Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie trzymam na brojlera,trzymam na 14-15 tyg z podskubem.

Jaka firma ci dopłaca do kilograma za to ze je podskubiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedar Międzyrzec Podlaski.Ale omim zdaniem skubanie jest zła rzecza poniewaz termin skubania wypada zawsze w upaly, wiec sa odpady i to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to ze skubanie wypada w upały to jest lepsze od skubania w dzień w kórym leje bez przerwy. Bo u mnie przewżnie pada a na efekty zmoknietcyh gęsi po skubaniu długo nie trzeba czekac. Mi po jednym skubaniu potarfiło odpasc 30% stada [/url]

[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po skubaniu to az miło patrzec jak przyrastają.A bez podskubu to i dłużej trzeba czekać az sie przepierzą.A przeciez po 15 tygodniu to już słabiutko znów przyrastają.A co do deszczu podczas skubania to przydają sie wiaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ja mam kontrakt na 16 tygodni i one się juz w tym czasie super wypierza.Nie mają juz żadnych dód No i oczywiscie przez ten tydzien-dwa podrosna sporo.Jakie srenie wagi macie w takim terminie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie nie zgodze, gdyz pod koniec tuczu jedza jakieś 30% mniej.Ale prze ten tydzien dwa podrosna jakies 20dkg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałabym sprzedać nieduże stado gęsi ale nie orientuję się co do ubojni, mój zanjomy hodowca gęsi zdaje do Iławy i chyba jest zadowolony, co o tym sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie chcesz sprzedac do ilawy lepiej uwazaj bo ten zaklad doprowadzil najwiecej chodowcow do bankructwa a znajomy to sie bedzie brechtal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łucja, ZD Dębica, płaci 6.60 netto

a ile placi Ekodrob ?

 

gdzie chcesz sprzedac do ilawy lepiej uwazaj bo ten zaklad doprowadzil najwiecej chodowcow do bankructwa a znajomy to sie bedzie brechtal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno od 6,4 do 6,6 zł netto w zależnosci od wielkości produkcji i terminu wstawienia. Dokładnie go nie wypytywałam ale prowadzi dosyć dużą producję. Myślę że wszędzie są podobne ceny i bodajże zależy to też od klasyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucja, w Dębicy prawie nie ma klasyfikacji. W Ekodrobie z 6,6 po klasyfikacji zrobi ci się 5,6 (potrącenie za wagę, pióra, jakość tuszki etc. - udowodnią ci, że przywiozłaś strusie a nie gęsi i sama w to uwierzysz). Twoj wybór.

 

podobno od 6,4 do 6,6 zł netto w zależnosci od wielkości produkcji i terminu wstawienia. Dokładnie go nie wypytywałam ale prowadzi dosyć dużą producję. Myślę że wszędzie są podobne ceny i bodajże zależy to też od klasyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ganz. Czy kiedykolwiek zdawałeś gęsi do Iławy, skoro tyle na ten temat wiesz ? Nie chce się czytać wypowiedzi osób, które rzucają oszczerstwa na lewo i prawo w różnych sprawach, a które nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. To jest dla mnie żałosne. Sam oddaję gęsi do innego zakładu, ale wierzyć mi się nie chce w żadne twoje słowo. Czy widziałeś artykuł z 14.11.07 na ppr na temat cen gęsi? Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kujawiak jak jestes taki kozak to realnie wstaw w nastepnym sezonie gesi dla ilawy zrob to realnie i przekonasz sie . Ludzie boja albo wstydza sie mowic ale duzo chodowcow poszlo z torbami. Ganz widze ze realnie jestes doswiadczonym chodowca i wiesz jak jest . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym sie nie zgodze, gdyz pod koniec tuczu jedza jakieś 30% mniej.Ale prze ten tydzien dwa podrosna jakies 20dkg.

 

20dkg a powinny z 50dkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich kolegów gesiarzy. Nie wiem jak jest z Iławą bo wspólpracuje z Indykpolem i mysle ze jak ktos mial słabe gesi to nigdzie nie dostanie dobrej ceny i tyle (21 lat doświadczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wianek ? te 4400 to do końca na tych 600 metrach ja mam 500 m bydynek i więcej jak 2000 w niego nie wstawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam te 600 m2 to tylko odchowalnia do tego są dwa wybiegi jeden 1000m2 przy odchowalni i drugi 1300m2 w tym 300m2 wiaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wianek nie krzycz nie krzycz ja dalej uwazam ze gesi sa dobrym dzialem rolnictwa ,ale jak zdrowie nawali calej rodzinie jak u mnie i jeszcze tata umiera to dopiero oczy wychodza -pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z was dawał do karmienia sorgo .

W zamian mogę opisać technologię produkcji kukurydzy, osiągam nawet 70ton\ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek9 ja bym chętnie poczytał o twojej technologii produkcji kukurydzy. Ja dotychczas utrzymywałem gęsi przede wszystkim na koniczynie czerwonej ale ostatnio własnie zastanwiałem sie nad kukurydzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM ja od kilku lat daje kukurydze gesiom. w poprzednim roku dawałem tez sorgo chcialem zobaczyć jak bedzie. Myśle ze kukurydza jest lepsza sa kolby i ziarno a wiec wiecej wartości niz z sorgo, z drugiej strony sorga jest wiecej z hektara i jak jest sucho to sorgo jest dwa razy wieksze od kukurydzy a wiec wybór czy sorgo czy kukurydza to juz indywidualna sprawa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wianek:Mi chodzi o lipiec, sierpień aby wypasać stado. Tylko czy tak można?

Kukurydze to ja koszę na pryzme aby dawać ze śrutą październik do połowy grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...