Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

lukasz koszt ok 1200 zeta ,toma chodowco kurczaka kupuje kurnik ale juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie,ktos kiedyś pisało odrobaczaniu gesi.

Ja tego nigdy nie robiłem,wagi rózne wychodziły.

Mówicie że to ma duże znaczenie w przyrostach?

Jeśli odrobaczacie to ile razy na rzut?Raz wystarczy?Czym odrobaczacie i w jakich dawkach?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos z was barł czy moze bierze pisklęta z wylęgarni z Rawicza bo własnie mój ZD z tamtąd mi proponuje i zastanwiam sie nad jakością piskląt z tej wylęgarni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopy co taka cisza zalamka w tokach pelno u mnie nie i h....j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc koledzy co taka cisza czy sprzedawał może już ktoś pierze po niosce jakie są ceny proszę o odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamurowalo towarzystwo lasicie sie aby tylko przetrwac tak jak gesiarze robole z moich stron . ja mowie jak nie podniosa ceny wycofuje sie z tego gowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gans - ale proszę konkretnie, o jakich cenach mówisz ?

żywiec - Animpol 7,00; Animex Iława 6,50 brutto; Bolemin 6,80 brutto

piskląt nie ma - cena od 7 zł netto wzwyż

jaka cena jaja wylęgowego ?

 

 

 

zamurowalo towarzystwo lasicie sie aby tylko przetrwac tak jak gesiarze robole z moich stron . ja mowie jak nie podniosa ceny wycofuje sie z tego gowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie pasza zdrozala broilerowcom przykladowo z 850 na 1000 a owies z 250 na 600 juz na gowno nasza branza schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych hodowców gęsi jak miło że tylu hodowców jest już na tym forum ,ale o konkretach , jestem hodowcą tuczki i nioski co do cen jajo zaoł, sprzedaję po 3.22 zł netto pisklę do tuczu mam dopiero wstawiać ponad 7.00 zł netto żywiec w umowie kontrakt. mam 6.00 zł netto a wspułpracuję z indykpolem w Lublinie chcę powiedzieć iż siedzę w tym temacie ładnych parę lat i nigdy nie było super .Co do ceny pierza z nioski to osobiście skupuję pierze z nioski dla Animexu Kraków oferty cenowej jeszcze niemam na ten rok ale lada dzień będę ją znalto podam ją na forum. Jeśli kogoś interesuje kontakt w sprawie pierza tel. kom.781377592.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Mam pytanie co do poideł dzwonowych.

Czy stosujecie je odrazu po wstawieniu czy najpierw stosujecie te małe recznie obracane z jeden dzien.

 

Cena pisklaka 7,55 brutto

 

Gans owies 540 mi przywieźli ostatnio z transportem.

 

Po twoich postach widziałem że byłeś takim zapalonym chodowcą.A teraz nagle co sie stało.

Widzisz,nigdzie nie ma kokosów,myślałeś że jak przejdziesz z krów na drób to staniesz się nagle bogaty???Żeby wyżyć z gęsi i w miare inwestować to ze 20 tysiecy rocznie trzebaby wstawiać.

pozdrawiam wszystkich gesiarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpier sie cwoku ja nic nie myslalem mam super gesi i zanosi sie na plus a takich zachlannikow tyranow znam co i na zero i minus wyjda i jape rozwala i sie ciesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich Hodowców gęsi mam prośbe czy moglibyście opisać proces produkcji tego zwierza u was w gospodarstwie? interesują mnie dawki pokarmowe, budynki, koszty zakupu gęsi i sprzedaży... szukałem w internecie trochę informacji ale sam mam gospodarstwo i wiadomo jak teoria mija się z praktyką... zaznaczam że nie mam zamiaru rozpoczęcia produkcji gęsi u siebie bo nie mam do tego warunków, funduszy ani tym bardziej zapewnionego zbytu po prostu z czystej ciekawości pytam. Bedę wdzięczny za odpowiedz ale też zrozumie tez jej brak bo zapewne niemało pracy jest w tym fachu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu opisze ci u mnie srednio ges 6 kg cena za kg 6,5 daje 39 zl. w tym koszt pisklaka 5,6 koszt paszy startowej 4 kg na ges ok 4 zl i koszt gotowych srut zbozowych ok 25 kg na ges ok14 zl ale to ja mam takie koszty a dochodzi duzo jeszcze kosztow takich jak woda witaminy antybiotyki itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak długo ci rosną ze jedzą tylko 29 kg paszy (koncentrat i zborze) nie dajesz im żadnych kiszonek? co sądzicie o skarmianiu ziemniakami, marchwią a może i cebula ? czy ktoś z was stosuje okopowe w skarmianiu gęsi i w takim przypadku i le daje zboża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciekawi mnie jaką wage gęsi osiagaja hodowcy w polsce,chodzi mi głównie o ten pierwszy rzut,bo nigdy dobrze mi nie wychodził,zawsze jak było powyżej 6,00 to było dobrze.

Więc panowie i panie jak wam wychodziły jak oddawaliscie na 9 tyg,no i teraz na 16,15,czy tam 14.Ja bede zdawał prawdopodobnie w przyszłym tygodniu,napewno sie podziele info o wadze moich gesi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema gesiarze ja swoje ptoki sprzedaje za 10dni i jak byl inspekto z uboini na wazeniu kontrolnym to maja juz powyzej 6 kg. Mam pytanie czy w tej branzy liczy sie tylko srednia bo chwalby rozmowki to tylko o to idzie wyscig glupoty . zuzycie paszy itd itd 100 czynnikow sie liczy na zysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam- tak jak obiecałem podaję do wiadomości że już skupuję pierze z nioski ;cena 2'00 zł za punkt procentowy zawartości puchu w pierzu analiza na miejscu płatność przelewem na konto przy zakupie sporządzam umowe kupna sprzedaży pieniążki na drugi dzień na koncie. Jeśli chodzi o hodowców którzy pytają osprawy związane z branżą to odsyłam do poprzednich postów można się duzo nauczyć .Kontakt ze mną przez komurkę podałem w poprzednim poście .Pozdrawiam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
toma tolek a cos ci nie pasi wchodzisz miedzy nas gesiarzy to zaraz bedziesz mial pojechane

i w tym miejscu drugie ostrzeżeniez trzech kim jesteś ze będziesz komuś "jechał" jeśli ktoś komuś pojedzie to EVA tobie banem IP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jaką ceną startują obojnie za gęś ?

Ekodrob 6,65 brutto.

 

dronio ile płacisz za pierwszy podskub z nioski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam gesiarze wasze ptaki upaly przetrwaly? jak tam zadowoleni po zdaniu marcowych wstawien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ceny ... ZD Dębica 6,65 brutto

 

jak tam gesiarze wasze ptaki upaly przetrwaly? jak tam zadowoleni po zdaniu marcowych wstawien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie jak wam wypadają pierwsze odstawy gesi? Ja z pierwszego rzutu miałem średnia 6.40 i zastanawiam sie czy to dobrze czy źle bo uważam że waga ta nie jest adekwatna do tego co zjadły. Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...