Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ja mam oferte 9,10 brutto i moze podpisze z drugiej strony ryzyko z pg. pieprzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema ja mam oferte 9,10 brutto i moze podpisze z drugiej strony ryzyko z pg. pieprzona

 

No jakas cena bardzo wysoka....a pewnie jest ograniczenie co do cieżaru ptaków, bo u mnie mogą mieć i 10kg i w extra biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest że waga minimalna musi wynosić 5,5 kg. Powyżej tej wagi jest klasa ekstra. Poniżej klasa I i II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cena 8,60 plus vat ale jestem z powiatu objetego niedawno zakazem exportu i nie wiem jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwal sie czlowieku myslalem ze jestes porzadny gosc a pomylilem sie ,nie kop dolkow pod kims bo sam w nie wpadniesz to ci poradze szczerze . Tobie blizej do krowiarzy bo tyz lecisz na czyjs upadek i tym zyjesz znamy sie osobiscie jak sie domyslasz i teraz mnie wypada opisac co to ty nie zrobiles jak masz objekcje to do ustalajacych ceny im podskocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grup to do kury nedzy jest tak ze nawet jak grupy 10 przykladowo jednemu cos nie pojdzie z waga czy z czyms innym to tych 9 lache polozy na niego bo o wlasna dupe kazdy walczy ... a nieraz jest tak ze hodowca wie ze go na potege koluja i z terminem i np zabraknie 100 gram do sredniej a na wazeniu bylo inaczej itd itd itd. nie ma szans jeden drugiemu w oczy spojrzec tak sie nawzajem obrabjaja plotami a co dopiero grupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odwal sie czlowieku myslalem ze jestes porzadny gosc a pomylilem sie ,nie kop dolkow pod kims bo sam w nie wpadniesz to ci poradze szczerze . Tobie blizej do krowiarzy bo tyz lecisz na czyjs upadek i tym zyjesz znamy sie osobiscie jak sie domyslasz i teraz mnie wypada opisac co to ty nie zrobiles jak masz objekcje to do ustalajacych ceny im podskocz

Widze ze kolega na zartach nie zna ale to nic. Nie wydaje mi sie zebym kopal dołki pod kimś a juz napewno pod toba. Zastanów sie najpierw a potem napisz bo same głupoty wypisujesz. A z tym ze lece na kogoś upadek to nie rozumiem. To ze szydzisz z ludzi którzy mają produkcje mleka to zle świadczy o Tobie. Jak sam wiesz to ciezka praca i jakis szacunek sie nalezy nie kazdy bedzie chował gesi. Nie wazne czy gesi, krowy czy kurczaki waze zeby robić coś dobrze i miec z tego pieniądze Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy naprawdę nie obrzucajcie sie błotem tylko piszmy o konkretach ,od kiedy pierwsze wstawienia w waszych wylęgarniach.Macie jakieś propozycje co do ceny jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sezonu frytka ceny sa takie jakie sa a pasza bedzie po 1200 rosnie vat na pasze od maja owies rowna sie z cenami innych zboz a jak jest tanszy to i gorszy bo wiadomo to owies. U mnie w ub sezonie swietnie sprawdzily sie otreby owsiane (nie luska) odrzut z platkow owsianych ale duzo bielma az woda w poidlach biala byla i gotowe bez mielenia 500 za tone ale problem z tym towarem pozniej byl . Frytka praktycznie wszystko w gore ostro poszlo u mnie dochodzi jeszcze sila robocza bo tata mi zmarl a mam niepelnosprawna mame. Wiec zastanawiam sie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o szydzenie to ze mnie tez szydza wiem co robie znam to srodowisko wiekszosc tych ludzi nie robi tego z pieniedzy a z wyscigu a glupote zawsze potepiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o konkrety to dzwonił dziś do mnie przedstawiciel z Bolemina i oferował 9 zł netto pasza 1140 jedynka a dwojka 970 tylko nic nie kredytują i tu lipa. Indykpol olsztyn jak narazie cisza pasza tylko cos koło 1100 ale pod koniec tygodnia cena bedzie juz znana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu widać że jestesmy w Polsce, bo jednej rzeczy nie ro0zumiem, a mianowicie: w tamtym roku owies był po 500za tone, a za pasze płaciłem 820, a w tym roku owies o 200zł w góre a pasza o 500 No i co wy na to?? Druga sprawa: mały wzrost cen dorbiu Chańba normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrazy współczucia gans dawno nie czytałem twoich postów ale widze ze nadal nie owijasz.. jakby co to mam pare ton owsa po 6oo bym sprzedał ale to na podkarpaciu.. pozdrawiam gesiarzy nie dajcie sie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukasz52 dzieki przyjacielu staram sie zastepowac owies bo przy tej cenie kalkulator tak podpowiada . Z drugiej strony az sie kusi teraz zeby zamiast paszy 1 brac 2 tak niektorzy brojlerowcy robia. Albo z 1 szybko przechodzic na 2 . Jesli chodzi o wolny rynek to moje male doswiadczenie ale mowi ze chlopaki lepszy kredyt na produkcje niz wziecie w kleszcze kły niektorych zakladow drobiarskich oni skurwy pozniej przyjezdzaja i tylko leca na zniszczenie hodowcy . mam porownanie taki bik to naprawde idzie na reke a jak hodowca dobrze poprosi pogada to i pasze skredytuje .tylko od razu mowie dla mnie ok a nikogo nie namawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gans i znow sie z toba nie zgodze. Jeśli zaklad kredytuje mi pasze i pisklaki to nawet jak mnie wykreci w najgorszym wypadku to ja tych kosztow nie ponosze. Jak za własne pieniądze kupujesz pasze i pisklaki i pózniej nie daj Boze zaklad nie płaci i masz jeszcze kredyt w banku do splaty. Zaklady kredytujące pasze i piskalaki staraja sie tez aby odzyskać swoją kase bo oni współfinasują produkcje mozesz mieć inne zdanie .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Przeraża mnie chamski ton wypowiedzi na tym forum( szczególnie jednago Pana). Może nie będzie tak źle w tym sezonie, słyszałam że cena owsa zaczeła iść w dół. Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szanowni ubojowcy czytacie to forum wiem , cena owsa leci w dol ostro ,pani balbinka ma sprawdzone dane ,to kulturalna pani ,wiec ceny zywca w dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie po ile teraz sie płaci?? Bo z moich inteligentnych obliczen wychodzi ze musze troszke dokupic, bo nawet nie mam nasienia na ponad 30ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiecie plona zaklady drobiarskie wytwornie pasz jakies fatum . jesli chodzi o wybor zakladu drobiowego to moje zdanie jest takie ze lepiej w ub. sezonie bylo wziac 1500 gesi i sprzedac po 7,5 zl niz kotlowac sie dziesiatki tysiecy po 6,2 zl za kg dyskutuje ze wszystkimi zaznaczam a do nikogo to sie nie odnosi zeby nie bylo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gans co ty znów pierdzielisz.Powiedz miktóre zakłady płaciły za 1500szt 7,5zł,a za o wiele wiecej 6,2zł.

 

Nie rozumiem cie człowieku,masz łagodnie mówiąc nierówno pod sufitem.Wszyscy to wiedza ale nikt głośno tego nie napisze.Pisz z sensem kolego a bedzie dobrze i bedziesz szanowany,a jak nie to wracaj do krów i nie obrazaj wiecej hodowców tych zwierzat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logicznie czytaj kuta..sie pisalem ze lepiej sprzedac takiemu odbiorcy co ma duzo lepsza cene niz wieksze ilosci za cene na krawedzi oplacalnosci pacanie jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...