęsi takich do 2-3 tygodnia nie sprawdził by się?

No bo na pierwsze dwa dni mają te poidła 2 czy 3 litrowe obracane.A później jak dostają rynnowe to bardzo się mocza,a kropelkowe wydaje mi się by ten problem rozwiązały.Nie znam się zabardzo na tym,musiałbym z ojcem pogadać o tym,on w koncu jest szefem i zna się na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system miseczkowy profesjonalny by sie sprawdzil ale czy na 6 dni pojenia warto tyle kasy wydawac?? ja mam te poidla 2 litrowe ale maja glebsze te ranty w ktorych jest woda i kubki sa tylko zeby sie nie moczyly a wode wlewam przewodem ogrodniczym ktory jest zakonczony kranem pistoletowym ogrodniczym od tego kranu jest rurka w dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wieksze poidla plywakowe -to reguluje wysokosc lancuszkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zasady w hodowli -nie robie podskubu -mam przerwe miedzy wstawieniami a nie 2 na raz nie usuwam obornika w trakcie cyklu -jesli robicie inaczej -nic mi do tego - nie wiem czy koledzy wiecie ale jest firma co skupuje gesi broilery 8 tygodniowe ale ja sie w to nie bawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No my te nasze też regulujemy łańcuchem.

A jak jest z owsem?

Bierzecie od okolicznych rolników czy jakaś firma wam przywozi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez na początek podaję wodę w tych poidłach obracanych, a potem mam metalowe poidła z pływakiem, który reguluje poziom wody. Dobra rzecz, ale u Was też gesi tak mocno moczą tą ściółkę. A moze macie jakis sposób na to aby tak nie chlapały jak piją wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gans, a dla jakiej ubojni wstawiasz ? i jakie mają ceny gęsi, piskląt i paszy na wstawienie marcowe?

jeśli chodzi o owies to ostatnio kupowałem od firmy handlujacej zbożem po 540 zł/tonę z dowozem, pasza 860 zł/t w kredycie przez zakład, pisklę 5,50 netto

 

chwiolas ja malolat ale juz wlasciciel fermy jutro wieczorem lub w czwartek rano wstawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ganz,a można wiedzieć kto sprzedaje owies po 540 z dowozem?

gans jaka firma skupuje brojlery gęsie?Nie robisz podskubu i jaka waga średnia Ci wychodzi?U nas ostatnio ojciec praktykuje podskub maszynowy.

 

Co do chlapania to chyba wszędzie chlapią,moczą ściółke i co gorsza siebie.

 

No i jeśli ktoś wie to mógłby podać ceny za żywiec na kontraktacje jakie proponują firmy:

-Koziegłowy

-bik

-ami

-iława

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ganz,a można wiedzieć kto sprzedaje owies po 540 z dowozem? - owies kiepskiej jakości, zczerniały, po deszczu, do odczyszczenia czy dajecie jęczmień - znajomy mi mówił, że daje na maksa jęczmień, iława niżej, reszty nie wiem

 

gans jaka firma skupuje brojlery gęsie?Nie robisz podskubu i jaka waga średnia Ci wychodzi?U nas ostatnio ojciec praktykuje podskub maszynowy.

 

Co do chlapania to chyba wszędzie chlapią,moczą ściółke i co gorsza siebie.

 

No i jeśli ktoś wie to mógłby podać ceny za żywiec na kontraktacje jakie proponują firmy:

-Koziegłowy

-bik

-ami

-iława - 6.20 netto, pisklę 5.50, pasza chyba 890 zł/t, pisklę i pasza w kredycie, są też jakieś dopłaty (2%) za ilość wstawionych gęsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja juz mam ptaki jesli chodzi o broilery to jest firma gdzies kolo gorzowa ale ja sie w to nie bawie -bo to podejrzane . owies kupilem w grudniu po 400 a jeczmien po 570 ,planuje otreby pszenne po 570 z dowozem na dzisiaj cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broilery gęsie też kontraktuje Sedar z Międzyczeca Podlaskiego. Może coś się więcej dowiem to napiszę. Gans, jeśli możesz to napisz dla kogo masz wstawione, jaka cena minimalna i po ile pisklę?

 

 

no ja juz mam ptaki jesli chodzi o broilery to jest firma gdzies kolo gorzowa ale ja sie w to nie bawie -bo to podejrzane . owies kupilem w grudniu po 400 a jeczmien po 570 ,planuje otreby pszenne po 570 z dowozem na dzisiaj cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A indykpol ile płaci na kontraktacje?

No i ponawiam koziegłowy,ami i bik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na chwile bo mialem kociol -spadla temp. w wychowalni i tak sie tulily ze by sie podusily troche stracha bylo ale opanowane - apropos nie wiem czemu tak pojechaliscie tego kolege co pisal o nadmiarze w wylegarniach - ja bynajmniej dostalem 400 gasiat gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o to z kim kontrakt to z firma co pasza i pisklak nie za gotowke -w ub. roku mialem z jegomosciem bikiem bo troszke cena za kg zywca zacheca a bokiem wychodzi suma sumarum i wszystko za gotówe -tak to rownie dobrze i na wolnym rynku mozna byc i pozniej dzwonic kto da wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z kim w tym roku - z Animex Dębica ?

jeśli chodzi o pisklęta, to słyszę, że rzeczywiści na marzec / kwiecień są pisklęta do wzięcia w wylęgarniach

 

jesli chodzi o to z kim kontrakt to z firma co pasza i pisklak nie za gotowke -w ub. roku mialem z jegomosciem bikiem bo troszke cena za kg zywca zacheca a bokiem wychodzi suma sumarum i wszystko za gotówe -tak to rownie dobrze i na wolnym rynku mozna byc i pozniej dzwonic kto da wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moze potac mi jakies namiary wytwórni pasz gdzie kupujecie pasze i po ile. Moja wytwórnia od której biore pasze juz od kilkulat i zawsze za gotówke, zaoferowała mi starter dla gęsi po 1050 zł a z tego co widze tu na forum kupujecie pasze po 890 zł. powodzenia wszystkim gęsiarzom w nowym zesonie i oby nie był gorszy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek31śl zadzwon do golpaszu ja w ub roku bralem od nich za goowke mieli super cene i pasza byla dobra bo to wazne tez teraz wydaje mi sie ze mam gorsza -kukurydzy niby w niej sporo ale chyba duzo otrab pszennych pozatym chyba ten sklad lizyna co wazne tryptofan i witaminy ma -mam nadzieje do pojenia daje fatrovit maja 3 dobe nara lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najleprzy system do pojenia od pierwszego dnia to poidła dzwonowe .

Do tego dozownik do leków i pojenie bez pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasza w kredycie przez Animex Debica z Animex Pasze Zamość. Cena ma być 940 zł/tona. Za gotówkę pewnie będzie taniej.

 

Animex-Pasze. Sp. z o.o.

tel. 0 84 639 20 32

22-400 Zamość, Namysłowskiego 3

pow.Zamość, woj. lubelskie

animexpasze@animexpasze.pl

 

Witam czy ktos moze potapc mi jakies namiary wytwórni pasz gdzie kupujecie pasze i po ile. Moja wytwórnia od której biore pasze juz od kilkulat i zawsze za gotówke, zaoferowała mi starter dla gęsi po 1050 zł a z tego co widze tu na forum kupujecie pasze po 890 zł. powodzenia wszystkim gęsiarzom w nowym zesonie i oby nie był gorszy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...