Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

No gratulacje,bo ja np. nie przebierałem na 9 tyg i poszły wszystkie na 15,waga tylko 5,60 i podobno nikt do tej pory nie zblizył się do 6 kg.Ciotka przebierała na 9 tyg,to to co zostało ledwie teraz 5 kg osiągneło.

 

A jak u was drodzy gesiarze powychodziło,wypowiadajcie się cześciej,wiem że pare osób tutaj zagląda,ale jakoś wszyscy przycichli.Popatrzcie co dzieje się u brojlerowców,praktycznie przestali się kłócic,informują się na bieżąco o cenie,wymieniają doświadczeniami,pomagają sobie,a u nas cichodsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kur...a nie dosc ze taki drogi owies to jeszcze nie miales sredniej bo np ilawa wymaga srednia 5,60 teraz owies bedzie jeszcze drozszy a na polach zielono ludzie co jest z tymi pisklakami reprodukcyjni jak was dorwe to bida skur..yny oszusci -bedzie wojna bo dojde od kogo mialem male i podjade . ludzie kto trafi na wszystkie gesi koludzkie to cud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piskląd z mojego drugiegi rzutu to ja tez mi sie troche nie podobały bo były strasznie słabo przeprane i zaraz w drugim dniu to z 50 musiałem wybisc bo były słabe albo jakies niewydarzone i to mnie wkurza ze wciska sie chodowcy co sie tylko da. No ale teraz sie w miare wyrównały i jest ok, owies zaczynam kosic wiec i koszty wyrzywienia będą niższe wiec ciekawe jaki bedzie zysk z tego rzutu.

Apropo przebierania to kiedys tak robiłem ale doszłem do wniosku ze nie warto lepiej dołatowac im tak zeby w miare wszystkie miały porządną wagę. Teraz po pierwszej odstawie odrzuciłem 17 a i tak chyba mają powyrzej 5 kg i w sumie to mam z nimi problem

Pozdrowienia dal wszystkich gęsiarzy!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doladujesz i tak nie zarobisz a owies po deszczach jest zielony . ludzie z reprodukcji nie mieszajcie towarowki wiem ze wam tez sie nie oplaca ale branza zaniknie niedlugo obym sie mylil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gans dlaczego tak obrzucasz reprodukcyjnych gęsi po młodej zarodówce może są mniejsze ale też urosną ja też mam młode stado reprodukcyjne ale nikt nie narzekał co mamy wydusic gęsi w pierwszym roku bo każdy chce duże pisklaki jak zapewnisz im warunki to też urosną nie mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze duzo ludzi nie zlapalo sredniej cos jest nie tak . nie mowie ze wszyscy ale cos kombinuja zeby miec lepsza niesnosc .obym sie mylil ale jesli tak dalej to cala branza wykituje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc gęsiarze uważam że każdy robi wszystko jak najlepiej aby miec dobre wyniki i naprawdę nieda się nic zakombinowac aby miec lepszą nieśnośc może to warunki w jakich odchowujecie gęsi może miec wpływ na ich przyrost jak zaniedbasz jak są małe to już nic z tego nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza. Widze ze koledzy gęsiarze liczą zyski i nie zaglądają na forum ,a tak na serio jak wam wychodzą średnie wagi i jakie wrażenia z hodowli w tym roku. Pozdrawiam !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnia 6.10

jakie ceny ?

 

Co tu taka cisza. Widze ze koledzy gęsiarze liczą zyski i nie zaglądają na forum ,a tak na serio jak wam wychodzą średnie wagi i jakie wrażenia z hodowli w tym roku. Pozdrawiam !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie ceny płacą duże zakłady ?

na wolnym rynku słyszałem nawet o 7.50 zł/kg netto

 

średnia 6.10

jakie ceny ?

 

Co tu taka cisza. Widze ze koledzy gęsiarze liczą zyski i nie zaglądają na forum ,a tak na serio jak wam wychodzą średnie wagi i jakie wrażenia z hodowli w tym roku. Pozdrawiam !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z was daje gęsią śrutę rzepakową, czy w wiekszych ilościch nie jest szkodliwa.Prosze o pilną odpowiedź!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema chlopie nic nie kombinuj tylko na maksa pakuj zboze i koncentraty albo gotowe pasze albo jak madry jestes sprzedaj zboze zamiast ganiac jak szalony za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gans ja tą śrutę mam dostac za darmo ale nie wiem czy to wogóole brac, czy im to nie zaszkodzi!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc koledzy co taka cisza może ktoś sprzedawał 3 podskub z nioski ostatnio Animex super cena jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gesiarze proponuje wam uwazac na niejakiego inspektora z zd ilawa o na zwisku BLASZCZYK vel PLASZCZYK to oszust kretacz zmienia umowy kontrakty jezdzi taka biala corsa uwazajcie na niego i wogole na ilawe bo to banda przekretow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

powiedzcie mi jak placą teraz za gesi,mnie ktos z iławy proponował dzis 6,20 + vat,hehehe

Chyba cos mu się pomyliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszek kolega ma gesi i dobrze placi na wolnym rynku tomaszow maz. 9.00 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1.Rozumiem,że gęś tuczy się przez 9tyg?

2.Jaką wagę średnią może uzyskać gęś?

3.Ile kg paszy taka gęś powiedzmy... 5kg zje prze ten okres czasu?

4.Ile gęsi zmieści się na 1m2?

5.Najwazniejsze Ile czystego zysku zostaje(po odliczeniu koncentratów,witamin i ceny pisklęcia,zboże swoje) z takiej gęsi która waży 5kg przy cenie 6,5zł/1kg(chyba aktualna cena?) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...u mnie w klasie ekstra płaciły się 6.4 jaka srednia u was byla??

aaa i jeszcze cos...gęsi trzyma sie 16-18tyg. a nie 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie 6,5 plus vat

a gesi sie trzyma albo na 9 tyg. bez podskubu,albo z podskubem 14-15,lub bez podskubu ale to z 16 zeby sie dobrze wypierzyły bo były by procenty za pałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. ytak.Ja trzymam tak jak mowiłem od 16 do 18 tygodni, ale skubanie to jest moj interes.jak je podskubie dostane 20groszy do kilograma.A te 9 tygodni to pewno brojlery Jakie ty trzymasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...