Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem z tego rozporządzenia ministra wynika ze nie wolno trzymac na otwartej przestrzeni,wiec na zamknietej można chyba.....czyli chodzi o wybieg moim zdaniem....????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w ub. roku na wegrzech wykryto ptasia grype ,zapytajcie czy w tym sezonie chociaz jedna ges trafila z tamtad do niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gans widze ze jestes ekspertem w temacie nie siej paniki!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wianek ja nie sieje paniki tylko zostalem tak wychowany ,ze nie lece ze jakis chodowca juz upadl juz lezy tylko ciesze sie ze ten czy tamten chlopak z branzy rozwija sie jest mu dobrze mozna sie zjednoczyc doradzic w temacie. niestety tak nie jest ludzie sa jak hieny a nawet gorsi . szacunek dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy jak sie sytaucja rozwinie nie mozna na zapas sie martwić. Mozna mieć tylko nadzieje ze bedzie dobrze. Ja osobiście współczuje tym chodowcom których to dotkneło bo odszkodowanie napewno nie pokryje w 100% kosztów juz nawet nie wspominam o nerwach stersie i całym tym zamieszaniu. Wiem ze jeden z tych chodowców ma w sezonie miedzy indykami gesi takze jest jednym z nas i nie wiadomo czy to dziadostwo nie dopadnie mojego stada bo te wszystkie maty itd przy gesiach mijaja sie z celem jak gesi są na wybiegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak przewidujecie ceny jaj i piskląt? ja słyszałem z wylęgarni 3,20 netto od początku sezonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GANS: w zeszłym roku w sklepach w niemczech były gesi tylko polskie i wegierskie np. w kaufland'zie dowyboru byly- zreszta tak jak w tym roku- "polska ges owsiana" i "wegierska ges owsiana".

pisze to poniewaz od jakiegos czasu czytam posty na forum i chce sie od czasu do czasu podzielic swoimi informacjami z zachodniej polski

pozdrawiam-nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy bardzo pilnie potrzebuję opini o zakładzie Animex z Zamościa produkującym pasze czy ktoś kupował u nich jaka jest jakośc i czy są solidną i słowną firmą . Z góry dziękuję za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów i koleżanki -frytka jeśli chodzi o mieszalnię w Zamościu Animexu to jak do tej pory jest oky pod każdym względem w tym roku może być różnie ale to z każdą mieszalnia.Co do sezonu 2008 pomijam pgrypę celowo ale w/g kalkulacji nad którą pracowliśmy z kolegami koszt wyprodukowania 1 jaja wacha się w grnicach od 4.52 do 4,81bez doliczania zysku i kalkulacja obejmuje 100%-owe zapł. Trudno powiedzieć jak chodowcy kalkulują tą produkcję bo te koszty to temat woda , ale jeśli w produkcji policzy się wszysko a myśmy to policzyli to wszły nam te ceny proszę o opinię przy okazji tych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...czy wy dajecie kukurydze, lub srogo dla gęsi owsianych??Jak z tym jest??W jakim okresie je kosicie i w jakiej postaci podajecie??Czy jest to duzo lepsze od trawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja daje kukurydze na calo i gesi zjadaja wszystko czasami tylko troche łodyg zostaje. Mam tez łąki ale są troche daleko od gospodarstwa jeszcze jak trawa jest mloda to gesi zjadają wszystko ale pozniej zostawiają duzo. wszystko zalezy od terminów i wieku gesi oraz indywidualnych warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy ja też latem podaję kukurydzę w całości jedzą bardzo chętnie trawy kosimy na siano i podajemy właśnie wtym okresie przed nieśnością i w czasie nieśności a co to za trawa o którą pytasz ona jest na kiszonkę czy na zielono do skarmiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich co taka cisza jak przygotowania do sezonu reprodukcja jaki sezon przewidujecie i oby jakoś nam szło w tym Nowym Roku i ptasia dała wszystkim spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekawe jak cena w kołudzie wielkiej na pisklaki w tym roku??

Wie ktoś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gesiarze reprodukcja ja was rozumiem ze za jajo bedziecie krzyczec 6 zeta ale teraz my tuczacy obliczamy koszty ale wszystkie chlopy i nam musz zaplacic 10 zl za kg no moze 9,99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto nam tyle da za kg..... Ja mówie ze dadzą 7pln. góra albo mniej jesli jeszcze bedą tak gadac o tej ptasiej grypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mysle ze 7 zl to za malo pasza pewnie ponad 1000 zl zboze 700-850 zl to te 7 zloty bedzie na zwrot kosztow. Za jakiś czas juz bedzie wiadomo ile za kg beda zakłady płaciły mam nadzieje ze wiecej niz 7 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy by chciał jak najwięcej dostać, cudów napewno nie będzie, chyba że ludzie mniej powstawiają z obawy o PG,ale nie wydaje mi się.Oby było do przodu.

Ciekawe jak pisklak będzie stał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w glowie wam sie zagotowalo jak wam 7 zl wystarczy na pokrycie kosztow. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bedziecie gadac jak brojlerowcy jak im cena skoczyla z 2,5 na 3,20 to juz lux a taraz sa do tylu ...zeby tak nie bylo jak z ta dziewczyna z pod plocka nie daj Boze ...wyrazy wspolczucia dla jej rodziny krotka pilka panowie jak byl owies 250 -300zl bo o n im mowa ges owsiana w koncu to mogly byc ceny 5-6 zl teraz 9,00 netto i hu...j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gans wydaje mi sie ze jestes zbyt dużym optymistą jak liczysz na 9 zł netto, ja to myśłe ze jak dadzą 7.5 netto to będzie dobrze a cena pisklęciua tez pewnie będzie jakies 7,5 do 8 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów. Zadzwonił dziś do mnie prezes Polskiego Związku Hodowców Gęsi. W dniu 17 stycznia jest organizowane spotkanie w ministerstwie rolnictwa z ministrem, celem omówienia stanowiska hodowców gęsi. Chodzi między innymi o dopłaty paszowe do dopłat bezpośrednich, dopłaty do walki z salmonellozą i inne. Im więcej hodowców przybędzie na spotkanie tym lepiej. Wszelkie informacje pod nr. tel prezesa. 606 139 938. Zachęcam do spotkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie do reprodukcji czy podajecie w czasie niesności samą paszę czy dodajecie zboża. Co do ceny jajek to trudno coś jeszcze powiedziec każdy chciałby aby były drogie bo pasza ponad 1000zł więc koszty wzrosły.Pozdrawiam i udanego sezonu dla wszystkicch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś może coś wie odnośnie cen żywca na sezon 2008? Ja byłem na spotkaniu z Bikiem z Jędrzejowa i on zaproponował w umowie cenę minimalną gwarantowaną 7 zł,a że będzie płacił tyle co wszyscy,w umowie napisane byłoby że przy wadze powyżej 6 kg. żadnej klasyfikacji,odnośnie piskląt ich cena będzie się równała kilogramoi żywca.

Cedrob zaproponował w umowie cenę 6 zł minimalną gwarantowaną, a płacić mają tyle co wszyscy.Odnośnie ceny pisklaka nic nie wiadomo.

U mnie z kalkulacji wynika że 7zł to są koszta,a przecierz też trzeba zarobić minimum tą złotówkę na kg.

Bardzo bym był wdzięczny za napisanie co inne zakłady proponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moje zdanie jest takie ze za 6 zł to moze te zaklady niech same sobie gaski zrobia wtedy bedą ze 2 zł w plecy na kazdym kilogramie lepiej sprzedać zboze po 700-800zł za tone i nic nie robic lepiej sie opłaca.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...